Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се лепи тази пластмаса ... ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се лепи тази пластмаса ... ?

    Става въпрос за главата на водоструйка
    стана една микроскопична цепнатина там където е изхода към маркуча

    на пластмасата пише тази формула >PA6.6-GF50<
    пробвах с течен метал но не държи
    ако някой може да даде акъл да помага
    ще съм много благодарен
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

    Аз бих я залепил със поялника, тоест с нея си - перпендикулярно на цепката правиш чертички с поялника на 1-2мм. навътре, такова разтояние е и тва между чертичките, още докато е горещо всичко, което е на чертички се заглажда, като държиш поялника наклонен, после продължаваш следващите 1-2см. - пак така. Понякога се налага и да отрежеш някакво парче от детайла от по-здраво място, да го разтопиш и да го залепиш на по-слабото място. Тва е, по здраво от тва "лепило" за пасмаси аз не съм открил...
    VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
    SXS-Restorations 0886513079
    Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

    Коментар


    • #3
      Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

      Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
      Аз бих я залепил със поялника, тоест с нея си - перпендикулярно на цепката правиш чертички с поялника на 1-2мм. навътре, такова разтояние е и тва между чертичките, още докато е горещо всичко, което е на чертички се заглажда, като държиш поялника наклонен, после продължаваш следващите 1-2см. - пак така. Понякога се налага и да отрежеш някакво парче от детайла от по-здраво място, да го разтопиш и да го залепиш на по-слабото място. Тва е, по здраво от тва "лепило" за пасмаси аз не съм открил...
      kупуваш си няколко цедки за чаи с желязна мрежа и с поялника я натискаш доде потъне в пластмасата

      Коментар


      • #4
        Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

        Вие ще ме уморите от смях!!! Какви поялници какви мрежички какви лепила Там налягането е 60-120 Бара!

        Коментар


        • #5
          Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          Вие ще ме уморите от смях!!! Какви поялници какви мрежички какви лепила Там налягането е 60-120 Бара!
          М-даа, безполезно е!!
          Само замяна с нова част!! И да помогне лепенето ще е за много малко!! Личен опит!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

            Водоструиката ти е КАРХЕР от наи ефтините! Всичките се цепят там! това им е слабото място! Още не съм разбрал как се лепят!

            Коментар


            • #7
              Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

              Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
              Водоструиката ти е КАРХЕР от наи ефтините! Всичките се цепят там! това им е слабото място! Още не съм разбрал как се лепят!
              не е керхер от най-евтините и не е моя
              ама това няма значение
              black&decker е разбира се евтина, само за 30 евро

              наистина там налягането е 90-100 бара
              с поялника имам спонени какви заварки стават, точно никакви
              методите на Bugman и ceco Lj са доста успешни при лепене на калник или нещо друго по мотора но за 100 бара надали

              има специлани машини които лепят с пласмасов електрод и наистина става успешна "заварка" но за този тип пластмаса се оказа че няма електроди

              все пак благодаря за мненията, продължавам да търся начин
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                Пластмасов електрод звучи велико!
                Като си счупя на кирката сапа ще го заваря с дървен електрод!
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                  Какъв ще да е този пластмасов електрод

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                    Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                    Какъв ще да е този пластмасов електрод
                    Електропроводим...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                      Глупости! Сигурно има предвид пистолетите за пластмаса. Нали това с което работят, му викат "електрод"!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                        Значи взимаш една тръба, горе долу с диаметъра на главата, сиреч да може да я похлупи.Уплътняваш към дюзата с каквото имаш, става и с пластелин.Къпуваш си от зъботехнически магазин DURAKRIL .Това е оная химия дето леят от нея изкуствените зъби или венци.Това е един много фин прах с втвърдител кум него. Разбъркваш сместа и наливаш от задния край. Забравих да кажа, че преди да налееш тая работа, да направиш дълбоки драскотини по мластпласата и да обесмаслиш. Ако не вярваш пробвай преди това да излееш една пластинка 3-4мм. дебела и като стегне се пробвай да я счупиш с ръце.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          Глупости! Сигурно има предвид пистолетите за пластмаса. Нали това с което работят, му викат "електрод"!
                          То е ясно, ама това си е материал, щот електрод е нещо друго... То бива дивотии, бива селенови втулки ама пластмасов електрод вече не се трае!
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                            Ами - електрод. Хем диелектричен. За заваряване на пластмаси. Не за лепене.
                            Ама тоя път няма да ругая никого, щото това не се учи нито в гимназията, нито на други тихи места. Пък високочестотните токове са си тъмна Индия и за напредналите. Така че го приемете на доверие. Има.
                            Не мисля че е много правилно да го кърпиш. Дай поне снимка на тая дюза, да видим как и от какво да я правим щом купешките са менте.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Как се лепи тази пластмаса ... ?

                              Искаш ли да те водя да видиш колко е електрод и на какво казват така
                              Пръчка от същия материалкато тоя дето се лепи, малко по-дебела от пълнител за химикалка, и човека нагрява с топлия пистолет и с ръка подава от материала да се залепи... Голяма заварка...
                              А чаркът който се опитва да залепи е от термореактивна пластмаса, така че е абсурд да му направиш нещо с температура, то веднъж е полимеризирало о толкова... Само лепене или изработка от друг материал на целия детайл.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X