Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карба....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карба....

    При подаване риязко на газ мотора глъхне и понякога дори гасне.Когато подавам плавно(но не съвсем плавно) няма такъв проблем,форсира си се без проблеми и прекъсвания.Когато е студен почти не прави така,което ме навежда на мисълта че му идва много горивото(богата смес).Пробвах да развия болта на въздуха но промяна в работата на двг.нямаше.Да поясня че това става само на място,когато карам не се усеща заглъхването.Втория карб е синхронизиран(7мм) иглите са ми на второ положение(отгоре надолу).Дайте някое предположени какво мове да е.

  • #2
    Re: Проблем с карба....

    Ами може да е филтера , ако ти е мръсен и не пуска достатачно въздох , когато тръгнеш вятара помага за по лесното вкарване на въздох и затова не се усеща разликата . пробвай , като свалиш филтера и го разфорцирай , ако се форцира , вече си открил проблема . И ще трябва да изпереш или смениш филтера , за да нямаш ядове
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

    Коментар


    • #3
      Re: Проблем с карба....

      И аз имам същия проблем.Пробвах да вдигна нивото,разбутах и синхрона между двете камери,също опитах и с различни настройки на винта за въздуха (за празния ход),но така и не успях да накарам мотора да заработи както преди да сменя въздушния филтър.Ако някой е регулирал карбуратор на XT600 ще съм му благодарен ако ми каже къде е тайната.

      Коментар


      • #4
        Re: Проблем с карба....

        Да не сте бутнали много оборотите на празния ход,На Др 650му дават 1500об. и под тези обороти прави подобни номера
        четири е повече от два

        Коментар


        • #5
          Re: Проблем с карба....

          виж ако не е от въздуха преври да няма некои жиглиор запушен и провери как е нивото

          Коментар


          • #6
            Re: Проблем с карба....

            Нека първо да обясня.Имах един дунапрен който заместваше въздушния филтър.Изпрах го и мотора ми заработи зле.Нямах средни обороти.Трябваше да карам или смалко газ или с газ до дупка.От тогава започнах да настройвам карбуратоа.Купих нов въздушен филтър,сложих и нова свещ(DENSO.????) сега не мога да наия газта рязко.На място глъхне в движение забива и гърми през ауспуха.Ако някой се е е...ал с XT600,а не с други подобни има една здрава почерпка от мене.

            Коментар


            • #7
              Re: Проблем с карба....

              аз знам,че като гърми през аспуха се е загубила центровката

              Коментар


              • #8
                Re: Проблем с карба....

                Не е трябвало да разбутваш синхронизацията между двата карбуратора!Ако проблемът се е появил непосредствено след изпирането на дунапрена,то вероятно или се е променила пропускливостта,или някакви частици са запушили някой от жигльорите.Сега можеш да почистиш основно карбуратора и да се молиш да проработи,защото стиковката на карбовете на ХТ-тата е голяма хурка и не всеки може да го направи
                ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X