Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    Притежавам Гранд '99 г. 4.7 л., който в момента е с гуми TOYO TRANPATH s/u 255/65/16 а идва зима и ще ми се налага да газя дълбок сняг върху черни пътища. Какви гуми и размер да избера, които да са добри за неутъпкан сняг, евентуално кал под него, български зимни пътища-лед на дупки, а същевременно и асфалт, че като гледам миналата зима до зимни гуми не стигнахме.
    Пусках и търсачката във форума, и вече няколко дни много "гумени" теми изчетох... Добри са мненията за BF Goodrich AT, но никой не пише как се държат в дълбок сняг.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    Никак не се държат.
    Чети теория на автомобила.

    Коментар


    • #3
      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Никак не се държат.
      Чети теория на автомобила.
      Къде да я чета тази теория на автомобила?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

        Точно и аз това щях да кажа. Той човека ако беше наясно нямаше да пита. И се чудя как Стефан не каза че най-добри са руските Я-3.14
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Притежавам Гранд '99 г. 4.7 л., който в момента е с гуми TOYO TRANPATH s/u 255/65/16 а идва зима и ще ми се налага да газя дълбок сняг върху черни пътища. Какви гуми и размер да избера, които да са добри за неутъпкан сняг, евентуално кал под него, български зимни пътища-лед на дупки, а същевременно и асфалт, че като гледам миналата зима до зимни гуми не стигнахме.
          Пусках и търсачката във форума, и вече няколко дни много "гумени" теми изчетох... Добри са мненията за BF Goodrich AT, но никой не пише как се държат в дълбок сняг.
          В темата за лифта на Гранда съм задал един въпрос за едни размери. Напиши ги и ще ти кажа коя е твоята гума. Не само модела. И размера знам.

          Коментар


          • #6
            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

            В книгите по теория на автомобила.
            Или поне разгледай разни теми в тоя форум.
            Първо, няма такова нещо като дълбок неутъпкан сняг. Зависи при каква температура е паднал първият, и какво е ставало после и с температурата и с валежите. Второ, по принцип колесният движител, потънал на повече от 1/3 от радиуса си не може да върви напред. Ако пък загребва нещо, го бута на купчина, и всичко спира, когато мостът заоре.
            Така че за тая работа по нашите земи има вериги. Освен ако не можеш да сложиш гуми по две педи, които като изпуснеш да се сплескат на по три педи.

            Коментар


            • #7
              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

              Все пак искаш да се движиш и по пътищата така че
              BFG-AT e добър вариант.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #8
                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Първо, няма такова нещо като дълбок неутъпкан сняг.


                Как да няма дълбок неутъпкан сняг ,Стефане,това според теб какво е?Или имаше предвид в България .




                Сега ми кажи ,че и кал няма според книгите по теория на автомобила и ще ти демонстрирам с видео част от Ладога -та ,където се излиза от калта ,която стига до тавана ,на височината на края на шнорхела.Без лебетка и т.н.Е не е Г/затова и не го пускам/,"Тойота" е ,но майсторството на братята е впечатляващо.
                B+

                Коментар


                • #9
                  До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                  Хих, започна се със "зимните" теми - гуми, антифриз, "не пали" и др..

                  Коментар


                  • #10
                    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                    Много му големи капките по тавана, на тоя мерцедес , колега !
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                      Това е неизвестно на науката явление - върху покрива на G-класите капките се събират в конгломерат и се сливат, като могат да достигнат обем от 15-20 литра за всяка монокапка
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                        А май е макро фотография....

                        Коментар


                        • #13
                          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                          Това не са капки , а парчета лед. Изглеждат като капки на снимката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                            Доста добра играчка
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                              Ударихте го на майтап, но въпросът на колегата е много естествен, съществен и сигурно интересува и много други хора.

                              Що се отнася до мен, мечтая си за "кално-снежни" гуми (не непременно за дълбок и неутъпкан сняг). Според същата мечта би трябвало за стават и за пролетно-есенна кал, и за сух летен камънак, и за сняг.

                              Не знам дали е само мечта или има вариант да се реализира. Ако има вариант - не знам как се казва той като марка, шарка, препоръчвано налягане и т.н.

                              Пуснах търсачката и освен че прочетох много любопитни неща на български и руски, а също така се убедих колко непостижимо сложна е цялата тая история, нищо не разбрах.

                              А въпросът ми не е сложен за разбиране. Имам доста добри гуми, които са пробвани и в лек оф-роуд, и които ще ми свършат работа и през зимата. Но не се залъгвам - те са предимно асфалтови. Въпросът е: Нима не съществуват всесезонни гуми, които са поне малко повече от асфалтови? Не е ли прост?

                              И - нека ме извинят по-печените колеги и професионалистите - обаче това с "Пусни търсачката" ми идва малко в повече. Ако се възцари принципът "Архивите са живи", значи просто във форума начинаещи като мен да следят неразбиращо тънката дискусия на 20, 50 или 100 факири в оф-роуда. За интересно - интересно е, но за полезно - не знам...

                              Ами ако колегата, който преди 2-3 години е задал въпроса за дълбокия неутъпкан сняг, го е задал с други думи, например "висок" и "рохкав". Какво да прави търсачката, горката?

                              Извинявайте де, но наистина си струва да се отговори. А и зимата наближава.

                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X