Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече е в бокса - климатик+лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вече е в бокса - климатик+лебедка

    Не че накрая намерих време, но реших да започна с монтажа на климатика и лебедката. Отварям тема да показвам процеса пък и с удоволствие ще приемам съвети.
    Първо се захванах с климатика. След малко разхвърляне отпред успях да монтирам радиатора и компресора, но големия зор дойде с вътрешното тяло. Понеже си има отвори с гумички за монтаж, но при мен след обръщането на волана всичко е наопаки, а и отворите за курмилния вал го запушихме с неръждавейка... Докато намеря къде да дупча по размери, самото пробиване беше сериозна операция. Три отвора ф16, ф25 и ф35 отиде една елха за 140лв. Поне вече имам копче за климатик...

    Понеже изразиха едно мнение, че когато се монтирал климатик се слагал по-голям радиатор на охлаждането, че загрявала колата - вярно ли е?
    Прикачени файлове
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

    Славин,на някои автомобили се слагат по-големи водни радиатори,обикновенно на такива с по-малък двгател,които са с по-малък радиатор,но по-мощните им събратя имат по-голям радиатор,тогава се слага такъв.Ако автомобила има максималния размер радиатор(например е с по-големия двигател)тогава си остава със неговия си радиятор,поради невъзможност за монтиране на по-голям.Слагат се допълнителни вентилатор(и) за охлаждането,които при пускане на климатика се включват принудително.На някои коли се слага до оригиналния вентилатор-отзад,а ако там няма място(Витара)-отпред.Хубаво е да си намериш вентилатор,който е предназначен за преден монтаж-по-къс е и предназначен за "вкарване"на въздуха(имат разлика в кострукцията на перката).
    Успех и ако имаш въпроси питай!Темата е интересна
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #3
      До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

      Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
      ...Три отвора ф16, ф25 и ф35 отиде една елха за 140лв. Поне вече имам копче за климатик...

      Понеже изразиха едно мнение, че когато се монтирал климатик се слагал по-голям радиатор на охлаждането, че загрявала колата - вярно ли е?
      Мойта е със стандартния вентилатор, със присаден климатик и не загрява и в най-големите жеги.

      Каква елха е отишла и къде е отишла

      ПП. Изолирай добре тръбите вътре, защото в жегите се получава конденз върху студените повърхности и .... най-общо казано ти тече върху краката. Като казвам тече имам предвид ТЕЧЕ. Докъто не изолирах тръбите на мойта (с обикновена топлоизолация за тръби) просто пълнеше краката с вода. Е, вярно че става така, когато навън е над 35 С, но нали за тогава ти е климатика.
      Последно редактирано от upi; 11-12-08, 12:28.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

        Климатика се оказа песен в сравнение на напасването на лебедката, че съм измислил едни сложни схеми за подвижна лебедка на два щифта ф30 през бронята. Колко високо, на какво разстояние, как да влезе бронята... Но май се получи, сега остава да укрепя носещата греда по-сериозно и да напасна гилзите за щифтовете.
        Ето малко снимки и от днешния ден:
        Прикачени файлове
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Мойта е със стандартния вентилатор, със присаден климатик и не загрява и в най-големите жеги.

          Каква елха е отишла и къде е отишла

          ПП. Изолирай добре тръбите вътре, защото в жегите се получава конденз върху студените повърхности и .... най-общо казано ти тече върху краката. Като казвам тече имам предвид ТЕЧЕ. Докъто не изолирах тръбите на мойта (с обикновена топлоизолация за тръби) просто пълнеше краката с вода. Е, вярно че става така, когато навън е над 35 С, но нали за тогава ти е климатика.
          Благодаря за споделения опит със загряването, че се бях притеснил.
          Елха казвам на инструмент за пробиване на отвори в ламарина. Той е стъпаловиден и прилича точно на елха.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

            Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
            Климатика се оказа песен в сравнение на напасването на лебедката, че съм измислил едни сложни схеми за подвижна лебедка на два щифта ф30 през бронята. Колко високо, на какво разстояние, как да влезе бронята... Но май се получи, сега остава да укрепя носещата греда по-сериозно и да напасна гилзите за щифтовете.
            Ето малко снимки и от днешния ден:
            Режи основата на бронята смело , аз моята като я купих WARN 9.0 lbs. и ми казаха, че тази лебетка не може да се сложи на Витарата , пък виж сега как добре и стои
            NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

            Коментар


            • #7
              До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

              Първоначално публикуван от Смилен Преглед на мнение
              Режи основата на бронята смело , аз моята като я купих WARN 9.0 lbs. и ми казаха, че тази лебетка не може да се сложи на Витарата , пък виж сега как добре и стои
              Идеята при мен е да е подвижна лебедката и да запазя оригиналната броня, защото пък на мен ми казаха, че точно това неможе.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

                Ето малко снимки и от днес. Вече сглобих колата. Остана само носача на лебедката да се боядиса и съм готов... за сега. Трябва да взема акумулатор и да подвържа лебедката.
                Прикачени файлове
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

                  Колега много сложна тая стоика брее--колко стотинки излиза?

                  Мини дасе похвалиш като я монтираш.
                  boko
                  Jeeep---KIA
                  https://www.facebook.com/autoboko/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

                    Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение
                    Колега много сложна тая стоика брее--колко стотинки излиза?

                    Мини дасе похвалиш като я монтираш.
                    Като пари немога да кажа защото не съм давал. Само три дена работа и помоща на два завода. Проектирането ми отне доста време, докато реша точно как да го направя.
                    С удоволствие ще дойда да се похваля само не знам къде.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вече е в бокса - климатик+лебедка


                      Там след малкия шел ще видиш .

                      boko
                      Jeeep---KIA
                      https://www.facebook.com/autoboko/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

                        Първоначално публикуван от bokostz Преглед на мнение

                        Там след малкия шел ще видиш .

                        на изток или ..
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

                          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                          на изток или ..






                          Да , веднага след Шела в ляво има гаражи -там.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

                            Много интересна идея за лебедката даи още снимки когано я качиш на стоиката и колко кила става цялата стоика без лебядка че и това е важно, аз бих сложил поне 3 опорни точки така ще се суче .Тази чат от стоикота която е над бронята от неръждавиека ли е ?
                            Последно редактирано от павле; 18-12-08, 13:00.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вече е в бокса - климатик+лебедка

                              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                              Много интересна идея за лебедката даи още снимки когано я качиш на стоиката и колко кила става цялата стоика без лебядка че и това е важно, аз бих сложил поне 3 опорни точки така ще се суче .Тази чат от стоикота която е над бронята от неръждавиека ли е ?
                              От неръждавейка е, но това се случи защото искаха да ме изненадат с хубав материал, ама не мисля да я оставям така. Ще я почистя на дробоструйка и ще я боядисам прахово в цвета на лебедката. Самата стойка според Солидуоркса е 15кг, но не съм я теглил. Относно опорните точки... с две се оказа голям проблем напасването хем на координат ги правих, но заварките си казват думата. Едната втулка трябваше да я направя прорезна и нямаше да има никакви проблеми.
                              Днес като се рових из форума се оказа, че не съм открил топлата вода:
                              Прикачени файлове
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X