Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

    Гумите са 215/70/16 точно както ги дават за модела, но изглеждат много малки....много е смешно, не знам дали се вижда добре на снимките.
    Може ли някой с такъв джип да ми каже какво е разстоянието от гумата до калника? Чудя се дали не е нещо вдиган...


  • #2
    От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

    Първоначално публикуван от vesy Преглед на мнение
    .....но изглеждат много малки....
    Защото ти много четеш и гледаш
    Когато видиш за пръв път 225 гума....си казваш яяяяя огромно после като видиш 265 (31") пак казваш яяяяя и се вкарваш зорлем в приключение после срещаш по-големите инчови размери (33" 35" или 38"), а "аспиринчето" (225-тицата) ти малеле....
    Колата е голяма и хубава и гумите са и тамЪн
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

      Направо си малеят твоя размер е поне 255-265 . 70. 16 и нагоре с този мотор и по големи ще въртиш.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

        Ами проблемът не е в ширината, а във височината...на снимките наистина не си личи много, но е супер смешен и който и да го види го забелязва и всички ми питат що е с такива гуми, изглежда все едно гуми от лека количка съм му сложила...не е в мен проблема има му нещо....трябва да се види дали не е вдиган, защото друго обяснение нямам, но пък не ми изглежда и да е по-висок от другите...въобще загадка си остава за мен. Други подобен размер джипове с такъв размер гуми си изглеждат нормално...и не е че искам по-големи, ами просто наистина ми е странно!

        Коментар


        • #5
          От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

          215 70 16 e размер за Витара и то ако е стандартна , за този кораб всичко под 31 ( 265 70 16) е малко и ще стои смешно, съмнявам се че този размер които в момента е на джипа е заводски. Ауто дата дава 215 80 16 което е доста различно или 245 70 16( което пак ми малее)
          Николай Георгиев 0+
          тел.0887357722

          Коментар


          • #6
            От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

            Тънки са гуметата,на бащата 1во беха 245/16 за височината не помна май и те 70 сега е с 235/16 не са никак лоши ама аз ше го приканквам към над 255.
            Та за тоя джип както каза Николай нещо 255-265!

            Коментар


            • #7
              От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

              235/16

              Коментар


              • #8
                От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                Мерси за отговорите! И аз видях, че го дават 215 80 16, а не 70 и се чудех дали има чак такава разлика....а че 215 е малко-малко е, но мен повече ме притеснява на височина, че смешно стоят...щя търся по-големи то е ясно, но исках да знам тези от вас, които имат такива джипове с кви ги карат...така че благодаря!

                Коментар


                • #9
                  От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                  Незнам как ги дават по каталог, ама на моя Трупер са 265/75/16 и никъде не упират, окачването си е стандартното!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                    Малеят ти заради уширителите на калниците и визуално изглеждат малки,ако си без тях гумите са си екстра.Но определено с тях ти трябват по-големи гуми и по-широки джанти изнесени на вън.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                      Благодаря на всички! Ще взема мерки

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                        За по широки джанти може да помислиш за 15ки от Фронтера с борд че за 16ки не се сещам дали има.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                          245/70/16 това е написал японеца на колоната на вратата С този р-р гуми колата е най стабилна и проходима Може да носи и по голями може 275/70/15

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                            Не е възможно по каталог да са 215 гумите на този джип.
                            Не е вдиган джипа, гумите са прекарено малки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо стандартните гуми стоят смешно на моя 3.0

                              Vesy-имай предвид,(ако не знаеш,де),че височината(второто число) е процент от ширината(първото число),а не са милиметри,както често се греши!
                              Затова ширината на гумата е много важна за височината!
                              Някои вносители на гуми(Боряна,например)имат калкулатор на гуми в сайта си и много бързо виждаш диаметъра на гуми с различни размери.
                              Последно редактирано от mbenz; 16-08-10, 10:38. Причина: допълнение
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X