Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модератор!?!?!?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модератор!?!?!?

    Много ми е чудно как се става модератор! Никога не съм знаел, бихте ли, обясни ли? Как, защо, кой го избира и т.н.

  • #2
    До: Модератор!?!?!?

    Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
    Много ми е чудно как се става модератор! Никога не съм знаел, бихте ли, обясни ли? Как, защо, кой го избира и т.н.
    Ами въпрса ти е добро начало,към ангажимента "модератор".Разликата че го задаваш публично ;-)
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #3
      До: Модератор!?!?!?

      Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
      Ами въпрса ти е добро начало,към ангажимента "модератор".Разликата че го задаваш публично ;-)
      Еми... Въпросът ми е това и смятам че някой Модератор или Участник от този Форум ще кажи съответния отговор.
      Последно редактирано от Dimitar.Dimitrov; 24-03-10, 00:19.

      Коментар


      • #4
        До: Модератор!?!?!?

        Модератор те прави администрацията на Форума, по свое усмотрение и, разбира се, ако си съгласен.

        В затворените групи се прави нещо като избори, но и там крайната преценка е на администрацията.
        Последно редактирано от Ясен; 06-04-10, 13:31.

        Коментар


        • #5
          До: Модератор!?!?!?

          Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
          Много ми е чудно как се става модератор! Никога не съм знаел, бихте ли, обясни ли? Как, защо, кой го избира и т.н.
          Има форуми в които може да бъде избран модератор по предложение на юзърите. Бях такъв модератор в един професионален форум преди време. Издържах около половин година и си подадох оставката. Не издържах на "демокрацията". Та затова считам, че единоначалието е по-добрия вариант при определянето на модератори.
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • #6
            До: Модератор!?!?!?

            Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
            Много ми е чудно как се става модератор! Никога не съм знаел, бихте ли, обясни ли? Как, защо, кой го избира и т.н.
            Според мен.
            Пътищата са два.

            Първият е твоят - регистрация, навлизане, секториране по интереси, "показваш" си главата, проявяваш компетентност...с две думи развиваш се по хоризонтала.

            Вторият е на "администрацията+"("+" е нещо като най-близкият "кръг" на администрацията, проверен и доверен, обикновено модератори) - скрито те наблюдава за стил, език, граматика и правопис, време на присъствие във форума, адекватни и бързи реакции на публикации и т.н.

            Когато пътищата се пресекат - вероятно ще получиш предложение за модератор...Най-добре е да откажеш. Щот, ако не ти е "дебела" кожата - ще се превърнеш в мишена на всички останали не-модератори, трябва и ангелите да са ти здрави, за да не се поддаваш на провокацийки. Вероятността да те намразят повечето ти приятели от форума е налице...А и време отнема...Ако го имаш и работата ти е общо взето с компа и в нета - дерзай!

            Малко черни краски, ама...
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #7
              До: Модератор!?!?!?

              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              ... Малко черни краски, ама...
              Е, има и добри неща. Заплатата не е голяма, но за всеки картон дават премии...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #8
                До: Модератор!?!?!?

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Е, има и добри неща. Заплатата не е голяма, но за всеки картон дават премии...
                Картон ми дай, моля те не ме мъчи...

                А като се видим, ще черпиш.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  До: Модератор!?!?!?

                  Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                  ...Най-добре е да откажеш. Щот, ако не ти е "дебела" кожата - ще се превърнеш в мишена на всички останали не-модератори, трябва и ангелите да са ти здрави, за да не се поддаваш на провокацийки. Вероятността да те намразят повечето ти приятели от форума е налице...А и време отнема...
                  Именно
                  Да не говорим, че изтриването на всеки спам пораждаше потоци от спам-обяснения колко е тъп модераторът, че не е схванал брилянтната същност на постинга и затова го е изтрил. Обвиненията в мракобесие си бяха в реда на нещата, но понеже модераторът беше "народен" (избор на юзърите) - те бяха съчетани и с констатации за черна неблагодарност. Като че ли са ти връчили ключ от трезор в Цюрих. Та на giorgio премиите ... шампанско да пият
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #10
                    До: Модератор!?!?!?

                    Димитре, модератор е този пич който ще ми изтрие поста след известно време като се посмее, защото макар и правдив, не е баш по темата
                    Обаче - да ти се оплача, че почти във всяка тема която чета (а аз не чета особено много последно време), срещам твой нищо не значещ пост (публикация). Което ми говори, че трупаш бройки с безмислени постове и явно си стигнал до извода, че достатъчно си се мъчил и вече е време да ставаш и модератор, щото така и така прекарваш толкова време във форума....
                    Няма лошо, все някой трябва да модераторствува, ама пич - оправи първо тоя правопис че много дразни, във всяка тема да четеш бисери с разбъркани букви и запетаи..... Ако пък вземеш след тази невинна забележка по-малко да пишеш нищонезначизми, а повечко четеш и анализираш инфото от форума - след 2-3 години, аз първи ще подкрепя кандидатурата ти за ултра модератор. (ултра, в случая идва от съветЦкото животно - улитка).

                    Коментар


                    • #11
                      До: Модератор!?!?!?

                      Точно по темата си е, другарю Горбачов. И до голяма степен я изчерпва.
                      ---
                      Някой беше пуснал преди време "наръчник на начинаещия форумджия", та там "попитайте как се става модератор" беше една от ключовите точки. Не мога да го намеря, но май не си и струва. Има го на повечето сайтове в българския нет.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Модератор!?!?!?

                        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                        Димитре, модератор е този пич който ще ми изтрие поста след известно време като се посмее, защото макар и правдив, не е баш по темата
                        Обаче - да ти се оплача, че почти във всяка тема която чета (а аз не чета особено много последно време), срещам твой нищо не значещ пост (публикация). Което ми говори, че трупаш бройки с безмислени постове и явно си стигнал до извода, че достатъчно си се мъчил и вече е време да ставаш и модератор, щото така и така прекарваш толкова време във форума....
                        Няма лошо, все някой трябва да модераторствува, ама пич - оправи първо тоя правопис че много дразни, във всяка тема да четеш бисери с разбъркани букви и запетаи..... Ако пък вземеш след тази невинна забележка по-малко да пишеш нищонезначизми, а повечко четеш и анализираш инфото от форума - след 2-3 години, аз първи ще подкрепя кандидатурата ти за ултра модератор. (ултра, в случая идва от съветЦкото животно - улитка).

                        Не съм искал да стана Модератор, просто исках да знам кой те прави Модератор.
                        Добре, въпроса е ореден вече - пиша бисерчета, прав си! Незнам къде да слагам запетайки,точки и т.н.
                        Няма проблеми няма да пиша и толко. Само ще чета, че много почнах да ви преча! Айди... след 2-3 години ще чакам да ме направиш модератор!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X