Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha WR 450F 2-Trac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha WR 450F 2-Trac

    кой ще сподели каква е идеята на този модел със задвижването и на предното колело???
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

  • #2
    Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

    ..мани го тоз модел..тука форума все пак е за мотори ..

    Коментар


    • #3
      Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

      все пак интересно ми е каква е идеята на предното.Споделете с незнаещия.
      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

      Коментар


      • #4
        Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

        Споделен опит от близнаците: за да ти чупи пръстите като се опитваш да го измъкнеш, подхващайки го откъм предната гума
        DCRT®

        Коментар


        • #5
          Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

          Идеята е същата като джиповете - два двигателни моста движат по-добре от един.

          Системата си съществува, работи, дори мисля че имаше момент когато можеше и да се поръча и да се купи. За всеобщо щастие на другите производители бързо-бързо я забраниха във всички възможни състезателни категории и работата отшумя.

          При Ямаха системата действа на хидравличен принцип, разработена е съвместно с Ohlins. Двигателят задвижва хидравлична помпа, която чрез хидравлични маркучи пуска налягане в така наречения "хидравличен мотор" вграден в главината на предното колело и го задвижва.

          Предното колело не се задвижва докато не пробоксува задното. След това процента мощност който се предава на предното колело зависи от степента на боксуване на задното. По принцип разпределението се регулира автоматично, но може да се нагласи и ръчно според предпочитанията на пилота.

          Идеята при ендуро е че по-лесно преодоляваш препядствия при които задната ти гума буксува точно в момента в който най-много ти трябва мощност - преодоляване на дънери, излизане от потоци, ей такива работи. Там да се изкажат специалистите.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

            И излизане от коловози
            Но се възпрепятства поднасянето в завой, а това не се харесва на доста пилоти.

            Защо са я забранили?
            DCRT®

            Коментар


            • #7
              Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

              По същата причина поради която едно време забраниха овалните бутала в Moto GP - защото дава прекалено голямо преимущество на една единствена фирма. Или може би за да се предотврати оскъпяването, не съм запознат. Знам че 2004 спечелиха Дакар с такава Ямаха, но пък те кога ли не са печелили...

              За занасянето в завой - това може да се оправи лесно, достатъчно е системата да се направи "по желание", с две думи да се изкара на лостче до ръчката на съединителя и да се включва само по желание. Или просто да се регулира. Точно това е хитрото, че при хидравличната система всякакви реглажи са възможни. При механичната е по-трудно. В момента до колкото знам единствената сериозна такава система в продажба е на Кристини в Щатите, но тя е механична и не знам дали позволява толкова много реглажи, а и е по-тежка.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

                Ето клипче на въпросния модел на Кристини:
                http://www.motorcycle-usa.com/video/christini_awd.wmv

                А тук малко снимки на този дзвер:
                http://www.motorcycle-usa.com/Galler...Back=1&Media=1
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

                  Така или иначе максимума въртящ момент, който може да се предаде на предното колело е 15% доколкото си спомням.
                  Тест пилотите казваха, че за движение в пясък била супер - не се окопава...
                  Иначе поведението и особено в завой било непривично и това стряскало хората - трябвало да и се свикне доста преди да се кара истински...
                  Друг недостатък е ниското КПД на тази хидравлична система, откъде то и доста завишен разход...
                  Предполагам, че за адвенчър туристи можеше да е интересно. Виждал съм мотора на изложението в София мисля през 2005.
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

                    Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                    Така или иначе максимума въртящ момент, който може да се предаде на предното колело е 15% доколкото си спомням.
                    Тест пилотите казваха, че за движение в пясък била супер - не се окопава...
                    Иначе поведението и особено в завой било непривично и това стряскало хората - трябвало да и се свикне доста преди да се кара истински...
                    Друг недостатък е ниското КПД на тази хидравлична система, откъде то и доста завишен разход...
                    Предполагам, че за адвенчър туристи можеше да е интересно. Виждал съм мотора на изложението в София мисля през 2005.
                    Даже и в момента го има в Шоурума на Ямаха на Цариградско шосе за 27хиляди и нещо му е цената.Лева разбира се.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

                      Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                      Така или иначе максимума въртящ момент, който може да се предаде на предното колело е 15% доколкото си спомням.
                      Виждал съм мотора на изложението в София мисля през 2005.

                      В мойте спомени се върти нещо около 30%

                      Иначе да, в шоурума наскоро пак го гледах тоя 2 трак

                      Бяхме го обсъждали на дълго и широко този модел тук във форума, но беше преди доста време - година, две....

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

                        разработена е съвместно с Ohlins.
                        ..само забрави да кажеш че олинс..от бая време е купена от японците.. ..и то точно от ямаха доколкото знам

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Yamaha WR 450F 2-Trac

                          Гледах в каталога на тази Ямаха преди време, че МАХ на предното предаване го даваха 18%.
                          Имам любопитна случка с такъв ту трак преди време с една австрийска група в Пампорово. Всички качихме един много стръмен баир, само Ту трака не можа !
                          Навярно за това заслуга имаше и драйвъра ?!
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X