Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на мотор от внос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на мотор от внос?

    Яворе да питам същото, само че за мотоциклети.

    Ако си купя чисто нов мотоциклет внесен директно от САЩ те нямат как да ми издадат ЕЕС сертификата. Това означавали, че няма да мога да го регистрирам? Защото аз съм чувал, че нямаш ли ЕЕС документ неможеш да регистрираш в КАТ? Това е едната страна на въпроса, другата е а ако мотоциклета е втора ръка и пак е внесен било то от САЩ или Япония, ще може ли да се регистрира при положени, че няма такъв документ.

    Говоря и в двата случая за пистов мотоциклет, чиято регистрация в КАТ в България е задължителна!

    Ако и Гоблин знае нещо понеже внася от САЩ нека да каже.

    Благодаря предварително

  • #2
    аз скоро прехварлях моя и чух за колите де че искат такав документ замо за внесени след 2007 година апак за моторите не знам ако е от САЩ може да не трябва
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/didkata_s/Avatars/lqto.gif[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: Регистрация на мотор от внос?

      Ще подновя темата, защото мен също ме интересъваат тези неща и ако някой знае моля да сподели Та говоря за мотор, който не е регистриран никога.Да речем, че си внеса мотор от САЩ(вр450ф) и как стои въпроса с КАТ??? 1) не може 2) с връзки 3) Минаване на технотест(което пак не ми е ясно какво гледат на него) в България.....
      Знам, че Бета се регистрира, както и КТМ, а как стои въпроса за тази ямаха...?? Мерси пердварително!
      09 YZ290F Athena BB

      Коментар


      • #4
        До: Регистрация на мотор от внос?

        Първоначално публикуван от SneFruu Преглед на мнение
        Ще подновя темата, защото мен също ме интересъваат тези неща и ако някой знае моля да сподели Та говоря за мотор, който не е регистриран никога.Да речем, че си внеса мотор от САЩ(вр450ф) и как стои въпроса с КАТ??? 1) не може 2) с връзки 3) Минаване на технотест(което пак не ми е ясно какво гледат на него) в България.....
        Знам, че Бета се регистрира, както и КТМ, а как стои въпроса за тази ямаха...?? Мерси пердварително!
        Виж тея двете теми, има интересни неща ти ще си ги "пресееш" -
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...185#post360185

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=%EC%E8%F2%E0

        Иначе т.3 и верният отговор. Внос на МПС от страни изван ЕС е задължително преминаването през Технотест и след това по етапния ред - КАТ и пр.

        Коментар


        • #5
          До: Регистрация на мотор от внос?

          Ето един цитат на колегата rfi от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%E0%EA%F1%E0

          Първоначално публикуван от rfi Преглед на мнение
          "Tехнотест" няма нищо общо със "Сертификат EUR1"
          Е1 е документ удостоверяващ произхода на стоката. С него можеш да ползваш преференции на митата при внос на стоки./по-малки или нулеви/ Този документ ти трябва на митница.
          "Tехнотест" издава документ, че определено превозно средство отговаря на стандартите в България, а от 01.01.2007 и на стандартите в ЕС.
          Пример 1:
          Ако решиш да си внесеш мотор от Швейцария и мотора е с европейски произход, да кажем КТМ, могат да ти издадат ЕUR1 и ще платиш само ДДС.След това при регистрацията в КАТ, ако имаш всичко необходимо по мотора/светлини, мигачи и т.н./ спокойно го регистрираш, защото е Европейски!
          Пример 2:
          Ако решиш да си купиш мотор от държава членка на ЕС, не правиш внос, не минаваш митница и не дължиш нито мито, нито ДДС, без значение от произхода на мотора, защото те вече са платени в ЕС от първият собственик, точно поради тази причина не би трябвало да имаш проблеми в КАТ, защото мотора вече е регистриран в ЕС!
          Пример 3:
          Ако решиш да си внесеш мотор от Япония или САЩ, няма да имаш никакви проблеми на митница. Плащаш мито и ДДС /Япония и САЩ не издават Е1/и си внасяш мотора в България/ЕС/
          НО когато отидеш да го регистрираш в КАТ, трябва да имаш документи че точно този модел мотор отговаря на определени европейки стандарти, за шум, безопасност, изгорели газове и т.н., за да може свободно да се движи по улиците на ЕС!
          Тези документи в някой от случайте могат да ти ги издадът в "Технотест", срещу не малка сума!
          Също можеш да ги вземеш от представителството на марката.Те със сигурност ги имат, но със сигурност може и да не ти ги дадът!
          Така че, според мен ако не си подготвен документално по-добре да не се рискува с внос от Япония и САЩ! Ако пък си намерил мотор от там и имаш всичко необходимо, "скачаш с двата крака" и се молиш всичко да е О.К.

          Коментар


          • #6
            До: Регистрация на мотор от внос?

            Първоначално публикуван от SneFruu Преглед на мнение
            Ще подновя темата, защото мен също ме интересъваат тези неща и ако някой знае моля да сподели Та говоря за мотор, който не е регистриран никога.Да речем, че си внеса мотор от САЩ(вр450ф) и как стои въпроса с КАТ??? 1) не може 2) с връзки 3) Минаване на технотест(което пак не ми е ясно какво гледат на него) в България.....
            Знам, че Бета се регистрира, както и КТМ, а как стои въпроса за тази ямаха...?? Мерси пердварително!

            Може и да не ти е много полезно мнението, ама да споделя
            Като си взимах моторетката, се обадих на един мой човек в КАТ, който се занимава с регистрации и т.н. - като му казах че е от САЩ, ме посъветва, че ще излезне минимум 1000лв с всичките мурафети и не си струва много упражнението(отделно че на талона ми пише, че не е street legal мотора). Т.е. гимнастиката си струва за доста по-скъпи мотори...
            А и доколкото знам не можеш да регистрираш чисто нова кола от САЩ(може и с моторите да е така), т.е. не може да си първи собственик, може и на 2 дена да е, но трябва да е купена от някой...дали dealership-a ще я купи или някой друг, няма значение.


            P.S. - ако мод-овете сметнат, че мнението не е много меродавно, може да го дел-нат
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • #7
              До: Регистрация на мотор от внос?

              Мерси...То аз на моя мотор му сложих стоп и мигачи, за да мога да го пререгистрирам(и пак номера къде трябвало да бъде...)..А имах няква идея за догодина живот и здраве да си взема някаква ямаха(wr450f) от САЩ. Имам един познат от Пловдив, който вкарва мотори, но май май ще се кара без регистрация....По-добре рушвети АКО те хванат отколкото 1000лв в КАТ за някаква умряла регистрация(и после номера не бил там, онова такова... демек ПАК 20лв)......Ако случайно някой има някаква представа конкретно дали за ямаха биха дали от представителството някакви документи и също освен стоп, къси и дълги дали са необходими мигачи, защото кво ще рече да уча в правилника сигналите на моторист, давани с ръце?! И ако не в София, то поне в някой град да се мине МАЛКО по-лесно?!
              09 YZ290F Athena BB

              Коментар


              • #8
                До: Регистрация на мотор от внос?

                за да регистрираш мотор или кола от щатите трябва съответното мпс да е имало регистрация в щатите която да представиш тук. Дори и там има мотори които не подлежат на регистрация и са само за извън пътната мрежа, но пак зависи от щата.
                Ако имаш щатския талон, тук минаваш технотест и след това отиваш в кат за регистрация.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #9
                  До: Регистрация на мотор от внос?

                  А аз да питам моят мотор като е внесен от Япония бил е регистриран там, но не и в българия. Аз сега ако тръгна да го регистрирам какво трябва да направя. Някъкви дукоменти трябва ли да вадя. Мотора си ми е легален за каране в пътната мрежа. И би трябвало да го има в компютъра на КАТ като модел годен за регистрация. Но незнам тоя техно тест пак ли трябва да го минавам...
                  KAWASAKI Let the good times roll

                  Коментар


                  • #10
                    До: Регистрация на мотор от внос?

                    Краси, това ще рече ли че чисто нова ямаха(нерегистрирана) като се вкара в България е НАПЪЛНО невъзможно да се регистрира?
                    09 YZ290F Athena BB

                    Коментар


                    • #11
                      До: Регистрация на мотор от внос?

                      Ако е от щатите трябва да е имала регистрация там.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: Регистрация на мотор от внос?

                        Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                        А аз да питам моят мотор като е внесен от Япония бил е регистриран там, но не и в българия. Аз сега ако тръгна да го регистрирам какво трябва да направя. Някъкви дукоменти трябва ли да вадя. Мотора си ми е легален за каране в пътната мрежа. И би трябвало да го има в компютъра на КАТ като модел годен за регистрация. Но незнам тоя техно тест пак ли трябва да го минавам...
                        Моя също е от Япония и съм го регистрирал но минах технотест срещу 240лв миналата година.Като платиш и в КАТ и гражданска отговорност и става около 350лв и отгоре.Прецени си дали си заслужава.
                        Кавазаки КЛХ 300 04г
                        Кавазаки КХ 65 04г
                        Опел Астра 94г
                        Мерцедес 124 91г

                        Коментар


                        • #13
                          До: Регистрация на мотор от внос?

                          Немога да разбера за какво толкова роптаете за тази регистрация в кат. Това са оффроуд мотори никой не ви задължава да ги регистрирате нито пък е незаконно да са без регистрация. Дори и в европа и щатите си има мотори на които още от завода пише че не подлежат на регистрация и движение по пътната мрежа.
                          Моя КТМ си има рег защото си има евро сертификат но така и никога несъм слагал номер на него. Ако смятате да ги карате по шосетата по добре си купете един ролер за 7-800 лв и ще ви излезе по на сметка всичко
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: Регистрация на мотор от внос?

                            Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                            Немога да разбера за какво толкова роптаете за тази регистрация в кат. Това са оффроуд мотори никой не ви задължава да ги регистрирате нито пък е незаконно да са без регистрация. Дори и в европа и щатите си има мотори на които още от завода пише че не подлежат на регистрация и движение по пътната мрежа......
                            Ето това и аз го повтарям не един и два пъти... Дори и да е регистрирана тая ямаха WR и да се движиш по пътя с нея понякога липсата на огледало може да Ви докара много сериозни главоболия.
                            Карайте си само в гората и полето...иначе си купете шосейно ендуро.
                            Това е точно като тези гуми дето хем да стават за асвалт, хем за черно, хем да не се търкат...и за мое съжаление няма..

                            Коментар


                            • #15
                              До: Регистрация на мотор от внос?

                              Да, няма значение. Мерси все пак.
                              09 YZ290F Athena BB

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X