Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурай-99г.Въпрос за покупка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самурай-99г.Въпрос за покупка?

    Здравейте,колеги.
    Харесах едно Самурайче,но собственика не може да отговори на някои мои въпроси,а аз съм от комшийски раздел и не съм вещ със Самураите.
    Мотора пишело в талона,че е 80к.с.,а тук чета че 1300кубика са 75к.с.
    За блокаж на задния диф мислел че няма.Той от вас научих за блокажа че е със жило-значи от вътре се включва.Малко розово ми звучи и изпитвам притеснение за набутвачка.1999г,км не пиша щото няма смисъл.АГУ,нови гуми,амортисьори,новата маска и т.н.-6100лв.Имал човека Мазда,но като ходел до Търново му било по-удобно със Самурая(от Хасково)?!Вече нямал много път и го продава.
    Както и да е-кажете къде да гледам и слушам за евентуални капанчета.
    Ако някой го знае това джипче що за стока е още по-добре.
    Приемам всякакви съвети,че Русе-Хасково за няма никой(в понеделник) не ме блазни.Не дай Боже да го платя и нещо да изфучи по пътя и да го влача с Фронтерата.
    Олях се,но предполагам ще ми влезете в положението-страх лозе пази.
    Благодаря предварително!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Здравейте,колеги.
    Харесах едно Самурайче,но собственика не може да отговори на някои мои въпроси,а аз съм от комшийски раздел и не съм вещ със Самураите.
    Мотора пишело в талона,че е 80к.с.,а тук чета че 1300кубика са 75к.с.
    За блокаж на задния диф мислел че няма.Той от вас научих за блокажа че е със жило-значи от вътре се включва.Малко розово ми звучи и изпитвам притеснение за набутвачка.1999г,км не пиша щото няма смисъл.АГУ,нови гуми,амортисьори,новата маска и т.н.-6100лв.Имал човека Мазда,но като ходел до Търново му било по-удобно със Самурая(от Хасково)?!Вече нямал много път и го продава.
    Както и да е-кажете къде да гледам и слушам за евентуални капанчета.
    Ако някой го знае това джипче що за стока е още по-добре.
    Приемам всякакви съвети,че Русе-Хасково за няма никой(в понеделник) не ме блазни.Не дай Боже да го платя и нещо да изфучи по пътя и да го влача с Фронтерата.
    Олях се,но предполагам ще ми влезете в положението-страх лозе пази.
    Благодаря предварително!
    Колега според мен много пари ти искат.

    Коментар


    • #3
      До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

      По телефона сгънах 250 лв. на въздушен пазарлък,но не това ме притеснява.За такива суми може ли да излезе читава машина-ДВГ,трансмисии и липса на ръжди?Изглежда симпатяга и доста ме дърпа да го взема.Ударете едно рамо със съвети де.
      Жокер-ще си увеличите раздела с 21 годишна оффроудърка,няма само Ива да защитава женското съсловие(с чест,разбира се).
      Аз Фронтерката не давам!Венсеремос!

      Коментар


      • #4
        До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

        Какви съвети колега, освен обичайните Най-добре оглед на място от човек който "на ти" с тези машини.....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

          Някой наш в Хасково има ли?Или да помоля някой по трасето когото познавам да удари рамо?Май ще го взема,а после новоизлюпената оффроудърка(щерка ми)ще се учи в движение с моя помощ.
          Има още малко време,ако нещо съществено и конкретно за Самурай се сетите и пишете-благодаря.
          За общите знам и да ровя и да лягам-не ме мързи.Ако и това зверче да ми е евентуалната 21 кола, пак няма застраховани.
          Пак благодаря предварително.
          Лека!

          Коментар


          • #6
            До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

            Не че радбирам но според мен това нетрябва да е така
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

              Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
              Не че радбирам но според мен това нетрябва да е така
              така си е.почти всеки ресорен джип има такъв обратен лист.за претоварване.
              има някои които имат такова ухо само от задната страна.
              по принцип 1.3 няма блокаж.макар че аз на моя имах.мотора на тоя самураец сигурно е моноинжекция.мотора си го слушай като на всяка кола.добре ще е да вдигнеш целия автомобил на колонен подемник и да видиш за луфтове на предните главини и за луфтове на сферата.този луфт може да го провериш все едно гледаш кола за разбити шарнири.гледай за омаслени раздатка и мостове.виене при натоварване и при движение по инерция.както и при натоварвани при тръгване.
              шасито поначало си е бетон.
              успех

              Коментар


              • #8
                До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                Тая тема пак ли ще се предъвква.Въпросите какво да гледаш по Самурая вече е разискван.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17216
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20312
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #9
                  До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                  Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                  така си е.почти всеки ресорен джип има такъв обратен лист.за претоварване.
                  има някои които имат такова ухо само от задната страна.
                  по принцип 1.3 няма блокаж.макар че аз на моя имах.мотора на тоя самураец сигурно е моноинжекция.мотора си го слушай като на всяка кола.добре ще е да вдигнеш целия автомобил на колонен подемник и да видиш за луфтове на предните главини и за луфтове на сферата.този луфт може да го провериш все едно гледаш кола за разбити шарнири.гледай за омаслени раздатка и мостове.виене при натоварване и при движение по инерция.както и при натоварвани при тръгване.
                  шасито поначало си е бетон.
                  успех
                  Според теб испанец ли е или японец(разлика в мостовете)?Ако е добре от долу като Витарата ли е в цвета на колата?Бе ще изскочи зайчето от някъде,но дано не е фрапантно.
                  Накрая ще стане"пусни му края да не се заплита" и придобивка.
                  Благодаря за съветите до момента,но не отказвам още.Не съм роден научен.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                    провери го по вин номера най напред.дано е японец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                      Испанче е,мигача на калника е зад арката ,мостовете са по широки а и годината на производство го издава
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #12
                        До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Тая тема пак ли ще се предъвква.Въпросите какво да гледаш по Самурая вече е разискван.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17216
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20312
                        Не искам да я дъвча наново темата.Изчетох целия раздел,но конкретни въпроси имах за модел '99г.,различен по документи мотор и различия на тази база.В посочените линкове не успях да намеря отговори.
                        Ако няма никакви разлики с по-старите модели-драсни някой ред,ще ти бъда благодарен.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Испанче е,мигача на калника е зад арката ,мостовете са по широки а и годината на производство го издава
                          Много ли е фатална иберийската кръв от към взаимозаменяемост на части и надеждност на екземплярите?А ако не са сходни,испанските части скъпи ли са спрямо японските?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Не искам да я дъвча наново темата.Изчетох целия раздел,но конкретни въпроси имах за модел '99г.,различен по документи мотор и различия на тази база.В посочените линкове не успях да намеря отговори.
                            Ако няма никакви разлики с по-старите модели-драсни някой ред,ще ти бъда благодарен.
                            Има два модела двигатели 1324см3 и 1298см3.Този Самурай който си харесал би трябвало да е с втория модел и се води G13B.На по малката кубатура конете са повече а и имат разлика в горивната уредба.За по нецивилизованите страни като нашата слагат карбуратор AISIN,за страни като Швейцария поставят карбуратори с електронно управление.Има и с инжекцион и може би този Самурай е точно такъв.В последните години монтираха и 1,9TD ама той е на Пежо.
                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Много ли е фатална иберийската кръв от към взаимозаменяемост на части и надеждност на екземплярите?А ако не са сходни,испанските части скъпи ли са спрямо японските?
                            Самураите дали ще са правени в Япония,Испания,Индия или за щатите,все са си хубави.Взимай и не се притеснявай.За основните части мисля че нетрябва да се притесняваш,проблем има само с частите за мостовете ,всичко друго е взаимно заменяемо.
                            Последно редактирано от banjo; 23-02-08, 19:29.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              До: Самурай-99г.Въпрос за покупка?

                              Благодаря за съветите,колега!
                              При грижи по мостовете дефицит ли са ремонтните комплекти?Ако им набуча 38мм. фланци като на моята дали ще чупя лагер който е бутиков като на Фронтерката?Да знам колко да я точа като е с нестандартни мостове.Като са под шапката на Сузуки сигурно си прав че и да има разлики не са калпави машини.Дано и благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X