Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

    Смятам в най-скоро време да направя тази гимнастика, като за момента си търся донор с десен волан, което ще рече с хубаво купе и шаси, това е и причината поради която ще се занимавам. Намислил съм даже да отида до Англия да си взема такава, че тук доста са се овълчили джамбазите. Но да минем на основният въпрос, смятам по време на цялата процедура да направя снимки и може би един наръчник в ПДФ формат, както и списък на всички необходими части. Най-важното при мен е че имам Витара с лява дирекция за донор, така че смятам че ще ми е по-лесно Изчетох доста материали из нета по продецурите, както и в този форум, така и не намерих конкретна тема, казвам конкретна, интересува някой ако е правил тази гимнастика и по-точно някой от Варна да пише или обади, даде телефонен номер, да мога да се свържа с него да обменим инфо, ако желае все пак?!
    Сега всичко ще питат: защо ти е да се занимаваш, свиква се-да, така е, но смятам да ползвам колата главно за градски условия и след време да я кара жена(без коментар), както и за тренировка към един по-голям мой проект относно друг японски бисер-Мицу, галено казано ВР4, така че пожелайте ми успех и очаквайте развитието по темата

  • #2
    До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

    Аз съм го играл този филм, но за съжаление, когато обръщах волана не знаех за този форум, и че ще е полезно за много хора да видят как става. От тогава насам каквото и да направя се старая да давам пълна информация. Кофти е, че от процедурите нямам нито една снимка, но мога да помагам с напътствия и какво точно се прави.
    На разположение съм за въпроси.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

      Колеги, сагата започва, намери се страхотна витарка с десен волан, молба към Slavin-колега напиши си телефонният номер в темата, че нямам достъп до профила ти, ако не моят е 0887941416 Трифон?!!

      Коментар


      • #4
        До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

        Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
        Колеги, сагата започва, намери се страхотна витарка с десен волан, молба към Slavin-колега напиши си телефонният номер в темата, че нямам достъп до профила ти, ако не моят е 0887941416 Трифон?!!
        Колега, снимай и пусни снимки после.

        Коментар


        • #5
          До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

          Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
          молба към Slavin-колега напиши си телефонният номер в темата, че нямам достъп до профила ти, ако не моят е 0887941416 Трифон?!!
          Утре ще ти звънна и ще разбереш номера, но по-добре ще е тук да дискутираме въпросите, които имаш, че колегите, кото ги интерисува този въпрос да получават пълната информация и като пускаш и снимки от работата ще се получи една много полезна тема.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

            и на мен ще ми е полезна процедурата в архив така че чакам репортажа

            Коментар


            • #7
              До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

              Екшънът започна момчета, днес разпилях таблото и парното заедно с конзолата за педалите и серво-помпата, както виждате купето не го бива и това е причината за всичко това, ако някой има въпроси да пита, мисля да съчетая темата заедно с една за останалите части, щото ми пречат и заемат място, ако модераторите имат нещо против ще почакам, ето снимки и малко клипове на донорите от vbox7, кефете се:
              https://www.vbox7.com/play:7ae0233a
              https://www.vbox7.com/play:64cfed48

















              Коментар


              • #8
                До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                Добро начало. С 3 мнения и вече ме кефиш.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                  Оградените планки на таблото трябва да ги прехвърлиш на дясната Витара. Лявата си видял, че е за волана, но дясната аз лично реших, че не е за нищо, но после като слагах климатика се оказа, че е за него. Понеже разбрах, че и ти ще слагаш климатик задължително я премести за да не правиш сложни маневри като мен някой ден. Трите отвора, които са с гумените тапички трябва да се пренесат на дясната Витара. Те също са за климатика.



                  Зад сервото има една планка, която ще е добре и нея да пренесеш. Тя ще ти определи местата на отворите за курмилния прът и спирачната помпа.



                  Тези всичките планки ги изрязах от старото купе и после разпробих точковите заварки.
                  Виж тук съм писал като слагах климатик: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47123
                  Последно редактирано от slavin; 30-09-09, 07:25.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                    Днес продължи епопеята по разглобяването, крайният резултат е видим:





                    За всички, които са решили да отделят един ден купето от шасито, освен работата в купето, отвън има още 8 бр. гайки на тампоните и четири болта на резервоара и още един отдолу под гърлото, пригответе флекса, тъй като някои от болтовете няма да са съгласни, гаранция, и накрая може да го махнете със две трупчета и две дъски, двама по-корави ентусиасти, ако някой го интересува повече инфо да пише на лични или в темата, ето отвътре купето за сравнение на хората, които оше не вярват че купето е симетрично и е предвидено за смяна на дирекцията:





                    опразнете коша, като не забравяте да махнете спирачните тръбички от купето, като те се държат на една планка от страната на стартера, много са мръсни, нямат развиване







                    също така ръчната спирачка, избутвате жилата навътре:







                    имам няколко въпроса към знаещите:
                    1. Как се маха скоростната кутия, заедно със съединителя?

                    2. Kak, аджаба се маха предното стъкло, щото видях че е залепено?

                    Това е засега от мен, ако има някой мераклия за купето и шасито, изобщо за части, да пише или направо на по-горе посоченият телефон, заемат много място пък имам и още една кола за разглобяване

                    Коментар


                    • #11
                      До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                      Успех в начинанието. Трудно е сигурно, но по-важен е крайния резултат. Сериозно си се захванал както виждам. Само така.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                        1. Как се маха скоростната кутия, заедно със съединителя?

                        Това няма как да стане първо трябва да махнеш ск. кутия после съединитела и го виж има ли живот в него или си е заминал.
                        Бялото BUZUKI 1.6 8в
                        0899368772 ;) 0897229322

                        Коментар


                        • #13
                          До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                          С интерес ще следя темата, доста интересно ми се вижда, само не спирай да качваш снимки! Иначе стъклото ако ще го местиш изрязваш гумата при положение, че е лепено или най-лесно звънкаш на "кобра". Успех колега!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                            За стъклото,най-добре извикай стъклар,за 30-тина лв,ще си спестиш сума нерви и риска да счупиш стъклото .А,това купе,само заради изгнилите прагове ли го изхвърляш?
                            Успех в начинанието.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Обръщане дирекция на Витара от дясна на лява!

                              Малко затишие момчета, да си починем, да се видя с този-онзи, все пак съм отпуск, свърших разни козметични неща, пръснах си таблото черно, че салона ми е черен и калъфки прах, малко се правих на тапицер, разни други неща, очаквайте включване след вторник
                              Относно купето,от снимките си личи защо го сменям, майсторите тенекиджии ми казаха сума от 3000лева и затова реших че е по удачен този вариант, но има хляб в купето и шасито, затова ще се опитам да им намеря нов собственикдо скоро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X