Обява

Свий
Няма добавени обяви.

доколко е необходим водача на веригата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • доколко е необходим водача на веригата

    Колеги, съзнавам,че въпросът е зададен неправилно-ясно е,че щом
    конструкторите са го измислили,той е необходим.Въпросът е доколко липсата на водач крие някакви рискове или може да се кара и така,като се спазват определени условия.В моя случай моторът така си и дойде без водач,а не го знам как изглежда и дали може да се направи от нещо.

    .
    ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

  • #2
    Re: доколко е необходим водача на веригата

    Ако е водач които прикрепя веригата да я даржи малко по изпъната значи си трябва . На кросовите мотори има такива оптегачи защото когато се призими мотора от скок веригата трябва да е хлабава за да не се скъса , а когато карат тя е много хлабава и пада затова им е оптегаза .
    А всъщност за какъв мотор става въпрос
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

    Коментар


    • #3
      Re: доколко е необходим водача на веригата

      Моторът е ХТ 250.
      ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

      Коментар


      • #4
        Re: доколко е необходим водача на веригата

        За да го поръчаш в Ямаха нее необходимо да знаеш как изтлежда , а без него от дрънкането на веригата можеш да стигнеш до лудост

        Коментар


        • #5
          Re: доколко е необходим водача на веригата

          Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
          Ако е водач които прикрепя веригата да я даржи малко по изпъната значи си трябва . На кросовите мотори има такива оптегачи защото когато се призими мотора от скок веригата трябва да е хлабава за да не се скъса , а когато карат тя е много хлабава и пада затова им е оптегаза .
          А всъщност за какъв мотор става въпрос
          Според мен става въпрос за водач (той човека и така го е написал де), не за обтегач.
          Водача (също успокоител му викат някои) не дава на веригата да ходи настрани, което пък предотвратява възможността на веригата да падне от задния пиньон по време на движение, особено в най-неподходящия момент

          А къв е тоя обтегач при кросаците - не знам, там също има само водач (доколкото съм запознат поне), обтегач не им трябва, защото разликата от нормалното положение на веригата (откъм опънатост) и положението при приземяване от скок (например) не е особено голяма, защото разстоянието между предния пиньон и лагеруването на задната ос е много малко, т.е. единия катет на така образувалия се триъгълник (преден пиньон, ос на задната вилка и заден пиньон) е много малко, вследствие на което веригата се опъва сравнително малко. А най-опъната веригата е когато рамото на задната вилка сочи точно към предния пиньон (т.е. мисленото й продължение минава през оста на предния пиньон).
          Дано съм успял да го обясня горе-долу разбираемо

          Примерно едно време баща ми си беше преформил MZ 250 Трофи в кросов (само го беше вдигнал малко и беше с кросови гуми), обаче на скок почти винаги късаше веригата - точно пак заради тоя пусти триъгълник - разстоянието от предния пиньон до оста на лагеруване на задната вилка е значително по-голямо и съответно веригата се опъва доста, затова и се къса.
          Също така се принуди да си направи и монтира гореспоменатия водач, защото иначе веригата му падаше от задния зъбак, когато в съответния момент е по-хлабава.

          Стига толкова, че се отплеснах - ако нещо съм сбъркал в гореписаното, нека някой ме поправи.

          Но водач ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си сложи, освен ако не караш ямахата само по асфалт, макар че и там е хубаво да си има водач.
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #6
            Re: доколко е необходим водача на веригата

            Виждал съм ОБТЕГАЧ на веригата на Ямаха ХТ550 модел от1981-84г. на един приятел. Между другото този модел е ориентиран доста по-хард в сравнение със съвременните модели на ХТ.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              Re: доколко е необходим водача на веригата

              Може, не претендирам, че съм най-компетентния, ама май само на по-старите модели има обтегач, пък и на човека си мисля, че му трябва водач (поне така е написал).

              Абе слагай и водач и обтегач да си сигурен и толкоз (това в кръга на шегата)
              Отиди в Ямаха и кажи какво ти трябва и си готов.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                Re: доколко е необходим водача на веригата

                Първоначално публикуван от Chriss Преглед на мнение
                Колеги, съзнавам,че въпросът е зададен неправилно-ясно е,че щом
                конструкторите са го измислили,той е необходим.Въпросът е доколко липсата на водач крие някакви рискове или може да се кара и така,като се спазват определени условия.В моя случай моторът така си и дойде без водач,а не го знам как изглежда и дали може да се направи от нещо.

                .
                Ще ти пада веригата.
                Вземи си намери водач и си сложи.
                Говоря за нещото което е закрепено в долната част на задния шарнир, точно пред задната зъбчатка. Ако ти липсва плъзгача който е на предната част на шарнира, също трябва да си намериш нов. Иначе веригата ще ти изтрие шарнира.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  Re: доколко е необходим водача на веригата

                  Благодаря на всички за препоръките!Трябва ми водач-т.е.това,за което говори Димитър,че стои на шарнира непосредствено пред задния зъбак.Ако някой ходи до Гърция да свирка
                  ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                  Коментар


                  • #10
                    Re: доколко е необходим водача на веригата

                    Първоначално публикуван от Chriss Преглед на мнение
                    Благодаря на всички за препоръките!Трябва ми водач-т.е.това,за което говори Димитър,че стои на шарнира непосредствено пред задния зъбак.Ако някой ходи до Гърция да свирка
                    ОК утре ще потьрся и ще ти се обадя , па дано има .
                    не казвай всичко но знай какво казваш

                    Коментар


                    • #11
                      Re: доколко е необходим водача на веригата

                      Mishelmoto,да ли намери водач в гърция?
                      Мен ме интересува за ХТ 600!
                      В Ямаха имат, но нещо не ми хареса цената!
                      Lesidren.com

                      Коментар


                      • #12
                        Re: доколко е необходим водача на веригата

                        Ето го въпросният оптегач саморъчно направен за 20 мин и 5лв.



                        MG RACING

                        Коментар


                        • #13
                          Re: доколко е необходим водача на веригата

                          Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
                          Ето го въпросният оптегач саморъчно направен за 20 мин и 5лв.
                          т.е. водач.
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            Re: доколко е необходим водача на веригата

                            Да обърках се за което се извинявам
                            MG RACING

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X