Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yаmaha XT 600 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yаmaha XT 600 въпроси

    Здравеите значи проблеми ми се састой в това че мотора последно време пали многоо трудно и се самнявам че белезите на магнета не савпадат с другите белези.преди около месец му правихме ремонт и беше на други белези не на сегашните дето сме го оставили сега.И затова се самнявам че може да е от там проблема.Паленето сега е много трудно дарпаме го с кола за да запали .. и запали ли си работи добре но след като го изгасим дори и с топъл двигател не иска да пали на манивела и се налага отново да се дарпа с кола..... така че някои ако мобе да ми каже как точно трябва да са белезите или от какво може да е проблема с това запалване ще съм Ви много благодарен
    Последно редактирано от iva_kx; 20-01-08, 13:56.

  • #2
    До: Помощ за Yamaha Xt600 86г.

    Колега МАЙСТОР
    Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за Yamaha Xt600 86г.

      Ето тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17822съм писал за центрока на ангренажна верига, но незабравяй че може да е разтегната.Също така си провери свеща дали не е за смяна. Успех
      [FONT=Times New Roman]Мотори и щури хора не се свършват.[/FONT]

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за Yamaha Xt600 86г.

        затова съществуват сервизите Добре че пациентите немогат да си правят операция сами,че тогава ще стане лошо.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за Yamaha Xt600 86г.

          Първоначално публикуван от vanioto Преглед на мнение
          Ето тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17822съм писал за центрока на ангренажна верига, но незабравяй че може да е разтегната.Също така си провери свеща дали не е за смяна. Успех
          Благодаря за съвета,прегледах темата .. а отностно веригата- правих ремонт и зех чисто нова от yamaha-bg и в нея сам сигорен че е както трябва.. отностно свеща ... и аз имам големи самнения отностно нея смисъл че сложа нова смещ карам каквото карам на следващия ден примерно трагна да го пала не щееее и не щеее да запали ..... смена свеща и запали някак си ...... каква може да е причината така да прецаква свещите

          Коментар


          • #6
            До: Помощ за Yamaha Xt600 86г.

            Като сменяш свещите и с това "някак си запали" знаеш ли какво топлинно число трябва да се сложи? Не съм специалист,но знам че има значение какво е топлинно число на свеща.
            [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
            [/URL]

            Коментар


            • #7
              До: Помощ за Yamaha Xt600 86г.

              Здравей колега аз имах такъв проблем с ТТ600-86г! Е палеше след яко бутане по скоро дърпане с кола ама угасне ли на неподходящо място (абе то 600см3, 4т кое ли място е подходящо за бутане незнам може да си откъснеш главата
              И след като вече бях пред побъркване реших да проверя ел.схемата как е свързано запалването с магнета! И естествено проблема беше там!!! Просто на два кабела им бяха сменени местата!
              Смених местата на кабелите и с първото ритане запали Затова провери още веднъж как са кабелите-бавно и методично защото грешките се откриват трудно! Ако нямаш схема може да потърся аз, тогава изрових доста схеми ама за мойто ТТ ми я прати накрая един фен на ТТ600 от Германия - ендуро манияци от всички страни обединявайте се))

              ПС:
              Колега старай се малко повече когато пишеш във форума! То, че тук не сме кой знае какви граматици на всеки е ясно ама все пак...
              Последно редактирано от 678; 20-01-08, 21:29.
              born to be wild
              Кольо Ковачев

              Коментар


              • #8
                Кутия за въздушен филтър YAMAHA XT

                Някой знае ли дали има нещо общо между кутията за въздушният филтър на YAMAHA XT и YAMAHA TT, че не мога да намеря за ТТ а от XT май ще намеря.Има ли смисъл да я купя и дали ще мога да я приспосубя ако не е същата.За жалост не познавам никого с такъв мотор

                Коментар


                • #9
                  До: Кутия за въздушен филтър YAMAHA XT

                  Твоят с два карбуратора ли е?
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кутия за въздушен филтър YAMAHA XT

                    Не,само един е

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кутия за въздушен филтър YAMAHA XT

                      Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                      Твоят с два карбуратора ли е?
                      Първоначално публикуван от dor4o Преглед на мнение
                      Не,само един е
                      На XT-то карбуратора е един, но е двоен, с два отвора за въздуха и две клапи!
                      Lesidren.com

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кутия за въздушен филтър YAMAHA XT

                        Първоначално публикуван от dor4o Преглед на мнение
                        Някой знае ли дали има нещо общо между кутията за въздушният филтър на YAMAHA XT и YAMAHA TT, че не мога да намеря за ТТ а от XT май ще намеря.Има ли смисъл да я купя и дали ще мога да я приспосубя ако не е същата.За жалост не познавам никого с такъв мотор
                        нямат ни6то об6то освен ако не е някой супер рядък модел при който да са съвместими- за такъв не знам. ако си в безизходица и няма6 вазможност да намери6-земай някаква пластмасова кутия или туба и импровизирай. ако стане грозно- а 6те стане със сигурност - покрий я със спойлери. успех!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ymaha XT 600 Проблем

                          Някакви мнения за 43F мотора ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ymaha XT 600 Проблем

                            JORI да те питам?като имаш ТТ фара как ти е,щото моя го няма никакъв и ми казаха че си са така тези ТТ-та.Моито е 1991 г.

                            Коментар


                            • #15
                              за ХТ

                              След смяна на маслото започна да пуши като "Варбург" маслото и е 15V50 Кастрол
                              Помислихме че е имала добавка и и върнахме старото масло на пушенето си остана
                              Сега си мисля дали не е счупила някои сигмент защото немога даси обясня от какво пуши толкова при положение че преди да и сменя маслото се возих с нея около 2 часа и изобщо не пушеше
                              Някои ако има някъкви идеи нека сподели ще съм му много благодарен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X