Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да разбера дали ми е прескочила ангренажната верига ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да разбера дали ми е прескочила ангренажната верига ?

    Здравейте
    днес си купих едно старо моторче с повреда и мисля да го стегна. Мотора е Suzuki DR125 4т. Предишния собственик ми каза ,че пружинката за оптягане на ангренажната верига се е била скъсала но някакъв познат е сменил и оправил. Възможно ли е да не е сложена правилно веригата но все пак двигателя да пали от първо ритване и да работи но да има малка мощност (по-малка от на скутерче)? Тъй като човека си няма никаква представа от мотоциклети и ми каза ,че е въртял и двата винта на карбуратора (този за оборотите и този за сместа) ,така че и карбуратора е разбутан но за него ще ходя на елкон мисля ,че ще го настроят. Мотора не пуши от аспуха ,но свеща е черна. Какво ще кажите ,възможно ли е ангренажната верига да не е правилно сложена ? Лошото е ,че нямам никаква документация за двигателя

  • #2
    До: Как да разбера дали ми е прескочила ангренажната верига ?

    трудно мога да ти обясня как да си провериш дали е прескочила веригата.но сам на 90% сигорен че е от карборатора ,а и провери си въздушния филтър

    Коментар


    • #3
      До: Как да разбера дали ми е прескочила ангренажната верига ?

      сваляш капака на главата ;върху зъбното колело за ангринажната верига има 2а белега те трябва да са хоризонтално на главата;отстрани на двг има 2е тапи сваляш горната и белега "Т" на маховика трябва да е в центъра. това е по на кратко ,но ако анг.верига е разтегната ще има изместване
      [FONT=Times New Roman]Мотори и щури хора не се свършват.[/FONT]

      Коментар


      • #4
        До: Как да разбера дали ми е прескочила ангренажната верига ?

        vanioto - мерси за информацията. Виждам тапата с Т белязката. Остава ми само да сваля капака на главата и ще видя. Благодаря ти още веднъж.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X