Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествие през Албанските планини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътешествие през Албанските планини

    През месец май клуб УАЗ и ЛендРовер ентусиастс организират едноседмичен международен поход до Албания – Балканските Алпи.

    Маршрута ще е – през Македония, Дебър, оттам в Албания, през планината към седемте езера, после към Дайти, на морето в Дуръс, Саранда и през Тирана обратно през Охрид към София. Тогава морето в Адриатика вече е по-топло.

    Дата: 04 – 13.05.2006. Организатор клуб УАЗ

    Записванията са при Веселин Горанов (Веско)

    Свободно записване е достъпно само за членовете на клубовете УАЗ, LRE и МСС за всички други се изисква предварителен оглед на автомобила и екипировката.

    Прехода е над 1000 км, изисква се много добре подготвен автомобил, пълна екипировка, палатка, спални чували примус и т.н.

    Ще се спи и на палатки и в хотели.

    За повече подробности очаквайте по-късно да се включи организаторът на експедицията...
    VPetrov.photography

  • #2
    Re: Пътешествие през Албанските планини

    Целта на експедицията е да се посети планинския венец Люра-Дея известен като защитен природен парк Люра. Намира се на запад от Кораб планина.

    Девствената природа, ледникови езера, морени, хребети, клисури, речни каньони, уникални растителни видове и диви животни ще ни оставят неповторими спомени от това райско кътче.

    След това предвиждаме няколко дневен преход през исторически и природни забележителности в Адриатика и Йонийско море.

    Планираме да се спи основно на палатки, но ще има възможност за 3-4 нощувки в хотели и бунгала (около 25 Евро на стая).
    Цените на горивото и храната са същите като у нас. Албанска виза - 10 евро на човек, за кола такса 1 евро на ден.

    За да може да се организира експедицията, ще трябва да изпратите чрез ЛС на мен или на Венци Петров подробни данни - Имена, международен паспорт, марка/модел автомобил и рег. Но.

    Данните са необходими за регистриране на експедицията пред Албанските органи и разрешение за посещение на парк Люра.
    Предвиждаме водачи, учили у нас и говорещи български език.

    Последния срок за регистриране на желаещите е 11 Март.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      Re: Пътешествие през Албанските планини

      Ще бъде прекасна експедиция. За съжаление ние АТВ-истите пак ще пропуснем. Не знам до кога българските власти ще се опъват относно реристрирането на АТВ-тата. Представяте ли си тези 1000 км с АТВ Само мисълта ме побърква.

      Коментар


      • #4
        Re: Пътешествие през Албанските планини

        Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
        Ще бъде прекасна експедиция. За съжаление ние АТВ-истите пак ще пропуснем. Не знам до кога българските власти ще се опъват относно реристрирането на АТВ-тата. Представяте ли си тези 1000 км с АТВ Само мисълта ме побърква.
        не може ли да го качиш на едно ремаркенце и да го караш само по предназначение...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          Re: Пътешествие през Албанските планини

          Супер. Най-благородно ви завиждам за предстоящото приключение. Надявам се после всичко да опишете подробно и да качите много снимки.
          Успех.
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            Re: Пътешествие през Албанските планини

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            не може ли да го качиш на едно ремаркенце и да го караш само по предназначение...
            Някак си се губи тръпката. Само свали-качи, багажи завържи-отвържи. Не е си работа.

            Коментар


            • #7
              Re: Пътешествие през Албанските планини

              Как сте ,къде сте кога ще си дойдете, чакаме репортажи и съжеляваме че не сме с Вас
              Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
              "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

              Коментар


              • #8
                Re: Пътешествие през Албанските планини

                Вече сме в България! Експедицията надмина дори и най-оптимистичните ни очаквания! Видяхме уникални и спиращи дъха гледки. Невероятна красота и контрасти. А колкото до организацията направена от Веско то за нея думи нямам - навсякъде в Албания се ползвахме със статут на кралски особи...

                Към момента имам да прегледам няколко хиляди съобщения, пощи и какво ли не. След това ще почваме да пишем и разказваме. Само малко предварителна информация: Всички си мислехме че големите карти на апаратите ще ни стигнат за снимките... Да ама не. Имаше толкова много за снимане че към края снимките бяха над 15Гб... Изводите оставям на вас...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Re: Пътешествие през Албанските планини

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Вече сме в България! Експедицията надмина дори и най-оптимистичните ни очаквания! Видяхме уникални и спиращи дъха гледки. Невероятна красота и контрасти. А колкото до организацията направена от Веско то за нея думи нямам - навсякъде в Албания се ползвахме със статут на кралски особи...

                  Към момента имам да прегледам няколко хиляди съобщения, пощи и какво ли не. След това ще почваме да пишем и разказваме. Само малко предварителна информация: Всички си мислехме че големите карти на апаратите ще ни стигнат за снимките... Да ама не. Имаше толкова много за снимане че към края снимките бяха над 15Гб... Изводите оставям на вас...
                  Ами чакам с нетърпение разказването, снимките и всичко останало за приключението.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Пътешествие през Албанските планини

                    Цялото пътуване беше супер, а снимките не са 15, а 17 ГБ. Но трябва да отбележа, че без прекрасната организация, създадена от Веско, нещата щяха да са различни. За природата на Албания нямам думи, всичко трябва да се види, трудно е да се опише.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Пътешествие през Албанските планини

                      Пуснете 1 ,2 жокера.От 17 GB все 2 снимки има.Аз лично не съм ходил в Албания и любопитството расте...
                      B+

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Пътешествие през Албанските планини

                        Ето представителна извадка от снимките. Подредени са хронологично и отразяват целия маршрут по който преминахме.

                        По-късно ще публикуваме и пътепис.

                        Снимки
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Пътешествие през Албанските планини

                          хубави снимки. май не е лошо да се носи резервна бензинова помпа три джипа ли бяхте?топла ли е водата на морето

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Пътешествие през Албанските планини

                            пазнава Албания до някаде, наистина е красиво , минавахтели прес град Дебар там познавам почти целия град, имам много приятели , ако се ходи пак няма да испусна тази възможност
                            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Пътешествие през Албанските планини

                              Нищо и нямаше на помпата просто резервоара за 23000км. приличаше на блато и дойде време да изчистя цетката. Често наливам бензин от туби и разни "непроверени" източници така че последствията са неизбежни. В същност според мен бензина в Македония е по-лош от този в Албания. И тази година след първото зареждане в Македония ми паднаха ниските обороти, както миналата в Сърбия, най-вероятно и двете страни ползват една рафинерия. В същност Хънтъра се представи повече от достойно. Подготовката му за пътуване се състоеше във детайлен преглед чесане по главата и дълго пиене на кафе под крика в чудене какво да подготвяме като всичко си е наред. По радостното за мен е , че същото се повтори и след връщането даже не се наложи да притягам нещо. Днес смъкнах и измих резервоарите и с учудване установих, че от вътре са калайдисани. Основният замърсител в тях беше просто кал и според мен това се дължи на това, че никога не чистя купето около гърловината когато наливам от туба в гората а като погледнете Уаза ще ви стане ясно че е напълно възможно при такава процедура да набуташ доста боклуци.
                              Усреднен разход за пътуването гарантирано точен според преминалото през дюзите по борд компютър - 12 на 100км.. Имаше дни с 10-10.5 на 100км. и такива с 13.5 на 100км.. Кмбинацията от руски гуми Я-435А Медвед и амортесиори Ранчо за пореден път потвърдиха това което си знаех от предишната експлоатация. Комфортна не изморяваща возия и добра за моите нужди проходимост на черно, напълно прилично с добра динамика и много комфортно поведение по планински и междуселски пътища и от силно изморяващо до направо опасно поведение на джипа при каране със скорост над 100 по магистрала. Както се казва всичко е добре когато свършва добре ,а на всичкото отгоре благодарение на Веско и неговите албански приятели на нас през цялото време ни беше повече от добре. Утре ще пусна една картосхемка с трака и точни маршрутни данни от борд компютъра и ГПСа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X