Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тая лебедка става ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тая лебедка става ли?

    Един приятел ми показа тази лебедка, която е взел за да монтира на бордова УАЗка. Човекът не е офроудаджия, но си изкарва прехраната в гората и много често кара доста тежък офроуд (без да знае, че така му викат у София).
    Та молбата ми е да ми кажете става ли тая лебедка за нещо (позната ли ви е марката) и би ли изтеглила УАЗка от калта. Приятеля ми няма зорлем да се окопава, но може да му се наложи да си помогне някъде.
    Благодаря предварително!
    Прикачени файлове
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    А-а-а и нещо, което забелязах - на лебедката пише 1360кг. Това колко ли либри е?
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
      Един приятел ми показа тази лебедка, която е взел за да монтира на бордова УАЗка. Човекът не е офроудаджия, но си изкарва прехраната в гората и много често кара доста тежък офроуд (без да знае, че така му викат у София).
      Та молбата ми е да ми кажете става ли тая лебедка за нещо (позната ли ви е марката) и би ли изтеглила УАЗка от калта. Приятеля ми няма зорлем да се окопава, но може да му се наложи да си помогне някъде.
      Благодаря предварително!
      Доста тежък офроуд (не зависимо къде му казват така) и тази лебедка не са в едно изречение. Да си помогне някъде е доста неясно понятие. Обикновено, когато се налага помощ от/ ползване на лебедка се разчита основно на нея, а не като допълнителна/ странична помощ (в малки проценти).

      С това нещо може да се вади (евентуално) АТВ.

      Коментар


      • #4
        за нашите АТВ са за по 800кг!!! а те тежат 250кг.
        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

        Коментар


        • #5
          Яснооо.
          Ще го посъветвам да не си губи времето да я монтира.
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #6
            Днеска точно такова чудо наблюдавах как го демонтират от една Уазка цъкаики колко афиф и била конструкцията и според мен това не е лебетка дори за самурай просто това нещо е прекалено слабо
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              Не бе братче, един тон е малко за Головастика((( Пет тона си трябва. Там, 9 000 либри ли, квото му казват. Тая само ще изгори като види зор.
              Щом вече е хвърлил парите, може да опита да търси по-як мотор. Па белким редукторът издеяни. Ама много пари и разправия. Най-добре да я върне ако може.
              По принцип, лебедката трябва да може 1,5 пъти максималното общо тегло на автомобила. Съображенията - с повече ще изкриви рамата, която пък има максимално допустими натоварвания. С по-малко реално не върши никаква работа. На практика в повечето случаи опъването се разлага насам - натам по векторната диаграма, и рамата изобщо не се разтегля от много мощна лебедка. Или от силно опъване отвън. Друг е въпросът колко това изобщо помага.
              Но щом човекът си вади хляба с това - пет тона, еднозначно. Ако няма много пари - джек. Ама джекът си трябва независимо от лебедката. И е несравнимо по-универсален и полезен от нея.

              Коментар


              • #8
                Тази вече я виждам димяща
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  Пуши направо...
                  Ако вземе да навива въжето между пръстите си , може и по добри резултати да постигне.
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • #10
                    Това е много малка и слаба лебедка за каквато и да е УАЗ-ка-по-добре някаква ръчна лебедка ако няма пари човека за друга.

                    Коментар


                    • #11
                      Остави тая работа. Ръчните лебедки са ми стара и истинска любов. Обаче адекватна ръчна струва 600 - 1 000 лева, тежи 25 - 35 кила и всъщност служи за други моменти от живота. А три тона на ръка ще махнеш и с джека, хем той тежи 15 кила и няма да те пребие като паднеш с него на хлъзгавото. И струва 300 лева или нещо такова.

                      Коментар


                      • #12
                        Джека е истинския уред.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #13
                          всичко вече се каза, мога само да добавя, че като тръгне да разлага натоварванията по векторната ос, доста преди да изпуши ще изскубне барабана, който доколкото видях се държи сериозно само от едната страна
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #14
                            Най-добре ще е ако може да я върне и да вземе нещо читаво или да си вземе парите. Добре, че само я е разопаковал и не е почнал да я монтира...
                            Благодаря за експертните ви мнения...
                            Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                              Най-добре ще е ако може да я върне и да вземе нещо читаво или да си вземе парите. Добре, че само я е разопаковал и не е почнал да я монтира...
                              Би трябвало да може. Особено, ако иска замяна с нещо по-голямо.

                              Ако пък тия, които са му я продали, са знаели за какво се купува ... Немам думи!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X