Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

    Сериозно се занислям за купуване на едно самурайче. Има разни обяви, но повечето коли в диапазона 3000-4000 лв. са с гнили вежди и прагове. Моля кажете това доколко е сериозно за тази кола. Тя ще ми е втора кола. Живея в къща в планината и самурайчето ще ми трябва почти само за ходене из балкана по не много лоши черни пътища. Много ще съм благодарен за всякакъв съвет, защото съм се спрял на самурай, а за жалост никога не съм имал досег с тази марка.

  • #2
    До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

    Веждите и праговете са важни само за външния вид. Който в случая на теб маи няма да ти трябва. По важно е в какво състояние е рамата. Изтнилите вежди не винаги означават и изгнила рама но доста често е точно така.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

      Купувай без да се замисляш.Автомобилчето е на шаси и ако няма да ти пръска вода много вътре хич да не ти пука.Но 3-4000лв за изгнил не е ли малко скъпо
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

        Наистина на мен външния вид не ми е приоритет - почти изобщо, стига колата да не се разпадне за 2 години.
        На тази обява съм хвърлил око: http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...356&f1=details
        Човекът според мен умишлено не си е снимал джипчето отстрани, при положение че и споменава за проблем с праговете и веждите...

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

          Гледах я обявата онзи ден ама незнам дали от снимката но предницата се вижда че е разкрачена а уж са сменяни лагерите.Погледни снимката от долу,вярно ъгъла е друг но ясно се вижда
          Прикачени файлове
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

            И на мен ми изглежда разкрачена, но реших, че може да е и от някакъв по-широкоъгълен обектив (или да е снимано с ГСМ). Разкрачването при разбити лагери ли се получава? Толкова видимо??

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

              По снимката не мога да кажа със сигурност,хубаво е да се вдигне на крик и да се провери.Иначе от лагерите на шенкелите се разчеква доста видимо.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                Благодаря ти. В момента не съм в София, но ще взема да се вдигна да го видя. А гнилите вежди и прагове все пак до какво най-лошо могат да доведат? Доколкото се ориентирах шасито май е доста непоклатимо на самураите, но изгниването все пак до колко може да стане без да възникват някакви по-сериозни проблеми? След праговете какво е следващото?

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                  Следващото е като спреш рязко да останеш да седиш върху шасито а корубата да си продължи напред
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Следващото е като спреш рязко да останеш да седиш върху шасито а корубата да си продължи напред
                    Много яко! Това скоро след това ли се случва?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                      Шаси на Самурай не гние, може да има корозия ако не се подържа, но няма язви. Ако веждита и праговете са ти гнили просто ги сменяш и готово. Самурая гние там където се заържа влага. Като махнеш веждите(което е доста лесно) и като махнеш пластмасовите бутафорни облицовки на праговете всичко се решава. За втора кола Самурая е супер.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                        Шасито не гние като на Витарата,от това по успокояващо здраве му кажи.Огледай гредичките където се захваща купето дали са изгнили,иначе можеш да получиш неприятно чукане но до падане на купето нама са се стигне
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                          Е къде е проблема като е изгнил Самурая да си го изкърпиш,орежеш и направиш по свой вкус

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                            Е къде е проблема като е изгнил Самурая да си го изкърпиш,орежеш и направиш по свой вкус
                            Няма проблем, стига да може да се кърпи. Явно може...

                            Благодаря много за отговорите. Ще действам и ще се надявам на късмет. Има ли нещо специфично за което трябва да го гледам и слушам? Нямам много опит но имам някакъв усет за коли...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за гнили вежди и прагове на Samurai

                              Слушай раздатката дали има шумове че там има едни иглени лагери които лагеруват на една ос а те трудно се намират.Гледай за течове от семерингите на пиньоните и луфтове.Ако има някъде пясък вкарайте го с включен преден мост и слушай за щракане на предните карета.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X