Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

    Здравейте!

    От известно време обмислям вариянта за смяна на семейното Рено Лагуна с нещо по-високо и по-проходимо. Доволен съм от Лагуната, но много се изкушавам от черни пътища. Обичам разходките и т.н.

    Изискванията ми за джип са:
    Цена до към 5000 лв. Да не е много голям и тежък. Двигател - бензинов около 2,0 л. с възможност за АГУ. Да е с 5 врати и възможност за малко багаж. Да е Партайм или фултайм, но не и с виско муфа

    Мисля че на изискванията ми отговарят KIA Sportage и Vtara ДБ/Grandvitara преди 1998 г.

    Ще ви помоля за сревнение между двете. Ровя се в разделите и на двете, но не откривам пряко сравнение. Сякаш клоня повече към КИЯ-та. Също - каква е разликата между Витара ДБ и Грандвитара преди 1998 г. При Кията май мога да се надявам ЛСД и Климатик.

    Вариянтите като Фронтера, Паджеро и Терано отпадат, защото ДБ при тях е по-голяма и няма да ми влезне в гаража, късите пък са с 3 врати ...

    Някакви други алтернативи, отговарящи на горните изисквания..?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

    Субару Форестър,Хонда ЦРВ за 5000 трудно но не и недостижимо,но е по добър вариант.

    Коментар


    • #3
      От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

      Киата е добър избор,комфортна,икономична,бъкана с екстрички....
      Моята я карам вече 25000км с обикновено газово и няма проблем.
      Има добри възможности извън пътя,особенно ако се барне малко,което е лесно.....
      Може би най важното и предимство-не гние.

      Коментар


      • #4
        От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

        Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
        Субару Форестър,Хонда ЦРВ за 5000 трудно но не и недостижимо,но е по добър вариант.
        ЦРВ - няма да е. Тя е с виско
        А и двете вървят по над 7-8 000 лв. Нямам намерение да взимам кола с десен волан или такава в плачевно състояние.

        lud ribar, какъв разход ти дава Кията на газ? Как е моторът като динамика на това купе? Части за Кията намират ли се?
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

          Привет,в групата с която си правим от време на време разходки имаме Кия/луд рибар/и Витара дълга база/антироад/и двете са добри машинки.Но ако ще е единнствена кола в семейството -Кия.Пробвай и двете и прецени.Успех в избора!
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #6
            От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

            И аз съм за Кията. Имам такава произведена 2000.
            Дизел. Пушка си е. Вози като лек автомобил. Катери баири и минава през кал. Не е МЛТБ, ама е добра в тази ценова група.
            Ремонти почти не съм правил.

            Коментар


            • #7
              От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              ЦРВ - няма да е. Тя е с виско
              А и двете вървят по над 7-8 000 лв. Нямам намерение да взимам кола с десен волан или такава в плачевно състояние.

              lud ribar, какъв разход ти дава Кията на газ? Как е моторът като динамика на това купе? Части за Кията намират ли се?
              На газ извън градско-10-11л
              магистрала със скорост 120-130 12л
              градско -15л това със гуми 235/75/15 заводско е със 205/70/15
              Динамиката е добра,с големите гуми малко малее по баира на 5-та....
              В Ямбол е малко трудно с частите но предполагам че другаде не е така.
              Иначе е здрава,за сега освен кунсумативи друго не съм сменял,а я карам всяка седмица офроуд

              Коментар


              • #8
                От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                Щом преди това си карал Рено Лагуна мисля,че Киата ще ти допадне най-много,като дизайн,комфорт и пъргавина.Вътрешния интериор също е доста добре изпипан.Карал съм такава макар и съвсем малко/Ямбол-Бургас и обратно/-много е удобна и динамична.Изпреварва се много лесно.Ако,обаче ще искаш да се вреш сериозно из горите и да си правиш кефа задължително си иска повдигане-/както повечето машини от класа де/.За Витара-/дълга база/ общо взето само хубави неща съм чувал и то от доста хора-/но не съм карал/,определено отстъпва на Киата като дизайн и вътрешно оформление.Освен това си вози по-твърдичко от Спортиджа.Ако ще искаш по-сериозна проходимост задължително и тя се нуждае от лифт-/заводския и клиренс от 200мм. е недостатъчен в доста ситуаций./Като цяло добре си се ориентирал.Взимай една от двете машини и ще си доволен.Аз лично харесвам и Паджеро 2 /V-6.3000/.Много е мощно,гори средно 15-17газ,върти големи гуми,но пък ти търсиш нещо по-компактно и малко,така че този вариант при теб отпада.
                Последно редактирано от Янко Желязков; 13-06-10, 11:10.

                Коментар


                • #9
                  От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                  Странно! Очаквах да разбете на пух и прах Кията, пък то стана обратното ...

                  Опитът ми с джип е доста скромен: По няколко кръгчета с Паджеро 1 КБ 2,5 ТД, Терано 2 2000 г. 2,7 ТДИ и Лада Нива. Най удобно за каране ми се видя това дърто Паджеро. Просто много леко и приятно боравене с волан, педали, удобна позиция и т.н. В Тераното, въреки че е доста по-ново, имах чувството че карам ГАЗ-ка - абе камионджийско поведение. Нивата - имам доста километри возене в нея и малко каране. Извън пътя се справя добре дори в заводската си комплектовка, ама докато стигна до "извън пътя" ...

                  Но това не са моите автомобили. Тераното не влиза за 15 см в гаража. Пък и не ми е удобно.

                  Идеята е, че имам 4 села. Всяко от тях ми служи като отправна точка за интересни разходки. До сега ходихме пеша, но за 6-7 км, не повече. От скоро имам и бебе, така че за продължително вървене трябва да забравя.

                  Просто ми трябва семеен автомобил, с възможност за разходкапо черни пътища.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Странно! Очаквах да разбете на пух и прах Кията, пък то стана обратното ...

                    .
                    И защо? Аз съм си доволен.
                    Точно като семейна я ползвам.
                    Че не е за хард - не е.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                      Пенчо,я сподели повече за дизеловата KIA.Как е като разход,динамика,части и консумативи,че ми стана интересно и на мен,а не ми се ровят темите.Пък и тук ще е от полза и за автора на тази тема(нищо,че той търси бензинова).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Пенчо,я сподели повече за дизеловата KIA.Как е като разход,динамика,части и консумативи,че ми стана интересно и на мен,а не ми се ровят темите.Пък и тук ще е от полза и за автора на тази тема(нищо,че той търси бензинова).
                        На дълго е 8,3 това до Мюнхен - Гросглокнер -Венеция - София.
                        Градско не съм я засичал, но май е около 11(София)
                        Динамика почти няма, ама аз и не търся.
                        Цени на части почти не знам - не се е налагало. Тя моята няма още 100к.
                        Иначе консумативите са поносими.
                        За умерен офф, се справя повече от прилично, особено след като и отрязах предните пластмасови калобрани.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                          Така както сте описали нещата - бих се съгласил с колегата, който препоръча Субару - комби или Форестър. Друго 4х4, което да става и за семеен автомобил, не се сещам за тези пари поне. Ако е единствена кола - това е варианта за мен. Ако Форестъра е над бюджета - изчакайте още малко, цените няма да се вдигнат, а през това време ще съберете още пари. Стария Спортидж или Витара са компромис за семеен автомобил според мен - за кеф извън пътя да, но сравнете комфорта и багажния обем на Лагуната с тях. Моя съвет е да не бързате.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                            Вчера бях на един автосалон да огледам един Спортидж. Това беше първият ми контакт с този модел отблизо. 1999 г, 16V, климатик ... Останах приятно изненадан от салона вътре. Удобни плюшени седалки. Таблото - семпло, не изглежда евтина пластмаса (не е и луксозно де). Багажника е по-малък от този на Лагуната ми (хетчбек), но като цяло е добре. Двигателя работше равномерно.

                            Обаче - шасито беше много изгнило. Над задните гуми имаше петна ръжда, а като се вгледаш - долу по заварките беше направо трагедия. А външно по самото купе нямаше и точица ръжда.

                            Направих грешка че не я покарах, ама това шаси ме отказа.

                            За сега не бързам, нямам зор да си сменям колата. Имам време да разглеждам. Само исках да споделя първото си впечатление от тази Кия.

                            П.П. Бих се зарадвал, ако някой от Пловдив или наоколо ме повози в Sportage или ми позволи да покарам малко
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Семеен джип - Sportage, Grandvitara или друг ..?

                              Тъкмо се зарадвах колега,че си намерил хубава КИА,но като прочетох по-надолу какво е положението с шасито и...добре,че се си отварял очите и си гледал където трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X