Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Други хладни оръжия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Други хладни оръжия

    В ръцете на някои и това може да бъде оръжие, със своите предимства и недостатъци.
    Прикачени файлове
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    До: Други хладни оръжия

    А как се казваха тези неща?

    Коментар


    • #3
      До: Други хладни оръжия

      Това домашно производство ли е - много добре изглежда!
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        До: Други хладни оръжия

        А ми те не са ли попринцип домашно поизводство тези неща
        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
        +359 0878 888 874
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

        Коментар


        • #5
          До: Други хладни оръжия

          гарота

          Коментар


          • #6
            До: Други хладни оръжия

            Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
            Това домашно производство ли е - много добре изглежда!
            Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
            А ми те не са ли попринцип домашно поизводство тези неща
            Фабрично оръжие, сделано в СССР. Смених ушите на триона с медни, защото като рязах едно дърво, единият край излезе от оригиналното стоманено ухо - вероятно не са били предвидени за толкова твърди цели.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              До: Други хладни оръжия

              Явно не е гарота, макар че първоначалната ми асоциация беше такава..

              Трион...

              Както всеки трион - много сериозно оръжие!!!

              Коментар


              • #8
                До: Други хладни оръжия

                Това е добро за в гората, но както почти всяко нещо това е направено за заигравка, защото си го копуваш да ти върши работа, но когато потрябва се скапва, затова повечето такива играчки се преправят от собственика и започват да влизат в употреба.Това също може да послужи за по-сериозна самоотбрана(за душене на човек), но това са доста драстични мерки за самоотбрана.

                Коментар


                • #9
                  До: Други хладни оръжия

                  Мисля че се изплзва във ветеринарната медицина за изрязване на рога - трион на ...незнам кой си му беше името.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Други хладни оръжия

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    В ръцете на някои и това може да бъде оръжие, със своите предимства и недостатъци.
                    Мисля, че мога да предложа още един вариант за "алтернативно хладно оръжие" - сапьорската лопатка.
                    Много хора държат между седалките на автомобилите си какво ли не: бухалки, палки, касапски ножове... Аз имам една лопатка от Първата световна...
                    Както е писал Ремарк във "Време да се живее и време да се мре" (перефразирам): "Напоследък беше модерно да вливаме в атака със сапьорска лопатка в едната ръка и ръчна граната в другата. С лопатката при добър удар можеш да разсечеш човек до кръста..."

                    Естествено, моята цел не е такава...

                    Поздрави!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Други хладни оръжия

                      От днес съм щастлив собственик на немска сапьрска лопатка от 1915 год. с 11 дупчици на дръжката. Изключително запазена, нуждае се само от внимателно почистване на дебелия слой кир по дръжката. С кожен калъф, със съответните надписи и печати където трябва. Ще я сложа в багажника на Мерцедеса да си я ползвам през зимата за пясък, през лятото за глисти и да и се кефя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Други хладни оръжия

                        Първоначално публикуван от shiklev Преглед на мнение
                        От днес съм щастлив собственик на немска сапьрска лопатка от 1915 год. с 11 дупчици на дръжката. Изключително запазена, нуждае се само от внимателно почистване на дебелия слой кир по дръжката. С кожен калъф, със съответните надписи и печати където трябва. Ще я сложа в багажника на Мерцедеса да си я ползвам през зимата за пясък, през лятото за глисти и да и се кефя.
                        Ей изкопа я най сетне таз лопатка ))))
                        Дай снимки де, не е като да нямаш с какво да снимаш ......
                        Пък и разни интересни ножки имаш, снимай и тях

                        Коментар


                        • #13
                          Ще има, още не ми е дошла музата. Защото сега съм поръчал на един приятел едно бурканче "Осмо" за импрегниране на дръжката на лопатката, новото брадве и стария ловджийски, че и той зор видя три години по язовирите. И слагам установката за "художествена" фотография......

                          http://www.youtube.com/watch?v=0McQ-...embedded#at=55
                          http://www.vbox7.com/play:23589851
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-01-11, 11:27.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X