Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

    Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
    Явно никой не може да ми даде препоръка за някой от 3-те модела?
    Хех, то ясно - всеки би ти препоръчал Гудрич-а.
    Вярно е, че съм пристрастен, тъй като втора година карам с такива, но предишните ми Wrangler A/T и Малатеста Кобра НТ просто не мога да ги сравня с тях на шосе. За кал е ясно че Малатеста е най-добре, но за смесено (предимно асфалтно) каране BFG A/T направо си е супер. Нямам проблеми с тях също и зимата и на мокро и на камъни. Само за мокра трева и кал не са подходящи.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #17
      До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

      Един приятел кара с Ласа Компетус, но като изключим това, че са износоустойчиви с нищо друго не блестят. Човекът не е доволен.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #18
        До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

        Да,обаче вчера един приятел е питал в официалния вносител на Гудрич и за асфалт не са му препоръчали споменатия по-горе от мен модел.Били предимно за "офф" отколкото за "роуд".
        Остава Ласа vs Пирели...
        Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

        Коментар


        • #19
          До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

          Bobka тая тема прегледалия? дано дати помогне в крайното решение.

          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19609
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #20
            До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
            Bobka тая тема прегледалия? дано дати помогне в крайното решение.

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19609
            Ами изчетох я и съвсем се обърках вечеЗначи казвате,че БФГ Т/А за асфалт са ектра,така ли?Не са шумни както са казали на моя приятел?
            Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

            Коментар


            • #21
              Ами Goodyear Wrangler HP Allweather?

              А какво ще кажете за тези Гудиъри?Цена около 250-60лв?
              Прикачени файлове
              Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

              Коментар


              • #22
                До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

                Явно никой не може да ми даде конкретно мнение за Гудиъра и Пирелито Мерси все пак за всички мнения.За сега съм се насочил към Гуд-а.
                Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                Коментар


                • #23
                  До: Ами Goodyear Wrangler HP Allweather?

                  Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
                  А какво ще кажете за тези Гудиъри?Цена около 250-60лв?
                  Много хубава лятна гума, която е рекламирана като всесезонна гума.
                  Донякъде е възможно и да имат право(производителя), бих ти я препоръчал, ако идва лято. Изключително безшумна блокова шарка, много добре балансирана, с типични качества за дълги пътувания. Притежава технологията SmartTred Weather Reactive Technology, която предава адаптиращ се контакт с пътната повърхност при променящи се пътни условия и стабилност в завой.
                  Гумата притежава всесезонна каучукова смес на протектора. Това е според рекламата.
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

                    аз сложих на гранд витара (2006,дизел) 235/65/R17
                    - като залепени са на твърд сняг,
                    - грайфера зацепва много добре на мек сняг,
                    - спират бързо на мокър асвалт
                    - само на едни павета успях да 'предивикам' абс-а като натиснах рязко спирачките - но и имаше ледец отдолу - витарата няма ESP, но и по-добре. с тази електроника не можеш да усетиш колата
                    - на асвалт не са по-шумни от предишните ми - bridgestone dueler 225/65/17, но и не съм ги карал над 90км/ч все още.

                    надявам се както казват колегите тук, че не се износват лесно, за да ги търкалям по-дълго

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Какво ще кажете за Lassa Competus 4x4

                      Карам с тези гуми от 2 години на Тойота 4Runner и са горе-долу държаливи(не се износват бързо),но имат няколко съществени недостатъка:извън асфалта в лепкава кал или мокра трева стават на джапанки след 5-тия метър,защото калта залепва за гумата и влиза във всички граифери и така губят всякакво сцепление;върху мокър път също доста поднасят, но като цяло автомобила е контролируем;като цяло гумата е някак си малко по-мека и при завои с 40km/h(средно бързо) върху нагрятия асфалт през лятото доста свири...
                      Гумата има сравнително ниска цена и въобще не е лоша за вариянт целогодишно каране,предимно по асфалт.Изненадаха ме с прилично(не отлично) все пак сцепление върху замръзнал асфалт(поледица) и върху чукари,сухи скали и сухи черни пътища(gravel) е добре,но както споменах вече е крайно неподходящ избор за мокра неутъпкана глинеста почва,просто защото задържа калта вътре в граиферите и не намира сцепление на мека повръхност.За всесезонна гума гума от този ценови клас е напълно конкурентноспособна според мен.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X