Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтирах Webasto-то

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтирах Webasto-то

    И така, след една година разкатаване успях да монтирам нафтовата печка на Жипчо. Още миналия януари имах готовност, но се оказа, че представителите за България (фирма Рея МП) и дори самата фирма Вебасто не могат да осигурят електрическата схема на климатроника и начина и му на свързване с компютъра на печката.
    Специалистите от Рея МП не смееха да пипат насляпо и да правят монтажа по метода проба-грешка (напълно ги разбирам), но извадих късмет. Преди месец дошъл някакъв германец - шеф от Луфтханза България - и поискал да му монтират на Гранд Черокито WJ печка. И него се опитали да отпратят, но той настоял и се съгласил да използват неговия Жип за опитно зайче и да "прогонят" схемата на свързване. И след като на неговия Гранд V8 печката проработила перфектно, ми се обадиха да ме почват и мен.
    Проблема бе, че няма място - и се наложи да махнем кутията на въздушния филтър и да монтираме някакъв си спортен. Между другото, не знам колко добре филтрира, но сега Жипа определено има повече ряз - и не е станал по-шумен.

    Ето и снимки:







    Дистанционното (в режим проверка на температурата в купето - това е на около 20-тата минути от запалването на печката)



    Днес сутринта при около +1 градус я запалих и след около 25 минути, когато запалих колата, температурата на антифриза беше над 70 градуса, а в купето беше 18 градуса. Голяяяяям кеф.

    Принципа на работа на нафтовото котле:





    А това е циркулационната помпа на печката, която може да бъде програмирана да работи след загасяване на двигателя - свързана е така, че върти антифриза точно между главите и радиатора на парното. Така че отпада нуждата от монтаж на още една цикрулационна помпа.



    П.П. Според мен обаче въздушния филтър трябва да бъде защитен от боклуци - казаха ми, че имало някакви кутии за такива филтри, освен това било желателно да му се осигури по-хладен въздух. Някакви идеи?
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

  • #2
    До: Монтирах Webasto-то

    Ако е дизел (май така беше), търси начин да му сложиш нормалния си филтър. Тоя пуска повече боклуци, а и вместо да си дърпа въздуха от подходящо място, дърпа го при двигателя, топъл.

    ПП: Поздравление за придобивката де.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Монтирах Webasto-то

      Това от алфата печката ли е?
      Ако ще си с такъв филтър поне си купи K&N - този го мяза на някакъв илиенски китаец. Иначе наистина като загрее мотора филтъра ще дърпа горещ въздух ...
      Грандоман WJ 3.1 QD

      Коментар


      • #4
        До: Монтирах Webasto-то

        Ауу,благородно ти завиждам!Как ми се иска и на мен.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • #5
          До: Монтирах Webasto-то

          Не ми е ясна работата с тези печки.
          Загрява ти двигателя?
          А отделно купето?
          Универсални ли са? Пари?
          Ако е удобно!
          Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

          Коментар


          • #6
            До: Монтирах Webasto-то

            Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
            Не ми е ясна работата с тези печки.
            Загрява ти двигателя?
            А отделно купето?
            Универсални ли са? Пари?
            Ако е удобно!
            За да не пиша всичко отново, пускам два линка към форума на Алфа Ромео, където съм обяснил всичко най-подробно.

            Цените май също ги има, но печката грубо струва 2400 лева с ДДТ и монтаж, системата Telestart 100 HTM е още около 800 лева.

            http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...90&postcount=1

            http://www.clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=566218&postcount=6
            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #7
              До: Монтирах Webasto-то

              Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
              Това от алфата печката ли е?
              Ако ще си с такъв филтър поне си купи K&N - този го мяза на някакъв илиенски китаец. Иначе наистина като загрее мотора филтъра ще дърпа горещ въздух ...
              Да бе, свалих я от Алфата, преди да я продам. Но се забавих с монтажа, щото нямах схемата за управление на климатроника на WJ.

              Тия дни ще се разходя до Хеед и ще видим какво ще ми предложат като филтри и кутии - имали някакви "гъби", които си били с кутия май.

              Тоя е някакъв Yed и сме го сложили временно, макар че Бачо Либен от Вебасто (а.к.а. Любо Мечков, ако го знаеш от тунинг.бг, кара един Форд Косуърт) ми каза, че били съвсем читави и дори той си карал пистарката с такъв.
              ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
              Volvo XC90 D5 Executive '12
              Volvo XC60 D5 Summum '11
              Alfa Romeo Spider 2.0 '90

              Коментар


              • #8
                До: Монтирах Webasto-то

                Благодаря! Хареса ми! Чудесна джаджа.
                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                Коментар


                • #9
                  До: Монтирах Webasto-то

                  Имал съм повод да посетя сервиза на "Рея МП" - имат много интелигентни решения, вкл. и доста авангардни (напр. могат да сложат климатик на руски трактор , също и на "Жигула", ако има някой луд да плати). Печките са с "компютър", дават отчет колко време са работили, каква температура са поддържали... само цените са си им високи (спрямо цените на повечето коли втора употреба ) Иначе е страшен кеф - сутрин някъде в затрупаната от сняг хижа, докати пиеш кафето "цъкваш" дистанционното в посока на преспата, под която е колата ти и след 20-на минути...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    До: Монтирах Webasto-то

                    Една такава печка вебасто вече няколко години ми седи неизползвана, все се надявах да си взема дизелова кола на която да я монтирам, но май скоро няма да се разделя със синьото гориво . Много готина екстра е това, колата загравя за отрицателно време, да не говорим ако се пусне да затопля купето, и да разтопи прозорците, ммм как ми се иска и аз да имам. Някой ми каза че и за бензинови имало между другото, но аз не мога да си представя как ще пали и работи такава печка с бензин?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Монтирах Webasto-то

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      . Някой ми каза че и за бензинови имало между другото, но аз не мога да си представя как ще пали и работи такава печка с бензин?
                      Че кой ти каза че за бензинова кола трябва бензинова печка??
                      Аз на "газовата" си Уазка бях сложил дизелова Вебасто.Със съответния резервоар от дву литрова ПЕТ бутилка. Че горката не беше помирисвала бензин от 198...... г. А много мразя да чакам да загрее изпарителя. Но след 1-2 индикации за опит за кражба (печката по скъпа от джипката) я свалих.
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • #12
                        До: Монтирах Webasto-то

                        Абе аз имам Вебасто, монтирана серийно на VW-то. Обаче не ще да работи и дава грешка на компютъра, че свещта не се разпалва. Около 30 пъти във Юнитрейд ми чистиха грешката, печката работи 2-3 пъти и отново.... НЕ. Пратиха ме в представителството на Вебасто (някъде около Ботевградско шосе и там ми казаха, че се лекува с нова И от тогава карам без печка. До тук добре, обаче, като има печка, няма подгревни свещи за охладителната течност. Необходими са 30-ина минути на високи обороти, за да се стопли купето зимата, а Джипчо загрява за 5 мин...
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          До: Монтирах Webasto-то

                          Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                          И така, след една година разкатаване успях да монтирам нафтовата печка на Жипчо. Още миналия януари имах готовност, но се оказа, че представителите за България (фирма Рея МП) и дори самата фирма Вебасто не могат да осигурят електрическата схема на климатроника и начина и му на свързване с компютъра на печката.
                          Тези наистина ли са представители за България???
                          Занеси им този файл за да видят как е трябвало да монтират печката без да ти трошат колата.

                          В официалния сервизен DVD диск на WEBASTO има схеми на монтаж на печките в доста марки и модели. Така че са пълни глупости това, че "самата фирма Вебасто не могат да осигурят електрическата схема на климатроника и начина и му на свързване с компютъра на печката"

                          Хм, за 3.1 мотора няма схема на монтаж, но едва ли схемата на климатроника е различна.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от nedos; 17-02-10, 22:36. Причина: допълнение
                          GRAND CHEROKEE 4.7
                          Добромир Добрев
                          O898633718

                          Коментар


                          • #14
                            До: Монтирах Webasto-то

                            Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                            Някой ми каза че и за бензинови имало между другото, но аз не мога да си представя как ще пали и работи такава печка с бензин?
                            Кое не можеш да си представиш.На моето мицубиши печката си работи доста добре бензинова е вебасто термо топ ц май беше само,че аз не вярвах,че е чак толкова скъпа явно чичко немец бая се е изръсил за нея но до колкото ми е известно на мен в германско е забранено да седиш на едно място и да ти работи колата за да се топлиш и санцийте били големи те затова доста печки наслагаха там в последно време.А мен ме вълнува друг въпрос та печката хубаво повишава температурата на охлаждащата течност до 70-80гр. но какво се случва с незагрятите части на двигателя или маслото на автоматичната кутия когато навън е -10 това са големи термични промени по детайлите повечето от алумин и сплави незнам дали няма да се покриви нещо като запалиш и се умеша полужението все пак и на мотора маслото е студено в картера.А колега запорожеца как работи с бензинова печка той само такова утопление има вярно възух топли ама ако знаеш само как топли яка работа верно спре ли печката вътре става хладилник но докато работи е баня.
                            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                            Sofrace Offroad Team

                            Коментар


                            • #15
                              До: Монтирах Webasto-то

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Абе аз имам Вебасто, монтирана серийно на VW-то. Обаче не ще да работи и дава грешка на компютъра, че свещта не се разпалва. Около 30 пъти във Юнитрейд ми чистиха грешката, печката работи 2-3 пъти и отново.... НЕ. Пратиха ме в представителството на Вебасто (някъде около Ботевградско шосе и там ми казаха, че се лекува с нова И от тогава карам без печка. До тук добре, обаче, като има печка, няма подгревни свещи за охладителната течност. Необходими са 30-ина минути на високи обороти, за да се стопли купето зимата, а Джипчо загрява за 5 мин...
                              Да, ама "Джипчо" има допълнителни подгряващи "джаджи"-
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X