Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Напрежение при работещ мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    имах в предвид от обяснението на vilik!
    no signature no problems

    Коментар


    • #47
      Re: Напрежение при работещ мотор?

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      имах в предвид от обяснението на vilik!

      Хайде още веднъж...
      Бях си свързал един дигитален термометър към токовата верига на кибитката... и наскоро изгоря доста ефектно( с яко дим и тн.) ... което си беше загадка и се почнаха измерванията
      ех тоя български винаги ми създава проблеми

      Коментар


      • #48
        офтопик

        Първоначално публикуван от vilik Преглед на мнение

        Хайде още веднъж...
        Бях си свързал един дигитален термометър към токовата верига на кибитката... и наскоро изгоря доста ефектно( с яко дим и тн.) ... което си беше загадка и се почнаха измерванията
        ех тоя български винаги ми създава проблеми
        не бе, не се притеснявай, българския си ти е ОК, като роден ти е . въпроса на колегата най вероятно е за " кибитката". аз също се чудех какво точно означава тази дума, но благодарение на огромното си IQ се досетих че така си си кръстил возилото. и за това не се притеснявай, много хора го правят, примерно мойта тойота се казва "диването". а единственото значение на "кибитка" за което се сетих беше някакъв вид къща от азиатските страни, но надали това си имал в предвид. гугъл не казва много по въпроса.
        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

        Коментар


        • #49
          Re: Напрежение при работещ мотор?

          eee митак сега ще се обиждаме ли? верно че IQ-то ми като коефициент клони към точката на замръзване но все пак
          no signature no problems

          Коментар


          • #50
            Re: Напрежение при работещ мотор?

            Кибитка в руския значи само едно - каручка с тента обикновенно ползвана от цигани катунари
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #51
              Re: Напрежение при работещ мотор?

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Кибитка в руския значи само едно - каручка с тента обикновенно ползвана от цигани катунари

              Ужас! Разкриха ме
              Сега ще трябва ли да се регистрирам на ново

              Коментар


              • #52
                До: Re: Напрежение при работещ мотор?

                По предписание напрежението трябва да е в границите 13,8 - 14,6V.
                В последно време някои производители все по-често го задават на горната граница, дори до 15V.

                Считайте 14,8V за допустимо напрежение, особено за акумулатори с по-голям капацитет(63 Ah и повече).

                Коментар


                • #53
                  До: Напрежение при работещ мотор?

                  Последно време производителите слагат 14.6-14.8 волта като горна граница на РРН-те, за да компенсират евентуалните загуби по кабели и клеми в електрическата система на возилото. Като нови дават по толкова на акумулатора, след време като поокислеят клемите, "слиза към нормалното". Знам го това от сервиза на Пежо, в който работех. Там чисто новички 407 и 607 си даваха смело 14.8, независимо колко пъти ще му смениш РРН. Та така.
                  А по проблема на Гявола - сигурен съм, че единствената причина да се скапва единият акумулатор е, че консумира ток само от един за музиката. Навсякъде, където ми се оплакваха за такъв проблем, това беше причината, нямам други случаи. Това е кардинална грешка при всички системи с 24-волтово захранване. По принцип, ако музиката не търпи 24 волта се поставя преобразувател на напрежение (трансвертер, конвертор... ), който се свързва към 24 волта и изкарва от себе си 12 волта. Така колкото ток влиза в двата акумулатора, толкова излиза и се поддържат еднакво. В слумая на Гявол, двата акумулатора се зареждат, а само единият се харчи. Следващият път, когато пак започнат да се дареждат, единият си е вече зареден и оттук нататък "излишният ток" го скапва. За другия няма проблем, защото е консумиран и си поема ток нормално.
                  Та така - един преобразувател на напрежение от 24 на 12 волта ще спаси акумулатора и оттам ще спести парички.
                  И да не съм видял повече разни жички да излизат от средата между двата акумулатора !!!
                  Последно редактирано от optron; 24-01-08, 11:07.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Напрежение при работещ мотор?

                    Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                    И да не съм видял повече разни жички да излизат от средата между двата акумулатора !!!
                    Като си помисля че днес съветвах Митака така да свържем едно ТФТ в джипката му дали щеше бързо да се скапе акумулатора му ? И кажи някакъв евтин варинат от 24v да направим 12v - 3-4A .
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #55
                      До: Напрежение при работещ мотор?

                      LM317+2N3055 = регулируемо напрежение от 2V до 20V и ток до 6A при подходящ радиатор на транзистора. При правилно изпълнена схема, подходящ предпазител и многооборотен тример потенциометър може да и се доверите на 100%.
                      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Напрежение при работещ мотор?

                        Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                        ...Като нови дават по толкова на акумулатора, след време като поокислеят клемите, "слиза към нормалното"...
                        Лошото започва когато "поокислеят" клемите. Регулаторът "вижда" на входа си по-ниско напрежение (нарушен контакт от окислението) и го компенсира според загубата. Така напрежението на изхода на алтернатора става по-високо с всички лоши последствия (най-вече за акумулатора).
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #57
                          До: Напрежение при работещ мотор?

                          "Регулаторът "вижда" на входа си по-ниско напрежение (нарушен контакт от окислението) ... "
                          Напълно в заблуждение си. Алтернаторът, заедно с РРН въобще идея си няма колко е напрежението на акумулатора. Той си регулира напрежението в свой вътрешен кръг и изобщо няма досег до инсталацията на возилото. Ако желаете, ще издиря схема и ще покажа.
                          За евтин преобразувател от 24 на 12 правех схема със 7815 и мощен транзистор, вързани по схема "емитерен повторител". За случая ползвах KD 503 и ми даваше уверено 6-8 ампера (на подходящ радиатор, разбира се), което си стигаше за музиките, които имаха возилата. За конкретния случай може да се избере и друг транзистор, не твърдя, че моят избор е най-добрият.
                          За по-големи мошности, обаче (усилвател с ууфър и подобни), трябва да се помисли за нещо импулсно, защото тази схема ще набъбне сериозно като обем, заеман в купето. Като се замисля, повечето автобуси и камиони с 24-волтова инсталация си имат вградени преобразуватели, защото немалко уреди са на 12 волта (музика, тахографи, навигация и т.н.). Дали няма да се намери такъв като резервна част ...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Напрежение при работещ мотор?

                            "Като си помисля че днес съветвах Митака така да свържем едно ТФТ в джипката му дали щеше бързо да се скапе акумулатора му ?" - о да, със сигурност!
                            Не знам какво е ТФТ, май става въпрос за телевизор или дисплей (ако е TFT). Но със сигурност неравномерното изразходване на акумулаторите ще допринесе за скапването на единия.
                            По едно време се опитвах да правя "изравнител" за акумулаторите. Стигнах до извода, обаче, че при системна консумациа само от единия акумулатор няма особен ефект...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Напрежение при работещ мотор?

                              "Ако желаете, ще издиря схема и ще покажа"

                              Давай я!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #60
                                До: Напрежение при работещ мотор?

                                Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                                Като си помисля че днес съветвах Митака така да свържем едно ТФТ в джипката му дали щеше бързо да се скапе акумулатора му ? И кажи някакъв евтин варинат от 24v да направим 12v - 3-4A .
                                Импулсен стабилизатор със специализиран чип, но зависи какво е откриваемо в търговската мрежа при теб. Решение с чаркове намиращи се в повечето магазини - MC34063, някакъв мосфет драйвер, примерно на Майкрочип, някой по-мощничък мосфет, дросел, шотки диод, няколко резистора и кондензатора. Лошото е че направата му изисква малко повече познания и опит в електрониката.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X