Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

    До сега съм гледал много снимки в форума на хора със спукани гуми в гората, но ми стана много интересно след прочитането на една все още гореща тема в форума за един излет, в който е имало този проблем със спуканата гума !
    Въпроса ми е как се справяте с проблема ?
    Не вярвам всеки да си носи резервна гума в раницата, Митков пък в една тема споменаваше за някакви спрейове за гуми, но и те не били ефективни ?
    Сетих се как баща ми на времето имаше някакви лепенки за гуми, но се сетих, че те май се използваха след голямо нагряване и доста голяма обработка на гумата, а в тази тема която четох за излетчето пишеше "15 минутна почивка"
    Ще се радвам да се дискутира тази тема малко повече, защото аз лично докъто открия от какво ми се пукаше гумата смених 4 гуми за 1 ден
    А, като цяло от 6-700 км съм имал този проблем минимум 10 пъти !
    Скъсани папиони.... пръснати гуми... пирони, превъртяли винтили и какво ли още не А, още по-лошо става ако си някъде в задънена дупка когато няма на кой да се обадиш за помощ и се налага да оставиш мотора без надзор
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

  • #2
    До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

    Да нося си резервна вътрешна гума с мен,както и лепенки и лепило,помпа и инструмент за всичко по мотора ми.Спукана гума се прави за 15 минути,за вентилите също си нося,купувам си такива които се слагат като се скъса вентила слага се затяга се и си готов,А ето и една тема с едно лепило
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=11498
    MG RACING

    Коментар


    • #3
      До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

      Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
      Да нося си резервна вътрешна гума с мен,както и лепенки и лепило,помпа и инструмент за всичко по мотора ми.Спукана гума се прави за 15 минути,за вентилите също си нося,купувам си такива които се слагат като се скъса вентила слага се затяга се и си готов,А ето и една тема с едно лепило
      +1

      Коментар


      • #4
        До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

        Значи носиш една 21" и една 18" ?
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • #5
          До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

          Ами не...
          Нося една 19",тя става и за отпред и за отзад,горе долу де
          MG RACING

          Коментар


          • #6
            До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

            От както неподготвен спуках гума и слязохме в най-близкото село да търсим - лепенки или цяла гума, щанги, гаечни ключове и помпа, вече всичко това ми е в раницата на гърба/ ако има ATV с нас, я слагам в куфара/ Нося две гуми 21" и 18" . Допълнително АТV-та си носят "фитили", за лепене на безкамерни гуми!
            За горният случай, един сиромах човек от една колиба си разглоби магарешката двуколка, която беше с мотоциклетни джанти, извади вътрешната гума и ми я продаде за 7 лева!
            Забравих как се казваше чичото, но още съм му благодарен!
            Lesidren.com

            Коментар


            • #7
              До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

              Това лепило от къде може да се закупи... И ти самия тествал ли си го? Въобще дай малко впечатления - така и не разбрах някой от форума тествал ли го е?

              Коментар


              • #8
                До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                Или спрей, или вътрешни резервни. Спрей не съм ползвал и съответно немога да имам сто процента доверие в него. Нося си винаги две гуми и помпа с мен когато тръгвам на по-далече. А инструмента - той винаги е с мотора.

                Коментар


                • #9
                  До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                  Със спрей сме лепили много гуми, но не издържат дълго. Тактиката е: пълниш със спрея и газ към най-близкия вулканизатор.
                  Често се къса вентила.
                  Преди да се ползва спрея задължително се гледа гумата за причинителя на спукването.
                  Друг метод, който звучи интересно е: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=11498 , но не съм го пробвал.
                  Общо взето истината е нови гуми и да са Митас(че са най-твърди).
                  Последно редактирано от Ivan_J; 25-07-07, 14:31.

                  Коментар


                  • #10
                    До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                    Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                    Общо взето истината е гуми Митас(че са най-твърди).
                    Такава е моята в момента..... оглеждал съм я лично обстойно данеби да се е лепнал някой магнит за нея та толкова често да набарвам пирони в най-неочакваните места !
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар


                    • #11
                      До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                      Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
                      До сега съм гледал много снимки в форума на хора със спукани гуми в гората, но ми стана много интересно след прочитането на една все още гореща тема в форума за един излет, в който е имало този проблем със спуканата гума !
                      Въпроса ми е как се справяте с проблема ?
                      Не вярвам всеки да си носи резервна гума в раницата, Митков пък в една тема споменаваше за някакви спрейове за гуми, но и те не били ефективни ?.....
                      На състезанията по ендуро в БГ обикновено при спукана гума решението е ... газ до финала Веднъж сменяхме гума на едно състезание и завършихме посред нощ

                      Ако си тръгнал на кратка разходка от порядъка на стотина километра - няма нужда да сменяш или лепиш гумата. Прибираш се внимателно до къщи и там си я оправяш.

                      За дълги походи най-добре е да си носиш предна и задна вътрешни гуми, инструменти и помпичка.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #12
                        До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                        Аз винаги си нося спрей, закупен от бензиностанциите и със спрей съм минавал 80км и то хард каране даже сега в събота пак така спуках гума и със спрея се прибрах без проблем. Дори на кръга в София на един от сътезателите се спука предната гума точно пред мен аз му я напълних с моя спрей и той направи втората обиколка на трасето без проблем.Имам предвид дългото трасе с навигацията.

                        Коментар


                        • #13
                          До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                          Аз винаги си нося спрей, закупен от бензиностанциите и със спрей съм минавал 80км и то хард каране даже сега в събота пак така спуках гума и със спрея се прибрах без проблем. Дори на кръга в София на един от сътезателите се спука предната гума точно пред мен аз му я напълних с моя спрей и той направи втората обиколка на трасето без проблем.Имам предвид дългото трасе с навигацията.
                          А после при демонтажа има ли някакви проблеми, в смисъл втвърдява ли се вътре в гумата, лесно ли се измъква вътрешната?

                          Коментар


                          • #14
                            До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                            А после при демонтажа има ли някакви проблеми, в смисъл втвърдява ли се вътре в гумата, лесно ли се измъква вътрешната?

                            Доколкото знам след употребата на спрей вътрешната гума трябва да се смени. Предполагам че измъкването й ще е по-трудно от обикновено.
                            Веднъж май свалях гума със спрей вътре, но не си спомням да съм се затруднил.
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #15
                              До: За пукнатите гуми в полеви условия - как ?

                              След такива проблеми два поредни уикенда(и в двата случая изхабихме шпрейове за по 15-16 лева, а едната вечер на асвалт потърсих и помощ от "приятел" - жена ми дойде с пикапа да си ме прибере) - си поръчах по една усилена предна и задна 4 мм гума Мишлен и си свиркам...засега вече 1 месец(4 карания из Рила-камънак и Стара планина-тръни).
                              Mitsubishi L200 DobbleCab

                              KTM XC 450 RW 2009
                              KTM 350 SX 2011

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X