Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно пиньоните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно пиньоните

    В момента съм с 16 зъба преден пиньон от колко зъба да сложа за по добър старт на мотора

  • #2
    Re: Въпрос относно пиньоните

    зна4и сложи си отпред с 1 зьб по малко може и 2 но скоростите сте станат много кьси но наи добре пробваи и прецени сам

    Коментар


    • #3
      Re: Въпрос относно пиньоните

      а значи отзад малко по голям а от пред същият ?

      Коментар


      • #4
        Re: Въпрос относно пиньоните

        Значи за да постигнеш ефекта, който ще се получи при намаляване с един зъб отпред, отзад ще трябва да увеличиш с няколко зъба!
        Например : ако оригинално отпред е 15 зъба а отзад е 45 зъба, 45:15=3-предавателно число. За да получиш по-голямо предавателно число слагаш отпред 14зъба, тогава 45:14=3.21 или, отзад 48 зъба ,тогава 48:15=3.2 . Желателен е втория вариант, защото натоварването се разпределя между всички зацепени във веригата зъби т.е. ако намалиш броя зъби увеличаваш товара на всеки един т.е. има по голяма вероятност от по бързо износване и счупване на зъб дори. Освен това веригата ще ти трие повече по задната вилка.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          Re: Въпрос относно пиньоните

          Е ТОВА СЕ КАЗВА ОГОВОР
          браво на sl.daskalov
          много кратко мнение а е казано всичко необходимо

          Коментар


          • #6
            Re: Въпрос относно пиньоните

            Ами и аз ще взема да пробвам втория вариянт , отзад ще сложа по голя а отдред същата
            http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос относно пиньоните

              А сега да ви попитам тъй като си поръчах нов пиньон с повече зъбчета(заден) сега като купувам новата верига тя с същя брой прешлени ли ще трябва да я увелича. По логиката ми трябва да я увелича с същя брой, но знае ли човек
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос относно пиньоните

                щом е с повече заби значи трябва и по далга верига
                KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос относно пиньоните

                  To това ясно но въпроса е колко по дълга Ако следваме закона на Мечо Мух колкото повече толкова повече
                  KAWASAKI Let the good times roll

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос относно пиньоните

                    Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                    To това ясно но въпроса е колко по дълга Ако следваме закона на Мечо Мух колкото повече толкова повече

                    Преброй си звената на старата и ако разликата в стария и новия пиньон е голяма, не се колебай да добавиш и 8-10 звена при покупката. Аз направих така, пък после отстраних 5 от тях като ненужни. Мисля, че цената за различни дължини верига не е осезателно различна, тъй че не си заслужава да рискуваш с по-къса. Другият вариант е да сложиш веригата с която си на новите пиньони и да си направиш точна сметка още колко звена ти трябват
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос относно пиньоните

                      И аз така мисля да направя да взема една верига с повечко звена да си свалям. А ти само информативно с колко зъба увеличи пиньона си.
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос относно пиньоните

                        Хайде и аз да питам за всеки случай.Смятам да сменям пиньоните, а моите в момента са 55/17 (това са оригиналните размери).Аз искам да сложа 57/15 - ще има ли ефект? То за ефекта съм сигорен, че ще е на лице, но да не съм прекалил...
                        Димитър Тенев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос относно пиньоните

                          защо ще намаляваш предния. Нагоре по темата е написано, че като смалиш предния веригата почва да ти трие в шината. По добре да увеличиш задния вместо с 2 с 4 и готово ама незнам дали си прекалил или не това и мен ме мъчи. Но ако съм прекалил и аз е просто ще съм се набутал с 30-40 лв но поне ще знам за нататък
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X