Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Фронтера Б

    Здравейте, бих желал да си купя Фронтера Б - но за съжяление никъде не намирам достатъчно инфо за автомобила а пък това което чета не ми харесва(общо взето мненията не са много добри).
    Ако може да ме посъветвате какво да гледам и кое е най важно. Скъпи ли са частите и специално за автоматика как седят нещата ше съм ви много благодарен
    Предварително благодаря.
    p.s. Предимно ще я карам в града - за това не ми трябва чак толкова високо проходим джип

  • #2
    До: Покупка на Фронтера Б

    а има си доста информация, просто трябва да потърсиш по-упорито за разлика от преди година когато все още беше инцидентно да видиш такъв автомобил сега се срещат доста по-често най-вероятно заради по-достъпната цена. Най-вероятно си се насочил към диз. мотор,защото едва ли ще можеш да намериш шест цил. мотор бензин на добра цена (само на тези мотори се слагат авт. ск.к.). За проходимост, особено късата база е доста проходима, иначе едно към едно си е Исузу Родео. автоматика ако попаднеш на правилното място струва 140лв.смяната на маслото с филтъра и гарнитурите и караш поне 30000км. без да имаш грижи. (кутията я слагат на БМВ и ако се не лъжа и на Ауди). Частите са скъпи като за всеки джип, но пак е относително с подходящо търсене и малко любознателност стават чудеса- например маншон за външно каре оригинален-160лв., от Опел Корса Спидан-немски-12лв. става си и си караш без грижи и т.н. абе при всички положения ако за първи път ще се качваш на джип ти трябва някой с опит , особенно и относно автоматика-поне да забележи нещо фрапиращо за да не плачеш после

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на Фронтера Б

      Ами честно казано ги гледах тия, които се продават тук и по горубляне ходих и изглеждаха доста зле - много захабени и направени набързо за да се продадат.
      И за това се насочих към това: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...en&tabNumber=1
      Но пише че ималек проблем със скоростите, но човека каза, че върви и няма проблем да си я докарам на самоход?!
      К

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на Фронтера Б

        Хе същата като моята. Ама това проблем в автоматичната скоростна кутия звучи меко казано обезпокоително. По сервизните документи за моята не много сериозен ремонт на кутията (феродови дискове ,колан и т.н.) в "Джемини" в София е струвал 1600лв. Все ми се струва,че не си струва 5500евро, че то тука ще ти стъпи на 13000лв. без задължителната първа сервизация. Не си писал откъде си ако си някъде от региона ела и покарай виж за какво става въпрос пък си търси после.

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на Фронтера Б

          ъъъ...колан?
          това да не е атв?
          BMW X6

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на Фронтера Б

            Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
            ъъъ...колан?
            това да не е атв?
            и аз за първи път като се сблъсках с автоматичната ск.к. останах втрещен колко части с неизвестни и екзотични за мен имена има в в това чудо на техниката... а пък като я видях разглобена и като почна един инжинер да ми обяснява различните части(е така и не ги запомних всичките разбира се), но тук във форума определено има хора ,които разбират от материята, просто трябва да се потърси

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на Фронтера Б

              колан има в автоматичната скоростна кутия разработка на МАН
              още някъде 70-те години и вярно е разработена за камион
              обаче там скорости май няма а и сега до колкото знам се слагат такива кутий само на по-малолитражни машини - АТВ примерно
              сигурен ли си че има колан в кутията на фронтера?
              BMW X6

              Коментар


              • #8
                До: Покупка на Фронтера Б

                Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
                колан има в автоматичната скоростна кутия разработка на МАН
                още някъде 70-те години и вярно е разработена за камион
                обаче там скорости май няма а и сега до колкото знам се слагат такива кутий само на по-малолитражни машини - АТВ примерно
                сигурен ли си че има колан в кутията на фронтера?

                да няма и тиранти? Кви са тия глупости.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  До: Покупка на Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  да няма и тиранти? Кви са тия глупости.
                  Предполагам че става въпрос за вариатор , ама не съм чул да се монтират на Фронтера.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Покупка на Фронтера Б

                    Е аз нямям претенции да съм специалист, ама някъде тука имаше тема, в която спрягаха въпросния колан, дали ще е намеря
                    да видим с това: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=572
                    пък и във фактурата доколкото си спомням пишеше точно спирачен колан или нещо такова

                    Коментар


                    • #11
                      До: Покупка на Фронтера Б

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      да няма и тиранти?
                      хи-хи за тях не са ми казали...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Покупка на Фронтера Б

                        сериозно
                        принципа е такъв
                        колана обикаля около две конусни шайби с еднакъв диаметър и обърнати една срещу друга
                        така когато имаме ускорение от задвижващата шайба се увеличава диаметърът в следствие на центробежната сила и съответно на шайбата придаваща движението на опашката да кажем диаметърът намалява
                        просто автоматичните кутии на фронтера не са на този принцип
                        има само джелезо масло и нещо като феродо в тях ама ремък....
                        нека някой ако знае нещо конкретно по въпроса да ни просветли че наистина ми е интересно
                        BMW X6

                        Коментар


                        • #13
                          До: Покупка на Фронтера Б

                          Аз съм виждал няколко и там такова нещо нямаше. Явно наистина в някой има колани.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: Покупка на Фронтера Б

                            Първоначално публикуван от stam Преглед на мнение
                            Хе същата като моята. Ама това проблем в автоматичната скоростна кутия звучи меко казано обезпокоително. По сервизните документи за моята не много сериозен ремонт на кутията (феродови дискове ,колан и т.н.) в "Джемини" в София е струвал 1600лв. Все ми се струва,че не си струва 5500евро, че то тука ще ти стъпи на 13000лв. без задължителната първа сервизация. Не си писал откъде си ако си някъде от региона ела и покарай виж за какво става въпрос пък си търси после.
                            Ами от София съм - абе тук защо има толкова ограничения от Админа - нищо не може да се направи, даже профила на човек не мога да разгледам? Да, бих искал да покарам преди да се хвърля на сляпо! Има ли някой от софия, който би ми доверил автомобила си за 10 мин

                            Коментар


                            • #15
                              До: Покупка на Фронтера Б

                              Първоначално публикуван от krasidd Преглед на мнение
                              Ами от София съм - абе тук защо има толкова ограничения от Админа - нищо не може да се направи, даже профила на човек не мога да разгледам? ......
                              За добро е, повярвай . Ако останеш постоянен участник, сам ще се убедиш. Ако не намериш свободен колега до десетина дни, ще ти дам да пробваш моята. Не е като тая, дето си харесал, но не е и кой знае колко различна. Между другото, обявата вече я няма.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X