Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правене на маршрут когато нямаме карта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правене на маршрут когато нямаме карта

    Този метод го ползвам отдавна, но скоро прочетох в тази тема, че не съм само аз. Затова реших да го споделя.


    1. Отварям Google Earth, гледам къде искам да отида и слагам Placemark на всяко по-интересно място по маршрута - разклони, ориентири и т.н. Помага когато в района на разходката снимките в Google Earth са с хубава резолюция.




    2. Записвам Placemark-овете в *.kml.
    3. С програмчето MapCalibrator, което между другото е безплатно, конвертирам kml файла до GPX.
    4. Отварям получения GPX файл с MapSource, избирам всичките точки, кликвам с десния бутон на мишката и от менюто ибирам "Create Route using selected waypoint(s)"



    5. Ако всичко е наред получавам това

    и остава само да го кача на PocketPC-то и да потегля.

    Прилагам и kml файла от Google Earth, както и получения накрая GDB.
    Прикачени файлове
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

  • #2
    До: Правене на маршрут когато нямаме карта

    Ха благодаря за това програмче Mapcalibrator. Не го знаех
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Правене на маршрут когато нямаме карта

      Аз също често правя тракове по карти, но използвам руските военни топографски карти, калибрирани за Ozi Explorer. Рисувам трака на ръка върху картата и го зареждам през Мапсорс в приемника. Ако са повече или вече проверени, направо ги компилирам в собствена карта. Този метод засега при мен е най-удачен. 80% от пътищата който свалям от картите се оказват верни, независимо че картите са на 20 + години. Случва се и да намериш млада горичка на мястото на някогашния път, но така купона е по-голям .

      Коментар


      • #4
        До: Правене на маршрут когато нямаме карта

        Имам интересен проблем, правя всичко както го е описал колегата, но когато кача .GPX файла с точките в Мапсорса и ми ги подрежда по странен ред : 1,10,11,...18,19,2,20,21....29,3,31,32,33,4,5,6,7,8,9.
        Точките са с имена 1 до 33. Има ли настройка, която да си реди номерацията от 1 до 33 нормално?

        Коментар


        • #5
          До: Правене на маршрут когато нямаме карта

          пробвай така
          01
          02
          .
          .
          10
          .
          .
          .
          30
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: Правене на маршрут когато нямаме карта

            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
            пробвай така
            ...
            Да, въпроса ми е защо подрежда числата по такъв начин, а не нормално. Правя го ръчно, самата програма ги реди по горе описания начин....Да не би някоя настройка да ми е сбъркана?!?! А сега видях, че и други файлове в компютъра ми, например картинки пак ги подрежда по същия скапан начин....Проблема може да е и в някоя настройка на уиндоуса....Дайте акъл...

            Коментар


            • #7
              До: Правене на маршрут когато нямаме карта

              Настройката се казва "intuitive filename sorting", но не знам къде в регистъра се настройва.
              Има я в Tweak UI от Microsoft, ето и снимка:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tweak UI.JPG
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5094172
              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

              Коментар


              • #8
                До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
                Да, въпроса ми е защо подрежда числата по такъв начин, а не нормално. Правя го ръчно, самата програма ги реди по горе описания начин....Да не би някоя настройка да ми е сбъркана?!?! А сега видях, че и други файлове в компютъра ми, например картинки пак ги подрежда по същия скапан начин....Проблема може да е и в някоя настройка на уиндоуса....Дайте акъл...
                А защо не ползвате функцията Add path?
                Рисуваш си пътеката в Гуглето, сетне я сайвваш (страшна дума) като kml и после, по познатия вече начин, Route за MapSource.

                Коментар


                • #9
                  До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                  Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                  А защо не ползвате функцията Add path?
                  Темата е отпреди две години, тогава нямаше такива благинки.
                  “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                  Walter Rohrl
                  GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                    Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                    Темата е отпреди две години, тогава нямаше такива благинки.
                    Освен това, не за всички райони има покритие с достатъчно качествени снимки, които да позволяват да се различават добре особеностите на релефа. Преди 2 години бях тръгнал да прокарвам маршрута по течението на една река.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                      ...
                      3. С програмчето MapCalibrator, което между другото е безплатно, конвертирам kml файла до GPX.
                      ...
                      Това програмче вече май го няма, та има ли друга подобна, с която от Google Earth да се правят карти?
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                        Ето го програмчето.
                        Прикачени файлове
                        И колко малко хора знаят за онзи чуден горе кът, а колко много долу скитат, невиждащи нагоре път!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                          Качено и на ФТП-то!
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • #14
                            До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                            Този метод го ползвам отдавна, но скоро прочетох в тази тема, че не съм само аз. Затова реших да го споделя.


                            1. Отварям Google Earth, гледам къде искам да отида и слагам Placemark на всяко по-интересно място по маршрута - разклони, ориентири и т.н. Помага когато в района на разходката снимките в Google Earth са с хубава резолюция.




                            2. Записвам Placemark-овете в *.kml.
                            3. С програмчето MapCalibrator, което между другото е безплатно, конвертирам kml файла до GPX.
                            4. Отварям получения GPX файл с MapSource, избирам всичките точки, кликвам с десния бутон на мишката и от менюто ибирам "Create Route using selected waypoint(s)"



                            5. Ако всичко е наред получавам това

                            и остава само да го кача на PocketPC-то и да потегля.

                            Прилагам и kml файла от Google Earth, както и получения накрая GDB.
                            такъв трак може ли да се качи на Гармин ГПС 60? имаш ли идея?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Правене на маршрут когато нямаме карта

                              Може. Не ти ли прави впечатление че го правя в MapSource. Но не е трак, а маршрут - ако имаш карта ще те изрутира.
                              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                              Walter Rohrl
                              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X