Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт - вискомуфа на охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Ремонт - вискомуфа на охлаждането

    Колега, ако сложиш оригинална вискомуфа ще се бръкнеш по-вече, но след месец щеси забравил за разхода. Ако импровизираш нещо евтино, рискуваш да се сещаш че си спестил пари в лоши моменти.

    Колкото до замяна на муфата с ел. вентилатор - това е лоша идея. Едва ли разполагаемото място ше достатъчно за мощен ел. мотор. Имам г-класа и в мястото между двигателя и радиатра нишо друго не може да се пъхне освен виско муфа. Едва ли при теб конструкторите са били по-разточителни на място.
    Имам и Мерцедес 124 - при него муфата е електрическа. Размрът е като на вискомуфа и не ми е известно тази конструкция да дава чести дефекти.
    Провери в магазин за части втора ръка. Едва ли е скъпа.

    Коментар


    • #47
      До: Ремонт - вискомуфа на охлаждането

      Колега, най-добре сложи оригинална част - това може да се окаже най-евтиния вариант.

      Ако не, опитай да сложиш втора ръка ел. муфа от Мерцедес 124.
      Всичко по тези коли е много здраво - направо са провал за фирмата и бизнеса с резервни части.
      При следващите модели тази грешка е поправена - те са вече с вискомуфи. Аз имам 124, мой приятел - по нов модел, на по-малко километри и вече смени вискомуфата.
      Имам и г-класа. Там се удря с чук по едни пластинки и муфата става постоянно зацепена.

      Коментар


      • #48
        От: До: Ремонт - вискомуфа на охлаждането

        http://neuralfibre.com/paul/4wd/tuni...ous-fan-clutch
        На този адрес е обеснено подробно действието на виско съединителя на перката

        .





        http://en.wikipedia.org/wiki/Viscosity
        Последно редактирано от blago4x4; 29-08-10, 02:24.
        FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
        BJ42 04 1982
        FJ62 11 1983 skipe blago4x4
        LZ 2 BHB

        Коментар


        • #49
          От: Ремонт - вискомуфа на охлаждането

          Е да, ама ремонтираш (или купуваш нова), слагаш и чакаш да видиш дали ще прегрееш двигателя или няма; демек работи/не работи
          Въпросът е, че няма "изпитана метóда", както казва Ицко Финци в един наш добър филм, да се провери цялото изделие и тогава да го качиш на машината спокоен.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X