Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалителни свещи за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запалителни свещи за УАЗ

    Колеги търсих информация за параметрите на запалителните свещи за УАЗ, разбирасе исках да разбера за аналози при по-известни и реномирани производители, че искам да сложа нещо по-сигурно, но ударих на камък. Нищо неможах да открия по сайтовете на тези производители. Във форума също на търсачката не излиза нищо конкретно освен това за Хънтър 2.7i:
    NGK - BPR5ES,
    Bosch - WR8DC,
    Champion - RN11YC,
    BERU - 14R-8DU,

    От ръководството това за 3151; 31512; -4 и -9:
    УМЗ 4179 и 4178 - тип СН302-Б
    ЗМЗ/ УМЗ - 4021/ 4218 - тип А11 или А14М
    ЗМЗ 4104.10 - тип А14ВР

    Ще стане добре да обособим една тема относно тази информация. Също и двигателите работещи с 92 бензин, които се отнасят и за шлайфани глави от стария тип.
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 26-02-09, 11:51.

  • #2
    Re: Запалителни свещи за УАЗ

    Не го намерих. Има преводни таблици за свещите, това трябва да търсиш.
    А иначе параметрите са два. Присъединителният размер и топлинното число. По материалът - разни иридиеви и други уж високо ресурсни - иди-дойди. Многоелектродните, еле пък многоискровите вече са полюция тип сини габарити.
    Руснаците обикновенно ги сменят с Бош и Беру, по-рядко със Шампион. По нашите земи Бош и Шампион изглежда 100% са менте, така че едва ли си струва да се тормозиш.

    Коментар


    • #3
      Re: Запалителни свещи за УАЗ

      Според това което имаме като опит до момента най-подходящи са NGK-BP6HS надявам се да си спомням точно модела, но след малко ще проверя. NGK и като марка са с най-устойчиви показатели и от тях сме най-доволни. Става дума за двигател за А92 бензин...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Re: Запалителни свещи за УАЗ

        Аз по принцип искам с НЖК да ги сменя, а и имам опция да ми ги донесат от Германия, ама първо трябва да разбера характеристиките. Но ако съм сигурен, че от другите ще намеря тук "нементета" може и с тях да пробвам.

        Коментар


        • #5
          Re: Запалителни свещи за УАЗ

          И аз пробвах с Бош, Шампион, даже и български, но от NJK съм най-доволен, но модела не си спомням
          sigpic УАЗ-452

          Коментар


          • #6
            Re: Запалителни свещи за УАЗ

            Аз съм с - Бриск Чешки от дълго време - Никакви ядове
            Двигател 417, Змз глава
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              Re: Запалителни свещи за УАЗ

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Аз съм с - Бриск Чешки от дълго време - Никакви ядове
              Двигател 417, Змз глава
              Първоначално публикуван от JC
              И аз пробвах с Бош, Шампион, даже и български, но от NJK съм най-доволен, но модела не си спомням
              Колеги, ако може да проверите на свещите с какви характеристики са ще съм благодарен.

              Някой пробвал ли е с "Шампион" от Руди, чул съм че е официален вносител?

              Коментар


              • #8
                Re: Запалителни свещи за УАЗ

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Колеги, ако може да проверите на свещите с какви характеристики са ще съм благодарен.

                Някой пробвал ли е с "Шампион" от Руди, чул съм че е официален вносител?
                Колега слагай само japan и няма да съжаляваш.Продавам и bosch и beru в обши линии всякакви л___а.Само ngk или denso.CHAMPION-а го остави на хората които още живеят с носталгия за KOREKOM.

                Коментар


                • #9
                  Re: Запалителни свещи за УАЗ

                  Първоначално публикуван от nasko919 Преглед на мнение
                  Колега слагай само japan и няма да съжаляваш.Продавам и bosch и beru в обши линии всякакви л___а.Само ngk или denso.CHAMPION-а го остави на хората които още живеят с носталгия за KOREKOM.
                  DENSO-3.9ЛВ/БР.NGK-3.4лв/бр. ИМА.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Запалителни свещи за УАЗ

                    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                    Някой пробвал ли е с "Шампион" от Руди, чул съм че е официален вносител?
                    От Руди 96 за към Лозен само това не вземай, на Жигулата искараха едно лято (може да сам попаднал на лоша пратка, незнам)

                    Виш при колегата nasko919 сигорно са добри щом казва
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Запалителни свещи за УАЗ

                      аз карам с руски и до сега нямам проблем!!! " На зла круша зъл прът"
                      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                      Коментар


                      • #12
                        До: КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ

                        Това по-долу на схемата се отнася за свещи NGK
                        Ще обърнете внимание, че най-важното нещо е топлинното число.
                        Останалото неможе да се обърка или, ако не е точно то поне няма да е фатално.
                        Хубаво е да си вземете с резистор - знаете защо.



                        Ето го и линка: http://www.z1enterprises.com/referen...lug-guide.aspx


                        Иначе от сайта на НЖК този модел BPR6ES го дават като стандартен за Лада Нива 1,6

                        Лошото е, че нямат инфо за УАЗ, Волга, Латвия и пр.

                        Мойте на стария двг 451, бяха същите само някои от буквите се различаваха, ще проверя и ще пиша точната маркировка.

                        Има и иридиеви за Ладата, и платинени )) - http://www.ngk.com/results_app.asp?AAIA=1186095
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 29-01-09, 14:41. Причина: добавка

                        Коментар


                        • #13
                          До: КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ

                          Тоя официалния представител на Бриск има ли каталог с топлинните числа?
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ

                            Е,има някакъв тефтер и гледа ама ако питаш за Уаз или Волга ми се струва,че е малко беден относно разновидностите и моделите.Аз си проверявам предварително какви са необходими и кои отговарят и ходя и си ги взимам такива каквито искам.
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: КАКЪВ Е ПРОБЛЕМЪТ

                              Ти къде го проверяваш предварително? Аз търся "студени" свещи.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X