Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda ATAC System

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda ATAC System

    Здравейте,някой може ли да ми каже как действа тази система и какво губя ако я изолирам.Конкретният мотор е Honda MTX125.В момента мисля ,че неработи и мотора ми се струва малко муден на ниски обороти ако я поправя ще има ли коренна разлика?Понеже досега не съм карал 125 и нямам база за сравнение всичките ли са така мудни на ниски обороти,иначе като мине 7500 се изтрелва,но в по сериозен баир трябва до го държа на полусъединител.Мерси

  • #2
    Re: Honda ATAC System

    ми по принцип всички 2т са така ако искаш да ти дарпа от ниските обороти си вземи 4т мотор моя започва да дарпа от 5000-6000оборота но иначе барзо изтегля
    KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

    Коментар


    • #3
      Re: Honda ATAC System

      МТХ 125 би трябвало да ускорява след 5 000 оборота нали е до 10 000 не ми се вярва високите да са и 3 000 . Тук на тази е така и силно се усеща че след 5 000 оборота ускорява , на моя по не се усеща прехода от ниски на високи обороти и е по-бърз като че ли . Вчера карах и една Априлия 125 Ендуро ( шосейно ) тя ускоряваше след 7 000 , но много бавно ги качваше от ниски на високи
      Последно редактирано от Димитър; 26-02-07, 08:55.
      http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

      Коментар


      • #4
        До: Honda ATAC System

        alehandro не изолираи нищо. Тази система е направена при по-малки обороти да дава повече мощност и ако я изолираш може да стане фал
        If you want to be "пиян", drink "ракия", not "айран"
        Кара: Honda XL 600R 1984'

        Коментар


        • #5
          До: Honda ATAC System

          Здравеи колега аз имах преди 4 години такава хонда МТХ 125 беше модел 87 година само отпреде с дискова спирачка, та на това моторче ако му махнеш атаката по точно незнам какво ти е развалено по нея то ще стане като колело.Моята отваряше на 6 500 и се чувства едно по твърдо работене на двигателя и ускорение.Ако можеш да си я направиш изобщо не си мисли да я махаш.Двутактов мотор без тази система просто не е мотор говоря за тези дето са саздадени да имат.
          0888 074 049

          Коментар


          • #6
            До: Honda ATAC System

            човека е писал преди година,сигурно вече е намерил проблема
            878940653

            Коментар


            • #7
              До: Honda ATAC System

              Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
              човека е писал преди година,сигурно вече е намерил проблема
              Ако е намерил проблема ще е добре да го сподели с нас !
              Наистина би ни било от голяма полза
              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

              Коментар


              • #8
                До: Honda ATAC System

                Изобшо няма да е лошо да сподели ма кои да види че темата е от 1 година
                0888 074 049

                Коментар


                • #9
                  От: Honda ATAC System

                  ATAC-Automatic Torque Amplification Chamber.Системата работи чрез ефективно увеличаване или намаляване на обема на изпускателната система, с малки дроселова клапа намира точно преди изпускателната връзка. При ниски обороти центробежна коляновия вал задвижвани съоръжения отваря клапа в малка камера и увеличава обема на изпускателната като позволява на изгорелите газове да преминават през камерата. При високи обороти на вентила ATAC е затворен и изпускателната просто излезе в разширителна камера. По-голям разширителна камера дава възможност за повече мощност при ниски обороти

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda ATAC System

                    Значи общо взето да видим дали съм разбрал правилно.Първоначално има нещо като допълнителна малка камера която стои отворена при по-ниски обороти и изгорелите газове минават през нея и колкото повече се повишават оборотите тази камерка се затваря от клапи и газовете излизат по бързо и това повишава оборотите и съответно мощността ?
                    По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda ATAC System

                      Не ги повишава.

                      Всички тези системи с клапи, при всички производители, подобряват мощност и въртящ момент при ниски обороти.

                      Успоредно, когато в играта се намесят камерки достъпа до които се отваря или затваря, де факто се променя общата дължина и настройка на ауспуха, което пък може да помогне много при средни и средни-високи обороти.

                      При обороти близки до максималните единственото добро което подобни системи могат да направят е да не се пречкат. И не се пречкат, когато са в добро състояние.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X