Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръжда, много ръжда :(((

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръжда, много ръжда :(((

    Здравейте,
    искам да ви питам може ли да се спаси тази кола от ръждата???
    http://lh3.ggpht.com/_RnmoLUh2HGg/S9FYGieHCRI/AAAAAAAACGM/Y5B4zdvM92Y/s800/IMAG0178.jpg
    http://lh6.ggpht.com/_RnmoLUh2HGg/S9FYG90VEgI/AAAAAAAACGQ/UhhiNylM5Ok/s800/IMAG0176.jpg
    http://lh5.ggpht.com/_RnmoLUh2HGg/S9FYHOtTDlI/AAAAAAAACGU/Jd7voWh6Ptk/s800/IMAG0179.jpg
    http://lh3.ggpht.com/_RnmoLUh2HGg/S9FYHhG3FZI/AAAAAAAACGY/ZfmxWrQb5F8/s800/IMAG0177.jpg
    http://lh5.ggpht.com/_RnmoLUh2HGg/S9FYH9w0eHI/AAAAAAAACGc/8eGhfS0Hpq8/s800/IMAG0181.jpg

    Съжалявам, че е мръсна на снимките, просто тази сутрин се сетих, че мога да питам тук и щраках с телефона.
    Има отдолу на 2-те врати, около калниците...
    Най-притеснителното е, че на тези места където има ръжда стоят мокри петна със седмици - сякаш се задържа вода там и не може да изсъхне....

    Вече съм се отчаяла, положението е трагично.
    Миналото лято мъжа ми я кърпи на няколко места, но сега зимата не знам как се случи изби на толкова много места, стана даже дупка на вратата.

    Преди година, когато въобще нямаше толкова много ръжда я бяхме карали на един познат майстор бояджия да я види и да каже колко ще струва да я оправи цялостно, но той каза, че била направо за скрап и не искаше да се занимава

    Честно казано въобще не искам да се разделям с колата, свикнала съм си с нея, удобна ми е много, освен това двигателя е здрав и за толкова години не ми е давала никакви проблеми. Единствения й кусур е, че харчи повечко, но то си е нормално.

    Моля ви кажете има ли някакъв начин да се оправи така, че да не избива повече ръжда или да се откажа?
    То се е видяло, че мъжа ми ще я прави, след като майсторите отказват, инструменти имаме всякакви вкъщи, но моля дайте съвет как да действаме?

  • #2
    До: Ръжда, много ръжда ((

    Не че се вижда много ясно на снимките ...... ама на кофти места е избила ръждата.

    Според мен най-безболезнено и ефтинко ще е да се напръска отвътре с "Cavity protection" на Боди , или някоя подобна парафиноподобна субстанция. Това ще позабави гниенето а на места и ще го спре. Така поне ще има време докато се счупи и нещо по-сериозно преди скрапа.

    Иначе пълно рециклиране и пребоядисване /качествено/ ще излезе соленичко. А дали си струва ти ще си решаваш.

    ПП Преди време имаше и една рецепта за прагове и кухини - горено масло с грес .....
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Ръжда, много ръжда ((

      Сваляте боята, режете до здраво, заваряте, обработвате с химия, боядисвате, и след 5г. наново.

      Успех.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Ръжда, много ръжда ((

        Лично мое мнение е че, специално по отношение на вратите (и ако са много зле разбира се) най добре да се огледаш по форумите и моргите за втора употреба.
        До колкото виждам става дума за Мерц. G-серия.
        На последък се довлякоха много трошки от Англия и цените доста са паднали.(миналата седмица обикалях та знам)Една необорудвана врата не би трябвало да струва повече от 80-100лв а с малко късмет и търсене можеш да уцелиш и твоя цвят.(отпада нуждата от пребоядисване).
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • #5
          До: Ръжда, много ръжда ((

          Принципно,няма невъзможни неща,въпроса е дали систрува разправията.В повечето случай ръжвата тръгва отвътре на детаилите.Ако не се лъжа,това е Г-класа,те си имат определени места където гният.Ако искате разходете се да видя колата-ще опитам да помогна поне със съвети.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            До: Ръжда, много ръжда ((

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            Принципно,няма невъзможни неща,въпроса е дали систрува разправията.....
            Пълна подкрепа
            ........и дали не подценяваш обема работа, или надценяваш собствените си възможности
            "Джип4о" (това червеното на аватара ми) го разглобих, сглобих и ми отне около 3г. бавна (безпарична работа) и към 3000лв.....за да стане бързо трябва бюджет (поне 1000 лв. стартово) и самостоятелно помещение от 50 м2 нагоре, поне средно оборудвано (не че не става и на улицата) ....не съм го засичал като време, но според различни филмчета пълната реставрация отнема около 2500 човекочаса ...т.е. и аз като "Тарана" ще пиша "При въпроси - звънкай"
            П.П. В момента има три джипа при мен "пооразсъблечени" за различни за доработки, може да дойдеш да видиш какво ви чака.
            Последно редактирано от дядо владо; 24-04-10, 09:32. Причина: допълнение
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              До: Ръжда, много ръжда ((

              Това е Г-класа. Продава се на парчета почти цялото купе. Ламарината е дебела. Сваляй боята и където има големи дупки-нови детайли, където е само ръжда-мажи с преобразувател и боя 3 в 1 или грунд.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Ръжда, много ръжда ((

                Благодаря на всички за съветите!
                Дали си заслужава - не знам, привързани сме към колата и макар, че си е на доста години, не бих я заменила с друга.

                Може би наистина първо ще обиколим моргите, поне за шофьорската врата с дупка и дано вече да са паднали цените.

                Преди 2 години правихме задната врата на багажника, т.к половината беше изгнила - тогава майстор я ряза и завари ново парче, само за това ни взеха 500лв, отделно боядисването
                Сега е криза и по толкова пари за елемент вече не ни се дават.
                Ако за по 100-на лв. можем да си намерим отделните елементи ще е супер. Както вече споменах - оборудвани сме, имаме и закрито, и открито помещение, пистолет за боядисване...

                Може ли да препоръчате в кои морги да проверим?

                taran и дядо владо,
                къде се намирате?
                Може да се възползваме от предложенията, съветите никога не са излишни, особено след като мъжа ми има мерак сам да се справи с това...

                Коментар


                • #9
                  До: Ръжда, много ръжда ((

                  Вчера писах отговор, но по неясни причини гледам, че въобще не се е появил

                  Препоръчайте ми кои морги да проверя за части, т.к това ще е най-лесния вариант.
                  Преди ни беше изгнила задната врата, 500лв беше само кърпенето при майстор, отделно боядисване.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ръжда, много ръжда ((

                    Не се притеснявай,за бавното появяване на отговорите,просто трябва да минат през модератор.Аз съм в района на Метро 2,Дяво владо е по натам-в Костинброд.За моргите-в момента немога да препоръчам,колегите с Г-ета трябва да помагат.drukman има впредвид,че доста от детайлите се продават нови.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ръжда, много ръжда ((

                      Първоначално публикуван от nadia79 Преглед на мнение
                      ..... дядо владо....къде се намирате...
                      Да вземеш да се изрусиш преди да дойдеш ами има едни цифрички под всеки мой пост като да е мобилният ми телефон звънни бе човек, и Илиян "Таран" ще ти обясня къде е и аз
                      П.П. и други не са ги видяли или не са им обръщали внимание, ама са плешиви мъже и .....
                      П.П.2 Утре ще снимам и ще ти пусна една фото сесия на "ръждилка" която трябва да пооправя, че това твоето си е като току що излязло от завода
                      Последно редактирано от дядо владо; 27-04-10, 21:10.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ръжда, много ръжда ((

                        Не, че много разбирам от тенекеджийство, макар че и мен ме чака за реставриране един Голф 1 кабрио, който има избила ръжда тук-там. Но доста време имах за съсед един тенекеджия, и съм виждал как изкърпва коли в далеч по-окаяно от на твоя джип състояние. Важното е носещите елементи на купето да не са гнили, другото се оправя.
                        Между другото - 500лв за една врата, и то без боядисването, ми се струват адски много?!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ръжда, много ръжда ((

                          След като преминахме успешно от дизел към бензин и преди да продължим по Г(У)Азката трябва да позакърпя "нещо"
                          Както обещах, ето снимки - една истинска "ръждилка"
                          Прикачени файлове
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ръжда, много ръжда ((

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Да вземеш да се изрусиш преди да дойдеш ....
                            Хихи, аз съм си руса, така че имам оправдание
                            Не съм видяла, наистина, сори.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ръжда, много ръжда ((

                              А шасито как е?Май дупките са повече от ламарината .
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X