Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

    Та решихме и го направихме.Е не беше със спане ама се получи.
    Специални благодарности към Mexi и Gotin които направиха повече от необходимото да се чувстваме добре на върха и след това...
    Та ето какъв трак се получи от Фролош до в.Руен.От там до Гюешево и след това от Думохар до Цървище.



    По-късно ще пусна нЕкоя и друга снимка.(надявам се и не само аз).

  • #2
    До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

    Тоя път е бедно от към снимки че повече бяхме заети с каране незнайно къде и със GPS-ите.
    Мен лично не ме кефи правенето на нов трак.Не знаеш къде отиваш.По точно може да се окаже скучна работа особено пък ако терена не позволява по-брутални решения.
    Ето и малко снимки.
    Тука сме някъде в началото-забравих името на махалата(селото).Един дедо ни викаше че нема да минеме.
    А бе и Я сам бил шафиор бе.Не може от тука.Даже предложи да дойде с нас да ни покаже пАто ама се разбрахме да пробаме и ако не става тогава да ни води.







    По-нагоре се набутахме в едно сечище та трЕбеше да се върнеме малко.



    Тука сме близо до Трите буки.



    Качването към върха.





    Планината ме очарова(за първи път бях там).





    Нагазихме и снЕг.Не е от ланшниО.



    И докато се пулех на гледките до ка се усетим и бЕхме на върха.



    Беше красиво но и вятъра бе пронизващ.







    Коментар


    • #3
      До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

      На въха.Главните заподозрени.Само липсва белия ПИКАП-Паджерото.



      Е това е заслона въстановен на мястото на взривена застава.



      Изглед от вътре.При лошо време ще ми се струва че съм в дворец.
      А Па Mexi и Gotin ми сринаха самочувствието.Донесоха толкова много ПА и сочни кюфтета че изЕдох само половината.Срам.А се си виках че 20-30кюфтета са ми играчка.



      Реши се за да не се връщаме по същия път да спуснеме към Гюешево.Та ни поведоха надоле кажи-речи по браздата.



      Снимки от спускането.Не е същото като да си там ама пак е нещо.



      Тия кули са македонски.Сигурно ще останат паметници за поколенията.



      Коментар


      • #4
        До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

        Доста сходно място с едно в Стара планина.Е мааааллко по широко си беше.Ама наклона същия.



        Е това е останало от браздата.



        Митницата в средата.









        Друго си е бодливата тел а .



        Та това е от мене.По-късно имаше интересни места и моменти но с моя апарат толкова.Като се притъмни не му се снима.

        Коментар


        • #5
          До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

          Е, прескочихме я двудневката. И по технически причини (вечерта на 14-ти до 22 ч. подстригвахме калниците на камиончето, а след това Боби се зае със CJ-я) и поради тоталната липса на ентусиазъм, с която женската част от групата посрещна приказките за спане на палатка ...

          А после се оказа, че в същност не е имало и нужда да се планира пътуване с преспиване по пътя. Тъй като дори и с 1-2 връщания поради поемане на грешно отклонение бяхме на връх Руен към 14:30.

          Тъй като не обичам да карам като сляпо коте, а на ГПС картата в района нямаше отбелязани никакви черни пътища, този път си направих експеримент, който се оказа успешен.

          Отворих си Google Earth, отидох на снимките на района, в който трябваше да караме, огледах се за черни пътища, водещи в посоката, която ни трябваше и започнах да си слагам "карфици" (Placemark), очертаващи един примерен маршрут. Снимките на района бяха достатъчно качествени, за да може горе-долу да се определи кое е път и кое напр. река.

          След като реших, че съм си нацъкал достатъчно ориентири, свалих координатите им и ги нанесох върху GPS картата, с което получих един маршрут.

          Поради липсата на пътища, рутиране "завой по завой" по този маршрут не е възможно, но при задаване на навигация в режим "Off road" GPS-ът свързва точките с права линия по най-късото разстояние между тях. Това е достатъчно да даде ориентация за правилната посока, която трябва да се държи.

          Като гледам трака, който се получи вчера, той в голяма степен съвпадна с подготвения по гореописания начин маршрут.

          Иначе, както Маркан е споменал, вчерашната разходка беше лекичка, като ударението падна повече върху навигацията, отколкото върху екшъна. То такъв просто си нямаше.

          Леко разнообразие внесе един дядо от с. Страдалово, който ни заяви, че пътят, откъдето смятаме да минем, бил "отнесен". Това ни накара да наострим уши и моментално да се засилим по посока на "непроходимия" път.

          За съжаление, интригата приключи много бързо. Пътят наистина беше изровен в един участък, който приличаше по-скоро на напоителен канал. Само че покрай него имаше място, по което се минаваше преспокойно. И, в същност, единственият "екшън" за деня беше преминаването през една неголяма канавка. Никаква интрига, както си личи и от видеото ...








          Т.е. за пореден път се налага констатацията, че твърденията на местните хора за отнесен, пропаднал, непроходим път следва да се приемат със сериозна доза скептицизъм и подлежат на задължителна проверка ...

          Иначе из Осогово видяхме пътчета, които биха могли да бъдат интересни, ама ако не е сухо. На доста места почвата е една такава червеникава и ми се струва, че на мокро може да има веселба ...

          Все пак разходката си струваше заради качването на вр. Руен и слизането от него, а също и поради възможността да се запознаем с колегите gotin и mexi.

          Качването към Руен предложи приятни гледки








          По пътя нагоре срещнахме колеги с АТВ и ендуро



          А с пристигането си бяхме радушно посрещнати от gotin и mexi




          Информация относно събора, станал повод за тази разходка, съм пуснал в съответната тема.

          Сериозното полицейско присъствие на върха






          не попречи на нашите девойки да прескочат при комшиите за снимка



          Силният и студен вятър ни накара да съкратим фотосесиите и да потърсим убежище в заслон "Руен", където нашите домакини бяха приготвили и почерпка.







          На върха можеха да се видят различни машини, сред които и една, чийто външен вид подсказваше, че е видяла яка служба извън асфалта ...



          Не всичко беше на 4 колела ...





          След похапването и сладките приказки предприехме и една инспекция на границата по пътя, който се вижда на снимката отдолу ...












          Както е споменал Маркан, този път предизвика спомени от една вечер в Стара планина, когато карахме по подобен път.
          Вярно, че този път беше и светло, и пътят беше по-широк и без засадни места, но наклонът и тук си е здрав ...






          След слизане в Гюешево, кафе пауза и зареждане с гориво продължихме в обратна посока, като отново най-сериозното занимание беше навигацията. Пътчетата, по които минахме, не представляваха предизвикателство при сух терен.


          Всички снимки
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

            Тая година, егати късмета. Как можа събора да се падне в работен ден и точно на откриване на учебната година. Но като знам тия с джипките кви сме болни........., да знаете планинарите са същите!
            От доста време ми е мерак да се запознаем лично и с Маркан, и с Чавдар, и с Боби , и с Виктор. Досега само чета и се облизвам. Не щото имам подготвен джип, и съм готов за хард идиотщини, ама така на живо ми се искаше да видя тия дето палят кротките хорица да си харчат парите и да си чупят джипките.
            Тръгнахме от Кюстендил рано-рано, някъде към 9,30 - 10,00 часа. От х. Три Буки към върха има няколко маршрута, а ние минахме по по-южния, който, ако не бях толко неграмотен с GPS-а и комп., щях да го покажа, ама.... На Топомапса го има с пунктирана линия. Всъщност има и друг, ама Вие гледайте южния.
            Качване - добро, в колата майтапи и


            гледкаш си пейзажи, наслаждаваш се.
            Нееее, не сме в Андите..

            Когато се качваме по-на високо застигаме един позакъснял, но упорит и целеустремен турист.


            Това не е сечище, не е, просто си е лавинна зона.


            Долу в ниското е извора на р. Елешница

            Тая година за сефте караме по сняг, което ме подсеща, че имам телефона на Голди.


            Горе на върха мааааалко подухва , та някаи остават без шапки


            На мене ми е малко студено


            Не бе, майтапя се...


            При движението си облаците хвърлят такива сенки, че планината всеки момент изглежда различно


            На този ден на върха се качват много туристи

            други(група коло 15 човека) се качват така

            други тридесет, така


            а пък ние и други, де, така


            Като се абстрахираме от политическите простотии, това винаги обединява хората.
            На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

            Коментар


            • #7
              До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

              Чааак като мина обяд, дойдоха ЗАПОДОЗРЕНИТЕ


              Качихме се на върха, някои ходиха насам натам, до Македония, върнаха се, и на пирамидата - снимка за спомен


              Тези, които още не се бяхя върнали от Македония, се снимаха по-късно


              Ако някой Ви каже, че не духаше и не беше студено, питайте ...


              Добре, че вече сме в 21 век и новите технологии значително облекчават живота и допринасят за повече щастие в студения, трудов ден на българските хора





              Утре пак!
              На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

              Коментар


              • #8
                До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

                страхотни пейзажи се виждат горе на върха..
                на каква височина е пирамидата?
                поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

                  Браво за разходката и пътеписа (за Кюфтета също), как съм пропуснал тази организация не занм за първи път от много време насам имах по-свободна неделя, но я запълних с една разходка до язовир Сопот и извора на река Топля - извира от пещера с приказна красота

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

                    Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                    страхотни пейзажи се виждат горе на върха..
                    на каква височина е пирамидата?
                    поздрави
                    2251м.- виж снимките
                    На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нещо като откривателски маршрут до в.Руен

                      Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                      на каква височина е пирамидата?
                      2251 м.


                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      как съм пропуснал тази организация не знам
                      Сигурно защото приказката се отвори не в "Разходки", а тук
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X