Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

    Ето няколко подсказващи снимки, че това е напълно възможно:






    Файлът, който съм коригирал с Hex, е QueResources.dll. Намира се в папка Garmin/Apps/WM. Логиката на превод е почти същата както при преводът на 60Csx ...
    Последно редактирано от asterix85; 26-02-09, 22:25.

  • #2
    До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

    При мен даваше грешка и повече не съм се мъчил:
    http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=26624

    Коментар


    • #3
      До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

      Прочетох какво сте писали Грешката, която правите, е че добавяте допълнителна информация (символи) към файла и съответно GM XT дава грешка, защото той си знае точната му големина. Логиката е да се следва последователността на думите и да се спазва разстоянието м/у тях - нулите Най-вероятно някои от думите на следващите (щия) език след руския ще трябва леко бъдат по съкратени ...

      Коментар


      • #4
        До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

        Нали това съм писал , че не променям нищо , освен две буквички:
        Куда? > Къде?
        Не се променя ни дължина , ни нищо. Обаче гърми с грешка.

        П.П А в горната картинка Накъде? не е ли много по-дълго от Куда? ?

        Коментар


        • #5
          До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

          Аз правя същото Виж лесно е да се направи проверка - големината на QueResources.dll e 3 069 896 байта. Ако при корекцията има разлика в големината на файла, значи GM XT ще ти даде грешка По принцип големината на файла се определя от броя символи, така че ако си променил една буква големината на файла няма да се промени...Пробвай отново
          П.П А в горната картинка Накъде? не е ли много по-дълго от Куда? ?
          Така е Аз затова написах:
          Логиката е да се следва последователността на думите и да се спазва разстоянието м/у тях - нулите Най-вероятно някои от думите на следващите (щия) език след руския ще трябва леко бъдат по съкратени ...
          Това което направих при Накъде? е малко да посъкратя следващата дума след Куда? Но това е грубо...Истинският превод ще трябва да започне от началото, за да няма съкращения. Както написах разстоянията между думите (нулите) трябва да се запазят еднакви

          Лека нощ,
          Последно редактирано от asterix85; 27-02-09, 00:05.

          Коментар


          • #6
            До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

            Трябва да намерим къде е заложена големината на файловете и да ги променим. Това май няма да е лесна задача.
            [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

            Коментар


            • #7
              До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

              Колега Астерикс, с кой HEX едитор го направи? Би ли споделил? или да дадеш направо файла?

              Коментар


              • #8
                До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                Ще се опитам и аз да помогна само да стане. Не дава гешка при мене но и няма промяна WM 6.1 ,GMXT 5.20.00.

                Коментар


                • #9
                  До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                  Колега Астерикс, с кой HEX едитор го направи? Би ли споделил? или да дадеш направо файла?
                  С Hex Editor ver 2.3, защото ми е най-лесен В пост 14 в темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=50953 съм го прикачил като файлче Не знам откъде го имам и дали изобщо може да се изтегли вече някъде от нета, защото е доста стара версия...
                  Трябва да намерим къде е заложена големината на файловете и да ги променим. Това май няма да е лесна задача.
                  Не вярвам това да стане лесно, поне аз си нямам и на идея как може да стане. Дори когато сравнявах кирилизираният софтуера на 60CSX от братушките или този на колегите поляци от garniak с оригиналния софтуеър от Garmin, може да се види че големината на файлове е абсолютно еднаква! Междудругото също както на Vista и на всички останали кирилизирани софтуери...Но не мисля, че това е проблем върху който трябва да си блъскаме главите. Преводът е напълно възможен и при спазване на простото правилото на запазване на големината на файла - 3 069 896 байта. Но има други правила, върху които трябва да се мисли като например: защо между някои думи има 3 празни места, а между други други 2 или 1 и как да се напише "Къде съм?" на мястото на "Где я?" в прикачения файл ...Все пак имам чувството, че отговорът не е труден
                  ...
                  Виждам, че колегата bobby2005 от pocketbulgaria иска да види коригираният файл ...
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от asterix85; 28-02-09, 10:12.

                  Коментар


                  • #10
                    До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                    сигурно ли е че следи големината на файла а не "check" сума в него?

                    Коментар


                    • #11
                      До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                      това е мниго добре направо супер,но при мен дава грешка когато изкам да търся адрес /error;Assert failed at CDP_intf:1001 in Garmin Mobile XT with error 87/

                      Коментар


                      • #12
                        До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                        Първоначално смених файла с този - никаква разлика ?!?

                        После унинсталирах, изтрих от паметта и картата Гармина, инсталирах сложих - всичко ок (руски).

                        Смених с файла който даде(Dll), нещо не става при мен - гърми и вика "Открита е GMXT да инсталирам ли ?"
                        Сигурен ли си че е за тази версия? Garmin mobile XT 5.00.20pw?
                        Ще пробвам с чист файл и аз да коригирам имена и фрази да видим дали поне ще захапе.

                        Преди винаги ми даваше че има грешка когато променях файла.


                        Добавям Експорт на всички фрази (целия руски) от МОЯ фаил Dll.
                        Името на файла е HEX адреаса на руския език в файла (Начало - Край).
                        Лек ден сега опитите продължават.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                          Опа, това май забравих да спомена - GM XT 5.00.10 wp Инсталирал съм тази версия на XT, защото Winindows Mobile ми е 4.2CE...
                          http://forum.ppcwarez.org/viewtopic....st=0&sk=t&sd=a

                          П.П.: Да, прикаченият файл по-горе е за по старата версия на GM XT и затова и ви дава грешка! Големината на QueResources.dll в новата версия 5.00.20pw е 3 070 408 байта! Защо никой не ме поправи?! Но логиката на горните коментари остава същата
                          Последно редактирано от asterix85; 28-02-09, 17:20.

                          Коментар


                          • #14
                            До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                            Тая работа е малко обречено начинание Когато излезе следващата версия на ХТ и длл-а е с друга големина? Всичко от начало....ако е за спорта - ок

                            Коментар


                            • #15
                              До: GM XT за Win.Mob. - създаване на българско меню

                              Тая работа е малко обречено начинание Когато излезе следващата версия на ХТ и длл-а е с друга големина? Всичко от начало....ако е за спорта - ок
                              Не е точно така, защото думите/фразите и тяхната последователност почти не се променя в последващите версии Така че един превод на български ще означава леки корекции в бъдещите версии, а не изцяло нов превод
                              ...
                              Аз обаче ударих на камък, който наистина сериозно ме обърква и моля за малко разяснение ...GPS-ът, върху който експериментирам е с Win.Mob 4.2 CE. Garmin Mobile XT, който му сложих първоначално го изтеглих от ppcwarez (маlко по-надолу съм постнал линка към него). Версията на GM XT пишеше, че е 5.00.10wp, а файлът QueResources.dll беше с големина 3 069 896 байта. След като разбрах, че големината на QueResources.dll е различна във версия 5.00.20wp я инсталирах от http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=17277 и файлът QueResources.dll стана 3 070 408 байта. Обаче версията на GM XT продължава да е 5.00.10wp. Въпросът ми е в крайна сметка каква е големината на QueResources.dll във версия 5.00.20wp?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X