Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник на покрива - Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник на покрива - Фероза

    Здравийте колеги. Както всички знаем Ферозата си няма кой-знае какъв(да не кажем никакъв) багажник. Моят вапрос е следния : има ли смисал да слагам от тия пласмасовите багажници дето на мен лично ми приличат на лодчици ? Ако има кажете как. Мен ме притеснява начина на закачане към покрива - нали е пласмасов и не виждам никаде място за щипки или нещо от сорта? Благодаря предварително !!!!

  • #2
    Re: Багажник на покрива - Фероза

    Кутиите ли? Някои са много здрави. Ама и много скъпи.
    Има с разни закрепвания. И към щатните багажници и през дупки в покрива и изобщо - въпрос на вкус. На джипа отгоре ще го счупят клоните. Трофийните багажници си ги правят от тръби половин цол.

    Коментар


    • #3
      Re: Багажник на покрива - Фероза

      Тези кутии са идеални за дълъг път,ски и общо взето са около 300-400 литра допълнително бгажно пространство.Ползвам такава от 6 години и няма място за притеснение.Дори и клони не я чупят/естествено не Оффроуд в гората/.Закрепването всяка година се променя към по-лесно и елементарно,но няма по-сигурно от това.Цяла западна Европа ползва този начин на превозване на товари.THULE e най-добрата в бранша,и най-скъпа,но това е стока за 10 години.Има специално за Джипове - модел Х1.
      http://www.thule.com/upload/Matchmak...atchmaker.html
      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

      Коментар


      • #4
        Re: Багажник на покрива - Фероза

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Кутиите ли? Някои са много здрави. Ама и много скъпи.
        Има с разни закрепвания. И към щатните багажници и през дупки в покрива и изобщо - въпрос на вкус. На джипа отгоре ще го счупят клоните. Трофийните багажници си ги правят от тръби половин цол.
        Ако знаеш дай някой добър /разбран/ майстор на трофийни багажници.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          Re: Багажник на покрива - Фероза

          Ето един модел на багажник за Роки и Фероза.
          Като гледам май си е саморъчна изработка, но си е важна идеята .


          Ето и линк за галерията със снимки на тази джипка.
          http://www.warfs.org/component/optio...?g2_itemId=948
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            Re: Багажник на покрива - Фероза

            Днес си купих от моргата лаесни (шини на покрива) от някакво комби. Ще ги резна и ще ги монтирам на хардтопа. Като го направя ще сложа снимки и ще споделя, какво се е получило
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #7
              До: Багажник на покрива - Фероза

              Да му се невиди, днеска ме изпревари една Фероза, с правен багажник, ама бях с други хора и нямаше как да настигна човека за да разгледам подробно

              Та конструкцията беше от дебели тръби и тръгваше от малко над стоповете... правеше извивка и продължаваше към предната част /където нищо не видях/

              iiiоpo, а ти какво измайстори с тия лайсни ???
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #8
                До: Багажник на покрива - Фероза

                [
                Та конструкцията беше от дебели тръби и тръгваше от малко над стоповете... правеше извивка и продължаваше към предната част /където нищо не видях/
                Подобна конструкция съм виждал на Фрилендър със сваляем таван,отпред е хванато на тавана .Ето като на този.
                http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...950&f1=details
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  До: Багажник на покрива - Фероза

                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  [
                  Та конструкцията беше от дебели тръби и тръгваше от малко над стоповете... правеше извивка и продължаваше към предната част /където нищо не видях/
                  Подобна конструкция съм виждал на Фрилендър със сваляем таван,отпред е хванато на тавана .Ето като на този.
                  Супер идея. Благодаря ти таран. Частта от лаесната която ми хартисва, ще я исвия на долу и ще стане супер. Само трябва да измисля как да я извия...... Някаква идея как да исвия лаесната???
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    До: Багажник на покрива - Фероза

                    Здравей адаш,

                    Направи си макет/модел с ъглите на извиване от картон хартия знаеш как става и как се чертае ))

                    После начини за огъване много, зависи с какви инструменти разполагаш.

                    Ако няма на къде, настъпи до извивката с гумата на колата и после с плавни движения огъваш, иначе има и по-елегантни решения, може с въже което в средата пресукваш(слагаш една отвертка и въртиш), или на менгеме, не знам каква е лайсната и как изглежда, за да бъда по конкретен.

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Багажник на покрива - Фероза

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Здравей адаш,

                      Направи си макет/модел с ъглите на извиване от картон хартия знаеш как става и как се чертае ))

                      После начини за огъване много, зависи с какви инструменти разполагаш.

                      Ако няма на къде, настъпи до извивката с гумата на колата и после с плавни движения огъваш, иначе има и по-елегантни решения, може с въже което в средата пресукваш(слагаш една отвертка и въртиш), или на менгеме, не знам каква е лайсната и как изглежда, за да бъда по конкретен.

                      Поздрави,
                      Кофтито е че профила на желязото не е кръгъл.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #12
                        До: Багажник на покрива - Фероза

                        Провери въобще дали е желязо,много често тези лайсни ги правят от сплави (т.н. цам).Ако е от подобен материам няма шансове да го огънеш,това нещо,нито се заварява,нито се огъва,пълна отврат.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Багажник на покрива - Фероза

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          Провери въобще дали е желязо,много често тези лайсни ги правят от сплави (т.н. цам).Ако е от подобен материам няма шансове да го огънеш,това нещо,нито се заварява,нито се огъва,пълна отврат.
                          Ясно. Нищо чудно да е така. Сега бях до колата да огледам идеята и май няма да се получи. Хардтопа на ферозата има трапецовидна форма, като монтирам лаесната отгоре и линията на извивката озад май влиза в габарита на стъклото на задната врата.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #14
                            До: Багажник на покрива - Фероза

                            Всъщност и на Фрилендъра е по-тесен горе и по-широк долу,т.е трапацовиден.Трябва да го огънеш освен на долу и навън,за да се случи работата.Малко повече фантазия и ще се справиш.
                            Последно редактирано от taran; 03-06-07, 20:21.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Багажник на покрива - Фероза

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Всъщност и на Фрилендъра е по-тесен горе и по-широк долу,т.е трапацовиден.Трябва да го огънеш освен на долу и навън,за да се случи работата.
                              Да, така е но на Ферозата страничните задни прозорци са извити в горния край, поради което лаесната се закрепва по навътре от горната страна на хардтопа.
                              Но като се замисля освен за по добра визия задните извивки няма за каво да мо служат. Мина през ума там да си монтирам багажник за ски (вертикалено да са ските), ама ще пречи на отварянето на задната врата.
                              ....Като стана въпрос за вертикален багажник за ски, някой има ли идея как да се направи на Фероза.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X