Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дефендер,Вранглер или Г класа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дефендер,Вранглер или Г класа ?

    Добър вечер,
    Поразрових се в нета, да търся помощ при избора на офф-роуд машина, която смятам да закупя.Попаднах на Вашия форум, и реших да попитам хора, компетентни по тази тема.Трябва ми кола за тежък офроуд, за това се насочих към тези 3 модела.Бюджета ми варира до 20 000лв.Годината на колата не е от толкова голямо значение, нито поведението и на път, интересуват ме само офф-роуд възможностите.Не съм се спрял на нищо конкретно, но обмислям трите варианта Jeep Wrangler,Land Rover Defender, Mercedes G-class (къса база) и както казах да не са над 20 000лв.Моля за съвети и мнения относно трите джипа.Благодаря предварително.

  • #2
    До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

    Който и да вземеш без допълнителна подготовка няма да мине.
    Така, че вземаш един Дифендър 200 или 300 TDI, монтираш ARB блокажи и усилени полуоски и капачки, една лебедка отпред (при добро желание и отзад), булбар, рок слайдери, защити на кормилната щанга и диференциалите, клетка, сменяш окачването, слагаш ролкейдж, едни кални гуми и си готов.
    При добро желание и излишък на пари можеш да смениш интеркулъра и генерацията, както и да побърникаш двигателя.
    Също така ако слагаш гуми по-големи от 35-ци ще е добре да смениш короните и пиньоните, но това ще го установиш и сам.

    За останалите марки се съмнявам да се вместиш в този бюджет.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

      Г-то си има блокажи, но пък няма ходове.
      Вранглера има ходове, но само рубикон има блокажи, но пък е извън бюджета.
      Голям плюс на вранглера е 4 литровия бензинов мотор.
      За тези пари май най-добре Г, доста разпространено, двигателите му ги има и на коли - още по-разпространени.
      Грандоман WJ 3.1 QD

      Коментар


      • #4
        До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

        Накрая всички си купуват Тойота...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

          Първоначално публикуван от Scrapheap
          Накрая всички си купуват Тойота...
          Нищо против Тойота, ама Тойоти си купуват Гега-джийте. Дифендъра, като го вземеш и те обхваща една болест, една мания - казвам го от личен опит - пристрастен съм...
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #6
            До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

            chris_vicom колега, имам още 1 въпрос.Понеже не съм много дълбоко навлязъл в Офф-роуд средите (да си го кажа направо начинаещ съм), но съм ентусиаст, влече ме.Бях на ясно, че няма да се мине без доработки, но би ли ми изяснил горе-долу колко пари ще отидат за тях(приблизително), за да знам каква част да заделя за машината и каква за доработките (2-3 000лв + не са толкова голям проблем).

            Коментар


            • #7
              До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

              По здраво от Г класата няма и части бол

              Коментар


              • #8
                До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Нищо против Тойота, ама Тойоти си купуват Гега-джийте. Дифендъра, като го вземеш и те обхваща една болест, една мания - казвам го от личен опит - пристрастен съм...
                От слава Богу беглият ми опит с Дифендер съм трайно имунизиран от тази болест.
                Без лоши чувства))
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                  Първоначално публикуван от gogomax Преглед на мнение
                  По здраво от Г класата няма и части бол
                  Верно си е. Само пропусна да кажеш колко струват. Спрямо Дифендърските.

                  Не знам какъв джип ще си купи колегата, ама като чета кво му е намислил, най-добре е да бъде с най-евтината поддръжка. А всички го знаем кой е. Жокер- не е УАЗа. Ама и аз съм пристрастен.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                    Аз лично смятам,че няма да сгрешиш каквото и да избереш!Аз имам и LR и Г,ако искаш нещо повече като инфо. пиши на лични
                    sigpic
                    Land rover lightweight-series 3
                    Range Rover V8
                    Range Rover Classic Vouge SE V8
                    Mercedes G280

                    ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                      Според мен за тези пари можеш да подготвиш добра машина ,от която и да е марка. Въпроса може би е :За какво ще я ползваш? Всяка се чупи, болката идва после ...
                      Последно редактирано от clumber; 12-02-10, 23:04.
                      _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                      Disco 200 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                        Хубава тема, и хубав въпрос.......

                        Към топикстартер: какво е за теб тежък оффроад? Колко си наясно с това какво точно търсиш като концепция? Карал ли си джип досега? И прочие въпроси все от този род.....

                        Като един напълно приятелски съвет: намери хора в твоя град, коите излизат на разходки, отиди един-два-десет пъти с тях. И гледай, и анализирай. Ще ти се изъяснят доста неща.....

                        Па и няма нищо чудно, ако накрая си купиш Паджеро или Витара, примерно....

                        Успех.
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                          Колега който и да е от трите само да е бензин/задължително/.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                            Първоначално публикуван от petaca Преглед на мнение
                            Колега който и да е от трите само да е бензин/задължително/.
                            Това пък защо?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                              Тарга, има и необясними неща.

                              Колегата горе е написал, че накрая всички си купуват Тойота. . Ако приемем, че не съществуваше тая марка, от тези който си предложил бих взел Дефендър. Ефтина подръжка, имай предвид, че от ходенето в гората джипките не стават по здрави. Много и различен тунинг на никакви пари. По лек е. Килограмите в много случай са от голямо значение извън пътя при лошо сцепление.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X