Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рейлинг на хардтопа + и -

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рейлинг на хардтопа + и -

    КОлеги, стана дума за хардтопа, и се замислих за това, доколко разумно е да се монтира рейлинг на хардтопа.

    Естествено, не става въпрос за носене на тежки предмети ( или обемисти ) ама на синчето шейната е много за багажника.

    И си мисля, ако намеря подходящи, как да съм сигурен в уплътнението им към покрива - да не вземе да шурне...
    И от какво биха могли да се ползват подходяши релси?

    Дали някой е решил тоя проблем ( или си го е създал) ?

    или да почна да си мисля за поставянето на багажник - тип аграрен - на тавана? ( ебати резила )

    Благодаря!

  • #2
    До: Рейлинг на хардтопа + и -

    Ето тук сме дискутирали
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9355
    Аз си купих шини от Пасат преработих ги и тъкмо дойде време да ги слагам..... загубих единия накраешник на шината. Скъсах се да го търся умрах си от яд. И ей така.... още съм си без багажник, а зимата дойде и няма къде да си возя ските.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #3
      До: Рейлинг на хардтопа + и -

      аз тази тема я прочетох, но никъде не се коментира моя въпрос и съотв, твоята идея.

      Значи става въпрос само за рейлинг - това са релсите от пасат, които си си купил.

      Уплътнения, захващане към тавана, разни подробности, цена на релсите, такива неща ...

      Сподели по-подробно, моля те.

      Коментар


      • #4
        До: Рейлинг на хардтопа + и -

        Шините ги купих за 40 лв (20лв на бройка) от "бутиците" на Симеон (Сф). По късно подробно ще ти обясня какво съм направил (ама недоправил) за да ги пригодя, че сега излизам.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #5
          До: Рейлинг на хардтопа + и -

          някъде гледах, че се слага багажник на хардтопа, като се използват болтовете на зглобката на страничните панели с тавана. Като отвориш страничен заден джам, ще видиш болтовете.
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • #6
            До: Рейлинг на хардтопа + и -

            Ето какво съм тръгнал да правя в тази насока.

            Купих си шини (рейлинг - това трябва да го вкараме в речника) от пасат, всъщност си купих каквито намерих може би не са най подходящите. (1)
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5041296
            Първоначално смятах д аги префасонирам по по-лесния начин (2)
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21.jpg
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5041297
            Ама после ми дойде идея с три ознови, хем по красиво нем по здраво ще е. (3,4).
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5041298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41.jpg
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5041299
            Релинга стъпва само върху хардтопа. А в предната част на колата при нужда ще монтирам обикновн багажник (това в синьото трябва да са ми ските)(6)
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5041301
            Оригиналното захващяне нещо не ми изнасяше и зтова направих корекции: махам "гадното пънче", запълвам дупката с алуминиево парче и еп.смола, нова дупка с резба за 8мм шпилка и се получи. Направих подложки от 2мм ламарина за по здрава основа към хардтопа (идеята за тях ми даде taran).(5)
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51.jpg
Прегледи:1
Размер:37.7 КБ
ID:5041300
            Е всичко това с такъв мерак го правих и накрая изгубих един от детайлите някъде по пътя от вкъщи до тавана и от тавана до гаража на брат ми. И в крайна сметка си нямам багажник щото още ме мързи да ходя до бутиците на Симеон и да си търся още един рейлинг от Пасат.

            ПП Това което Sapporo казва е най доброто ама на мен ми е трудно за изпълнение.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #7
              До: Рейлинг на хардтопа + и -

              Ето и смика на рейлинга.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DMC_0088.JPG
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5041302
              Охх ама скапан (архаичен) фотоапарат имам. Изобщо не може да прави актови снимки на конструктивни детайли.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #8
                До: Рейлинг на хардтопа + и -

                намерих го http://www.warfs.org/content/view/37/63/
                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                Коментар


                • #9
                  До: Рейлинг на хардтопа + и -

                  Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                  някъде гледах, че се слага багажник на хардтопа, като се използват болтовете на зглобката на страничните панели с тавана. Като отвориш страничен заден джам, ще видиш болтовете.
                  това пак там на warfs го гледах
                  http://www.warfs.org/content/view/37/63/
                  ако е за нещо леко - шейна или ски- аз бях изпозлвал Г планки от тези дето ги има във всички железарии и направо излизащи от най- задния болт.
                  мога да го сложа тия дни и да направя снимки - ама изглежда зле.
                  LZ1GUS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рейлинг на хардтопа + и -

                    iiiopo, жесток, си братче!

                    Просто си въплътил идеята, която мислих цяла нощ и измислих същото - ама досущ. Само подложните шайби ги бях турил само отдолу, ама май си требе да има и отгоре.
                    Аз навремето имах пасат, но не съм му свалял тези часит и не знаех как се сглобяват отделните компоненти от рейлинга, ам след подробните чертежи вече всичко ми е ясно.
                    Петите на тези пънчета, както ги наричаш ( тази част , която контактува с покрива) плоски ли са?

                    Благодаря за отговора - просто - ама точно така - си го измислих и аз .
                    И благодаря и за чертежите - много професионално!!

                    Хубав ден!

                    PS а за актовите снимки не се притеснявай - тоя момент сме го минали вече

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рейлинг на хардтопа + и -

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      iiiopo, жесток, си братче!

                      Просто си въплътил идеята, която мислих цяла нощ и измислих същото - ама досущ. Само подложните шайби ги бях турил само отдолу, ама май си требе да има и отгоре.
                      Аз навремето имах пасат, но не съм му свалял тези часит и не знаех как се сглобяват отделните компоненти от рейлинга, ам след подробните чертежи вече всичко ми е ясно.
                      Петите на тези пънчета, както ги наричаш ( тази част , която контактува с покрива) плоски ли са?

                      Благодаря за отговора - просто - ама точно така - си го измислих и аз .
                      И благодаря и за чертежите - много професионално!!

                      Хубав ден!

                      PS а за актовите снимки не се притеснявай - тоя момент сме го минали вече
                      Да плоски са. Имат и елипсовидна дупка в която влиза пластинката на болта за закрепване (един специален такъв). Но при мойто решение той отпадна.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рейлинг на хардтопа + и -

                        Намерих релси от Пасат - 20 кинта комплекта - довечера ще ми ги донесат и от утре започва конструирането и изпълнението
                        Ще има снимки

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рейлинг на хардтопа + и -

                          Делото е в ход.

                          Релсите от пасата ги разглобих, промених оригиналното захващане и ги скъсих. За рязането отидох при приятел , който се занимава с алуминиева дограма - отряза ги релсите като халва и среза стана перфектен. В момента съхне смолата , с която залепих правата част на релсата към извитите стойки - така беше и в оригиналното изпълнение.

                          В събота ще монтирам, но имам въпрос - някой знае ли каква е дебелината на хардтопа? така на око ми изглежда към 4-5 мм, но все пак искам да съм сигурен

                          Благодаря.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рейлинг на хардтопа + и -

                            Това ми се видя интересно.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              До: Рейлинг на хардтопа + и -

                              Колеги, направих го
                              Стана готино, дори много готино

                              ето обещаните снимки
                              подготвените пети на релсите
                              виждат се и болтовете с неуточнена дължина все още - не знаех колко е дебел покрива





                              дължината е уточнена - по опитен път - това е



                              следва силикониране и монтаж - това се вижда отвътре - забравих си пластмасовите тапи на гайките, но вече са са сложени



                              крайния резултат




                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X