Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Велико Търново до......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Велико Търново до......

    Здравейте колеги и съфорумци,тук в тая тема ще качвам снимки на мои разходки,но без моторетката,които си правя когато не карам

    Докато другите карали,аз си чоплих носаето за споменатите снимки на водопадчето до Емен

































  • #2
    До: От Велико Търново до......

    Днес посетихме Деветашката пещера, ест не с моторите ами с Хавтомобилите си, изключителна пещера,бяхме подготвени с прожектори, но не знаехме че в нея тече вода или буквално казано река,та следващия път сме с лодки(това не е майтапче)неупренови костюми и тн и ще влезем да я разгледаме хубавкооо,пещерата има интересна история,през така да се каже миналия век,е използвана от военните за склад за гориво(нафта)имало е жп линия до там,и всичко е огромно, има копани зали в които са се намирали барелите.Всичко това ест е било само в началото(входа)на пещерата, навътре тя си е един феномен, тераси с течаща вода, басейнчета, кал, скални образувания и много други....


    Повечето посетители, да не казвам всички, отиват и очакват пещера осветена като Дряновската и да е с екскурзовод даже, няма такова нещо, не си ли носиш един прост фенер поне, гледаш и се облизваш само

    Та ето малко снимчици от днешната ни разходка, за които не ся я посещавали, това е до град Ловеч, село Деветаки, приятно гледане













    Eто тези места са копани на ръка,тези зали са дооооста големи,а от горната снимка желязната стълба която отива горе,там са минавали маркучите свързващи резервоарите...



























    Рокфорт..




    Ей пък на тоя малкия ако му бях пръднал


    Едни от мястата кадето са били резервоарите,не склад за летящи чении
















    the end


    Малко са ми разхвърляни снимките,едни от вън,други от вътре,ама ко да се прави
    __________________

    Коментар


    • #3
      До: От Велико Търново до......

      Eто вчерашния ден как мина,една приятна разходчица ест без моторетка,то си е хубаво човек да не отделя събота и неделя само за каране ами да има дни и за разходки,та добре че ми е моторетката в бохса,че да се съберем пак с приятели да са поразходим

      Водач по местностите ни беше един мой съученик който е завършил курс за водулаз,и работи в гражданска защита също като такъв(пък в даскало си го тормозех редовно)

      Та ето малко снимчици...
















      Една камара гладници...





      ...и едно черепче явно на лицунгер





      Един жълтурко,който му е добре на тъмно явно...



      вече сме излезли от тази пещеричка и отиваме към друго красиво местенце...

      Ето едно гняздо пълно с яйца,опържихме ги и ги изплюскахме с домати(майтап)



      ....ето я и готвачката ми....



      и хоп едно водопадче на пътя ни...



      Ама красиво а

















      Отиваме към следващата спирка,едно още по посещавано от хора място....





      Препядсвия за преминаване,на който му е кеф ест



      А от това мостче се тръгва за една камара водупади,наистнина едно много посещавано място





      Вижте водата как синее,това е най долното прагче в целия комплекс





























      Тези водопади са на доста етапи,свързани с железни стълби и мостове,оформена е като страхотна еко пътека,има бесетки,пейки и дори пещерички по нагоре,учудих се колко много пенсионери имаше към 14h,явно организирано ги караха защото нямаше разминаване по мостчетата и стълбите от хора,ето на едно от капанчетата му поседнахме и ние





      тук снимах едно дете минаваше по детския маршрут


      Доста красиви места,и най-важното е че са в един район,мръднеш тук,гледаш,мръднеш 2 км айде пак,и така обиколхме сумата си и красоти,НО най-важната за която тръгнехме ще покажа снимки другата седмица,за да е по интересно

      Ето малко снимки...





      Повярвайте ми няма такова изживяване,но за него ще разкажа по късно

      Коментар


      • #4
        До: От Велико Търново до......

        Ето и продължението на моята подземна разходка...

















        малко от надземните красоти...







        това са снимки от пещерата " водопада" все още не сме в "бонинската дупка"











        ето го и самоят водопад...









        излизаме и се отправяме към крайната ни цел,тя е на 2 км и нещо навътре в гората,стига се до нея по черен път до един ловджийски заслон....тук вече Иван се е екипирал и се отправяме кум входа на пещерата



        неупреновия костюм е задължителен,защото температурата на водата е кум 4-6 градуса!

        ето и самият вход,скрит в гората....предстои ни влизане по сухата част от 220 м до стигане на първата водна преграда...

















        а ето това образувание било известно като "дева мария"





        причудливи форми по тавана



        и ето но вече на ръба до водата,тук аз припомвам лодката в която ще се настаним аз и още едно момче



        Иван потегле да закачи въжената стълба която е необходима за да изкачим 6 метровия праг нагоре









        ето че и аз съм на борда,потегляме смело напред





        снимка



        и хайде на горе...





        не съм се на.рал просто от калта в лодката е





        няма никой на въжето,ред е и на Станислав...





        единят снима от долу а другия от горе,





        а като се завъртя в другата посока ми се открива това,давам зор на Станислав,защото е доста красиво...





        оставям фотоапарата и помагам на Ванката,който също се качва по въжето,но от водата,преди това ест е щракнал лодката за края на въжето защото тя ще ни трябва много и за напред,имаме 500м в посока проникване навътре....





        и така,след спадане на лодката и промушването и през този процеп,ние сме пак във водата,от тук разходката започва вече...



        една разходка с лодка...по вода под земя



        ......

        следва продължение....
        Последно редактирано от Shifta; 12-06-09, 15:26.

        Коментар


        • #5
          До: От Велико Търново до......

          Светът е малък Явно сме се засекли в деветашката пещера!!!
          Ето и мойте снимки по въпроса
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60756

          Коментар


          • #6
            До: От Велико Търново до......

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            Светът е малък Явно сме се засекли в деветашката пещера!!!
            Ето и мойте снимки по въпроса
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60756

            Хахахаах,еее браво бе,само каде не се видях на твоите снимки,иначе щеше да е ебахти и късмета,по едно и също време

            Браво много са ти хубави снимките(какво хубави,те са перфекни,моите са пълен смях от към качество спрямо твоите в същата пещера)бравооо!!!!

            Готино е местенцето за съботно-неделна разходка нали
            Последно редактирано от Shifta; 12-06-09, 16:02.

            Коментар


            • #7
              До: От Велико Търново до......



              ето за какви красоти става на въпрос в пещерата











              водата е много студена,но всъщото време кристално бистра



              поредната красота,постоянно си въртяхме главите и щракахме с фотоапаратите,тези сталактити са дебели като дърво...







              едвам докосва водата,уцелхме нивото и спаднало,иначе е малко по нависоко,и това не се вижда...







              влизаме все по навътре и внимаваме да не спукаме лодката на острите скали







              а някаде дълбочината е малка и капитана ни се изправя,нямахме гребла и плувайки той ни дърпаше във водата





















              плувахме срещу течението,малко ми беше трудно на Иван но той беше решил да ни покаже нещо интересно към дъното на пещерата...













              това което белее в далечината....това искал да видим...



              "бял млечен водопад" ест всичкото това е замръзнало и застинало в покой...





              снимка за спомен





              хайде и ние да се щракнем...







              връщаме се,първо че времето летеше,и второ Иван беше дал контролно време до 21:00 на двама водулази от Плевен,та прещпорихме малко конете и гледахме да се вместим по график(влязохме към 17:20)





























              ето това тук е "сифон" така наричат мястото кадето се гмуркаш и изчезваш изцало под вода



              по ред на престигането аз съм първи и в слизането





              ето ни вече и на вън...на светло живи и здрави,компанията ни очаква



              снимка за спомен



              а ето другите как са си прекарвали времето,докато ни чакат,ест като излязохме започнахме да хапваме защото стомасите ни престъргваха



              ест телефона ми беше дрънчал 1000 пъти,и след излизането ха на тоя ха на оня






              Това беше края на разходката из деветашкиа раьон,имаме да посетим още две водни пещери,но живот и здраве ще ги видим занапред и тях....на някой може да му се струва сиво и еднообразно в пещерата,и снимките да са отекчителни,но повярвайте ми не е така,разказвайки на други приятели какво е било,и показвайки им снимки доста хора изявиха желание да се впуснат в едно такова подземно приключение
              Последно редактирано от Shifta; 12-06-09, 17:39.

              Коментар


              • #8
                До: От Велико Търново до......

                Уникални снимки! Започвам да гледам обявите за гумени лодки
                NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                GSM: О887б97З79

                Коментар


                • #9
                  До: От Велико Търново до......

                  Невероятно изживяване.Благодаря , че ни направи съпричастни!
                  Женя Вълчанова 0888272565

                  Коментар


                  • #10
                    До: От Велико Търново до......

                    Благодаря,надявам се това лято да има доста интересни разходки(макар,че пролетта е най-хубавия цезон за това),били те под земята или над нея

                    Коментар


                    • #11
                      До: От Велико Търново до......

                      Супер кеф. Мерси, че си се постарал и сподели.

                      Коментар


                      • #12
                        До: От Велико Търново до......

                        Ето малко снимки от една разходка до водопада до село Хотница и Никополис ад Иструм, античен римски град основан през 102 г. от император Траян в чест на римската победа над даките.




                        Снимките са от 26 юли 2009. На водопада имаше много хора, някои се къпаха, въпреки, че уж е забранено. Има и импровизирано заведение с агрегат и бирата се лее. Абе развалили са го мястото. Сигурно през седмицата е по-спокойно.



                        Друга част от водопада. Нагоре има и еко пътека.



                        Ето една снимка, която признавам доста обработих. Нарича се HDR и се "наслагват" няколко снимки една върху друга.



                        Ето друга снимка от околностите на водопада. Следващите вече не са обработени.



                        Сигурно може и да се слезе до долу.



                        Ето го и дерето, където тече реката. А тя май се казва река Бохот.



                        Този скакалец се беше слял със скалата.



                        Входа на античния град.



                        Трябват много пари, за да се възстанови .. доколкото е възможно.



                        Човек направо ходи върху история.



                        Има много добре запазени надписи.. мисля, че са на латински.





                        Мястото си заслужава. Намира се до село Никюп. Не ходете с ниска кола ако минете по пътя, между самия град и главния път. По-добре от селото до Никополис и после обратно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: От Велико Търново до......

                          Браво Павка,добра светлина си хванал

                          Коментар


                          • #14
                            До: От Велико Търново до......

                            Уникално красиви места...

                            Коментар


                            • #15
                              До: От Велико Търново до......

                              Малко да живна темата с още една подземна красотия,разходката ни беше преди две седмици/още по хубавото време/От давна се канехме да посетим тази пещера ,но ненадейно през седмицата се вдигнахме и отидохме,въоражени с по едно фенерче и както си бяхме по дънки



                              гора като всички останали,на пръв поглед нищо....



                              ...тази дупка/процеп също,малцина биха се навряли в него,НО изумителното е ,че никой не предполага какво се кри по навътре!!









                              влиза се като червей от начало,и ест както казах от към дрехи бяхме екипирани



                              ето и първите висулки,но навътрее е красотията....











































                              можеби спукано от самосебеси,не вярвам да е вандалска проява,защото по тези места не ходят случайни посетители....



                              причудливи и красиви форми!!!























                              хазяинът



                              течен шоколад



                              а това е мозъкк



                              кой би предположил че от тоя процеп навътре става нещо изумително красиво....



                              а пещерата е доста голяма с бая галериии

































                              става още по красиво...само ахкаме и даваме смело навътре















                              снимката на деняя!!!











                              красотите са големии,формите причудливи и атмосверата е страхотна...





























                              пещерата е големичка,тук като налични обекти се вижда





                              а ето го и негоо....ИЗХОДА,белязан е,защото може да се подмине,бяхме предупредени...няма опасност от изгубване ,но ще се получи поомотване и въртене в кръг



                              дневна светлина,и пак ОНЗИ малък процеп...











                              Това е края и на снимковия материал,от тук започна и тук свършва,пак казвам с този на пръв поглед нищо и не изглеждащ процеп...

                              Дано съм ви принесъл в обстановката на тази красива пещера,всичката тази подземна красотия се намира на около 25км от Велико Търново,до Ново село

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X