Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Какво стана с твоята раздатка всъщност?
    Раздатката върви към окончателно оправяне. Направих снимки но са с телефон и не са много ясни. Още предния път като сменях веригата видях че тефлона на вилката е малко стопен. Грешка е че го подцених. Трябваше веднага да сменя вилката. Някои явно го е карал с блокаж на асвалт и то бързо. Сега от страната с която вилката бута вторичния вал към 100%овия блокаж тефлона липсва че и алуминия на вилката чак е изпилен. Така не може да вкара до краи зъбчатките и изхвърля. По оси зъбчатки и лагери поражения няма никакви. Вилката струва 120лв.
    Последно редактирано от quadra; 09-02-07, 19:06.

  • #2
    Е, малък кахър значи. А веригата провери ли дали е в норма - като дължина?
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Веригата я смених преди по-малко от година. Старата беше с около 10мм разтеглена. Поне така си спомням. Сега новата не съм я мерил вече нямам база за сравнение пък и за сега всичко изглежда наред. Не мисля че скоро ще прещрака. Оффроуда не може да нанесе такива поражения както неправилната употреба.

      Коментар


      • #4
        Да, така е!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Вилката изглежда така.



          Коментар


          • #6
            Трябва да благодаря на Алекс Марков за това че ме предопреди да не включвам повече блокажа. Повечето хора казваха да си карам така и да държа лоста. При други раздатки може да става но тука не. Ако вилката се счупи(на моита и беше останал един милиметър) вторичния вал като изкочи от зъбчатката на блокажа ще влезе в зъбчатката на междиния диф а това превключване не трябва да се прави при скорост по голяма от 5км/ч и задържително скоростната кутия трябва да е на свободна. Иначе може да се наложи посещение на зъболекър.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Веригата я смених преди по-малко от година. Старата беше с около 10мм разтеглена. Поне така си спомням. Сега новата не съм я мерил вече нямам база за сравнение пък и за сега всичко изглежда наред. Не мисля че скоро ще прещрака. Оффроуда не може да нанесе такива поражения както неправилната употреба.
              a знаеш ли как да премериш дали веригата е разтегната? ако не, ето какво пшише в дебелата книга: при разглобена раздатка - махнат задния капак, с веригата на място, изтегляш веригата по средата доколкото можеш и драсваш една чертичка на корпуса. после буташ веригата в другата посока до упор и драсваш още една чертичка. разстоянието м/у двете черти не трябва да е над 20мм.
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #8
                Не го знаех. Ценно.
                Като почне да прескача цепя раздатката и сменям.
                Според теб една вирига колко кара при нормална експлоатация. 80on 20off примерно.

                Коментар


                • #9
                  Ами разбирачите твърдят че много зависело от производителя. Но обикновенно карат по над 100000...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    чисто теоритично - 150 -180. виждал съм и на повече. всичко е според зависи
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #11
                      Моита беше разтеглена на 90 000. Сега си спомням че като копувах колата собственика ми обясняваше че всичко си работи и спря да ми покаже как е на бавни. Аз му викам че така се блокира и междиния диф и не е хубаво на асвалт а тои много изненадано ме погледна. Явно не го знаеше.

                      Коментар


                      • #12
                        Твоето не е нищо, питай Яро да ти каже като гледал някаква фултайм джипка (май Лендровър някакъв не съм сигурен) и собственникът му показвал как отзад е с по-големи гуми "за да е по-стабилна", и когато Яро понечил да включи на бавни онзи се поинтересувал "сега двойното ли ще включваш"
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Премерих веригата по метода на Митко. Разликата се оказа точно 5см.



                          Коментар


                          • #14
                            ХидраЛокът изглежда добре даже като е изваден
                            Ти от къде си купи веригата?
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              ВестАуто

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X