Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда Трансалп на АТВ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хонда Трансалп на АТВ ?

    Първоначално публикуван от RC_miro Преглед на мнение
    Здравеи поздрави за начинанието! и аз съм се заел с едно такова творение. искам да попитам колко дълга задна ос ще ползваш и от къкъв материал ще я правиш? предварително благодаря
    Здравей колега! Задната ос още не съм я почнал. Тази на снимките е временно сложена китайска. Инъче тези дни смятам да я начертая по-подробно и ще я давам да ми я правят. Като стане ясно с точност размерите ще ги напиша. За материалите...не знам още какви ще са...там където ще ми я правят преценяват и след това отива и на термична обработка материала преди да стане ос. Последно като правих за китайското по-здрава ос беше някаква стомана 45 мисля че но не съм сигурен. Ще пиша по-подробно като напредна и снимки ще.

    Коментар


    • #17
      До: Хонда Трансалп на АТВ ?

      Здравейте и аз съм се навил да си правя нещо такова ама не мога да измисля задна скорост ,ако имате някакви идеи помагайте ще съм благодарен.

      Коментар


      • #18
        До: Хонда Трансалп на АТВ ?

        Ами без задна. Не е задължително да има,вярно е,че е хубаво да има,но като погледнеш има и модели атв-та без задна скорост като Yamaha yfz450 например. Атв-то не е чак толкова огромно,че да не може6 да го обърнеш и без задна...вярно помага из тесните пътчета в гората.

        Коментар


        • #19
          До: Хонда Трансалп на АТВ ?

          Можеш да опиташ да прекараш силовото предаване през реверсивен външен редуктор, но тогава отиваш в тиквите, най-вече откъм тегло и загуби на мощност.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            До: Хонда Трансалп на АТВ ?

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Можеш да опиташ да прекараш силовото предаване през реверсивен външен редуктор, но тогава отиваш в тиквите, най-вече откъм тегло и загуби на мощност.
            Няма смисал толкова главоболия за една задна скорост. Много излишни неща стават, и много усложнена конструкция,колкото по-проста конструкцията толкова по-добре А и както ти каза много тежко

            Коментар


            • #21
              До: Хонда Трансалп на АТВ ?

              А какъв двг. ще използваш за творението ти .

              Коментар


              • #22
                До: Хонда Трансалп на АТВ ?

                Какъв двигател ще му спожиш на това атв.. !?

                Коментар


                • #23
                  До: Хонда Трансалп на АТВ ?

                  Ако прочетеш темата и ЗАГЛАВИЕТО ще разбереш.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Хонда Трансалп на АТВ ?

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Ако прочетеш темата и ЗАГЛАВИЕТО ще разбереш.
                    Всъщност темата не е създадена от мен и заглавието не се отнася за моето атв. Просто в началото дадох няколко съвета на колегата който смята да започва подобен проект като моя! Но след като сложих снимките доста хора ме питаха разни неща и се получи малко спам по темата на колегата. Аз съм взел двигател от Кавазаки КЛЕ500 2004 год.
                    В скоро време ще отворя една нова тема специално за моя проект и там ще слагам повечко снимки и ще приемам съветите и критиките на колегите от форума.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Хонда Трансалп на АТВ ?

                      Ей какво стана с темата с инфото, че мислим с баща ми да си направим такъв експеримент?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Хонда Трансалп на АТВ ?

                        Първоначално публикуван от gibonqq Преглед на мнение
                        Ей какво стана с темата с инфото, че мислим с баща ми да си направим такъв експеримент?
                        Не ми остава време напоследък. Скоро ще се заема,ще направя някоя друга снимка да се види до къде сме стигнали и ще направя нова тема.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Хонда Трансалп на АТВ ?

                          Отворих нова тема където ще пиша специално за моят проект. Темата е тази http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25563

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X