Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзват ли ви хъбовете?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзват ли ви хъбовете?

    Тази сутриностанових че са замръзнали ,и се чудя има ще има ли ефект да ги посмажа с графитна смазка,силиконова или гресчица.
    Някой сблъсквал ли сее с това и как го решавате тоя недостатък?
    http://vbox7.com/play:398e8b82

  • #2
    До: Замръзват ли ви хъбовете?

    Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
    Тази сутриностанових че са замръзнали ,и се чудя има ще има ли ефект да ги посмажа с графитна смазка,силиконова или гресчица.
    Някой сблъсквал ли сее с това и как го решавате тоя недостатък?
    Бе тук-там пише, че не се мажат. Не знам с какви си, за автоматите от личен опит мога да кажа, че с повечко гресчица направо си отказват. Предполагам, че и ръчките няма да им е добре.

    Що не им прегледаш уплътненията? Ако има скъсано и влиза влага, просто ги смени, почисти хъбовете и си готов. Без графитна смазка
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #3
      До: Замръзват ли ви хъбовете?

      Грес НЕ ! Даже ,ако им е слагана преди това е хубаво да се забърше със сух парцал и да се напръскат с WD 40 . Аз ръчните ги пръскам и от вън в каналчето защото там замръзват и трудно се завъртат на ръка . Пробвай от вън и ако утре пак им е трудно отваряй .


      П.С. Като ги напръскаш ги завърти десетина пъти и ще усетиш разликата.
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #4
        До: Замръзват ли ви хъбовете?

        WD40-е хигроскопично, до колкото се дочува. В началото ефекта е добър, а после обратното - предизвиква корозия. Демек - събира вода в себе си, точно като старата спирачна течност.

        Малко хубава рядка грес не пречи на хъбовете. Това колкото да са мазни. Всичко друго по-рядко от нея бързо изтича. Оригиналните автоматични също ми бяха така.

        Добре е и да се отварят веднъж годишно и да се промиват, особено AVM-ите. Пълнят се с боклуци.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Замръзват ли ви хъбовете?

          Колега, понеже си от Варна предлагам ад отидеш до западна до един склад и да си закупиш каквото решиш за смазване, без грес разбирасе-макар че там където те пращам има и такава, която би свършила работа. Става дума за склад на фирмата МТМ, внасят много качествени такива неща, аз си пазарувам само от тях, а цените са без конкуренция, както и качеството, аз това ВД не мога да го гледам на фона на тези спрейове Отиваш към кораба на Мегахим или Оргахим, намира се на пътя от новото кръгово за бизнес парка Варна надолу към крайезерният, правиш обратен там където трябва да завиеш на ляво към Еконт и караш още 100метра,оглеждаш се за табела домашни потреби и завиваш надясно, в едно голямо хале първата врата са те, влизаш и пазаруваш, имат от пиле-мляко, успех.

          П.С. бих дошъл с теб, че и аз имам нужда от разни работи, но пак съм в странство

          http://www.mtmbg.com/bg/company/contacts.php

          Коментар


          • #6
            До: Замръзват ли ви хъбовете?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            WD40-е хигроскопично, до колкото се дочува. В началото ефекта е добър, а после обратното - предизвиква корозия. Демек - събира вода в себе си, точно като старата спирачна течност.

            Малко хубава рядка грес не пречи на хъбовете. Това колкото да са мазни. Всичко друго по-рядко от нея бързо изтича. Оригиналните автоматични също ми бяха така.

            Добре е и да се отварят веднъж годишно и да се промиват, особено AVM-ите. Пълнят се с боклуци.
            Мне си прав. На ръчните изобщо не им трябва грес. А за бразилското чудо на техниката имам доста лошо мнение. Питай ме от къде знам.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              До: Замръзват ли ви хъбовете?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Мне си прав. На ръчните изобщо не им трябва грес. А за бразилското чудо на техниката имам доста лошо мнение. Питай ме от къде знам.
              Трябва им, поне да ги пази от корозия. Мойте са с грес. Смазване наистина не им трябва. Няма триещи се части.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Замръзват ли ви хъбовете?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Трябва им, поне да ги пази от корозия. Мойте са с грес. Смазване наистина не им трябва. Няма триещи се части.
                Ела покарай с мен и ще видиш как греста пречи. Научих го по трудния начин.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Замръзват ли ви хъбовете?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ела покарай с мен и ще видиш как греста пречи. Научих го по трудния начин.
                  Мъцни де. Как пречи?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Замръзват ли ви хъбовете?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Мъцни де. Как пречи?
                    Събира боклуци, пясък и вода и става ...
                    И оставаш без предно баш когато ти трябва
                    А бразилските са много кофти откъм уплътняване и вътре става мармалад ... особено след газене по локви
                    И сега ме чакат нови лагери на главините ...
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Замръзват ли ви хъбовете?

                      Моите са леко намазани с грес-графитна с MoS2.Нямам никакви проблеми.Джантите са ми с "капачки" и ги пазят доста от мърсотия,може и това да помага
                      Прикачени файлове
                      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                      Коментар


                      • #12
                        До: Замръзват ли ви хъбовете?

                        Нем графитна, хем с MoS2???

                        Пробелма на AVM-ите е че проникват боклуци между врътката и хъба. Врътката е пластмасова и не е уплътнена добре.

                        На Feroza-та ми например като ги отворих, вътре нямаше изобщо боклуци, но самите врътки се въртят мазно и доста по-трудно от AVM-ита на тераното. Дори само като ги врътнеш си личи че са далеч по-добре уплътнени.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Замръзват ли ви хъбовете?

                          Моите хъбове скоро ги махах(автоматични) защото сменях шарнирни болтове и на следващия ден ми се наложи да включа двойното и много лошо шракнаха и двата и аз се опасявам че може да са замръзнали,акато ги махах нямаше обилно смазка по тях шлиците са напълно здрави както и О-пръстените и честно казано незнам каква е причината за това силно звучно щракане,май е най добре с ръчните хъбове,при тях нешата са по сигурни,иначе съм питал за цена и автоматите са по скъпи 120лв-бр.а ръчните 80лв.-брой.Лично аз съм за ръчните.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Замръзват ли ви хъбовете?

                            Аз не поясних, на витарата с автоматични няма проблем , но на другата са ръчни и единия беше обледен външно и не можах да го вкл. докато не го залях с топла вода. Ако се повтори ще отворя да мазна леко.
                            http://vbox7.com/play:398e8b82

                            Коментар


                            • #15
                              До: Замръзват ли ви хъбовете?

                              Първоначално публикуван от Dankov Преглед на мнение
                              Моите хъбове скоро ги махах(автоматични) защото сменях шарнирни болтове и на следващия ден ми се наложи да включа двойното и много лошо шракнаха и двата и аз се опасявам че може да са замръзнали,акато ги махах нямаше обилно смазка по тях шлиците са напълно здрави както и О-пръстените и честно казано незнам каква е причината за това силно звучно щракане,май е най добре с ръчните хъбове,при тях нешата са по сигурни,иначе съм питал за цена и автоматите са по скъпи 120лв-бр.а ръчните 80лв.-брой.Лично аз съм за ръчните.
                              Те обилно смазка не трябва да имат, така или иначе.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X