Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигателя на Витарата претриса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Двигателя на Витарата претриса

    При мен , докато е студен работи добре , понеже и оборотите са високи . Проблема е на загрял двигател на моменти падат под 700 и компа постоянно ги корегира понякаква причина .
    Ти от къде си вдигна оборотите , защото при мен не се вдигат , както и да въртя болта ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #32
      До: Двигателя на Витарата претриса

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      При мен , докато е студен работи добре , понеже и оборотите са високи . Проблема е на загрял двигател на моменти падат под 700 и компа постоянно ги корегира понякаква причина .
      Ти от къде си вдигна оборотите , защото при мен не се вдигат , както и да въртя болта ?
      Ами от винта, който е горе под гуменото капаче.
      Николай Папазов

      Коментар


      • #33
        До: Двигателя на Витарата претриса

        Благодаря за сега ще карам така и ако се влоши повече вече по лесно ще мога да разбера проблема и да го отстраня.Благодаря Ви за съветите.

        Коментар


        • #34
          До: Двигателя на Витарата претриса

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Отваряш капака и гледаш - на няколко секунди двигателя се разклаща (при някой леко, при други по-сериозно) единично или няколкократно. Ако не е така при теб, идвам до Русе да го видя.
          Пробвай го и студен и топъл.
          Според мен точно така трябва да работи, само при високи обороти няма да претриса. Явно не е регулиран точно.
          При мен проблема е, че при студен двигател постоянно играят оборотите. Като запаля 2000оборота след няколко секунди пада до около 500 и аха да угасне и пак вдига до 2000. Това продължава около 5мин в зависимост от околната температура. След като загрее работи като часовник с леки претрисания. Ходих на сервиз гледаха го, чистиха грешки, свещи смених, горивен филтър, но уви добре че се стопли.
          Някакви идеи или да свиквам

          Коментар


          • #35
            До: Двигателя на Витарата претриса

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            В момента и аз се боря с това . Когато загрее на най-ниските обороти не работи , като часовник , а през няколко секунди ги корегире ту по-ниски , ту по-високи . До сега съм сменил кабели на свещите , свещи , дистрибуторна капачка и палец остава бобината . На газ при всички видове положения на настройките все си е така на бензин пак .
            Има ли някой на , който витрата е , като часовник (1.6 16V) ?
            Ще черпя за съдействие евентуално за проба със смяна на бобина и дебитомер .
            Ниски са ти оборотите. Регулирай ги от дросела. В менюала пише процедурата. Това за бензина. Като ги оправиш там, мини на газта - ако пак ги мени - вдигни ги малко от винта на изпарителя.
            Моята е като часовник на бензин, на газ разбира се има проблеми.

            Коментар


            • #36
              До: Двигателя на Витарата претриса

              От винта , който въртя (един в една дупка най-отгоре) няма промяна в оборотите , само временно ,като подам няколко пъти газ и пак стават ниски .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #37
                До: Двигателя на Витарата претриса

                Оборотите на празен ход ги регулира компа и от този винт нищо не можеш да промениш. С този винт можеш да променяш положението на моторчето за празния ход, но компа веднага коригира съответно бензина на дюзите и оборотите си остават същите. Винта трябва да е в средно положение за да реагира моторчето бързо и адекватно и в двете посоки - отворено/затворено.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #38
                  До: Двигателя на Витарата претриса

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  В менюала пише процедурата.
                  Sidekick
                  1) Start engine, and warm it to operating temperature. Turn
                  all accessories off. Ensure all fuel and emission control system wire
                  connectors and hoses are properly connected. Ensure accelerator cable
                  has free play at throttle body. Ensure ignition timing is correct. See
                  IGNITION TIMING table under IGNITION TIMING. Ensure air cleaner and
                  ducts are properly installed and air filter element is in good
                  condition.
                  2) Connect service wire between terminals "B" (diagnosis
                  switch) and "C" (ground) of monitor coupler. See Fig. 2. Ensure MIL
                  (CHECK ENGINE light) indicates Code 12. Turn engine off, and connect
                  Duty Meter (99963-00006) to monitor coupler duty terminals "A"
                  (output) and "C" (ground). Test connector is located near battery.
                  Connect tachometer.
                  3) Start engine, and warm it to operating temperature. Ensure
                  idle speed and IAC duty percentage are within specification. See IDLE
                  SPEED SPECIFICATIONS and IAC DUTY AT SPECIFIED IDLE SPEED tables. If
                  idle speed and/or IAC duty percentage require adjustment, remove idle
                  speed adjusting screw protective cap on throttle body. Turn idle speed
                  adjusting screw to adjust idle to specification. See Fig. 5.
                  4) When idle speed and IAC duty percentage are as specified
                  and vehicle is equipped with A/C, go to next step. If vehicle is not
                  equipped with A/C, reinstall idle speed adjusting screw protective cap
                  to throttle body and remove service jumper wire. Remove duty meter
                  from monitor coupler, and reinstall cap.
                  5) Turn A/C on, and set fan switch to LOW position. Check
                  idle speed and IAC duty percentage with A/C on. If idle speed and IAC
                  duty percentage are not as specified, turn A/C VSV adjusting screw to
                  adjust idle to specification.
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/i...2c%20Swift.pdf

                  Коментар


                  • #39
                    До: Двигателя на Витарата претриса

                    Thank You Man!
                    Много хубаво ръководство!Имам превид целия PDF.
                    Но този "Duty Meter" дали го има някой?
                    А да питам дали се намира четлива Ел. схема на моноинжекционна Витара или Самурай.Интересува ме главно частта окло компа и датчиците.Това което се предлага в Хайнеса ,а и това което имам не ми вършат работа

                    Коментар


                    • #40
                      До: Двигателя на Витарата претриса

                      В Аутодатата има. И не съм срещал грешки, за разлика от другите данни в нея.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Двигателя на Витарата претриса

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        В Аутодатата има. И не съм срещал грешки, за разлика от другите данни в нея.
                        Наистина хубаво ръководство, но ако успееш с този винт да си направиш оборотите извън програмата - например 900, ще ме накараш да идвам до Варна да те черпя! Пробвай да си маркираш положението на винта и го повърти наляво-надясно - пробвал съм на два двигателя и нищо не се случва. Този винт регулира количеството въздух при затворен дросел, а компа в зависимост от това променя бензина за да са оборотите винаги 800+-50 /става въпрос за пълния инжекцион, за моното не знам/. Това което е вярно обаче, е че от него се нагласят процентите на моторчето /IAC duty percentage/ за оптимално положение на празния ход.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #42
                          До: Двигателя на Витарата претриса

                          Предлагам ви инсталацията на пълния инжекцион 16 клапана.Може и да свърши работа на някой.
                          Ще видя да си сваля тези дни Аутодата и дано там намеря това което ме интересува за моноинжекциона.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #43
                            До: Двигателя на Витарата претриса

                            В руското ръководство има хубави схеми .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #44
                              До: Двигателя на Витарата претриса

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Наистина хубаво ръководство, но ако успееш с този винт да си направиш оборотите извън програмата - например 900, ще ме накараш да идвам до Варна да те черпя! Пробвай да си маркираш положението на винта и го повърти наляво-надясно - пробвал съм на два двигателя и нищо не се случва. Този винт регулира количеството въздух при затворен дросел, а компа в зависимост от това променя бензина за да са оборотите винаги 800+-50 /става въпрос за пълния инжекцион, за моното не знам/. Това което е вярно обаче, е че от него се нагласят процентите на моторчето /IAC duty percentage/ за оптимално положение на празния ход.
                              Вчера един газаджия ги направи над 1000 преди да успея да му затворя капака върху гадните ръчички. Затова и знам как се регулират.
                              Пък за черпене - заповядай

                              Коментар


                              • #45
                                До: Двигателя на Витарата претриса

                                Пък за черпене - заповядай
                                Още малко да се постопли и може да скокна, но ще дойда с мойто да видим твоя майстор какво ще му регулира .
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X