Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво Jeep Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на гориво Jeep Cherokee

    Здравейте , проблема е следният закупих си Jeep cherokee 2.1TDI 93г.
    разходът на гориво ме притеснява възможно ли е да е над 12/100 среден. ?

  • #2
    2.1 TDI

    Имам същото Чероки 2.1 TDI 1993. Иди на прецизна настройка на ГНП, А и също на градско ако я караш като бензинов автомобил - естествено че ще вдигне разхода. Моята на извънградско със средна скорост 95км/h ми гори 7.8/100!! а в града около 10 -11. Свали и си измий интеркулера

    Мотора е хубав, но иска грижи и пазене от прегряване - хубаво турбо-дизел масло се сменя на максимум 7500км. Аз до сега минах 6500 с ESSO и съм доволен. След месец ще го сменя и смятам да сложа Midland .
    Не забравяй и някоя друга добавчица в горивото на средно 3000км.
    Сложи качествен антифриз - скъп

    Ако искаш да ти живее дълго дизелчето на Рено, не го вкарвай в критични режими - демек над 2500 оборота. А,, и забрави за рискови изпреварвания с този двигател. С този двигател Черокито не бива да се кара с повече от 120км/h на магистралата.
    Смени ли си ангренажния зъбчат ремък след като взе джипа?? Ако не си трябва веднага да го смениш заедно с ролката. Естествено и всички масла в трансмисията.

    Ето линк с поддръжката ти:
    http://xjconnection.jtv.cc/period.htm

    Коментар


    • #3
      Малиии,чета и не вярвам на...ушите си .Ми,то,тая кола не трябва да се кара бре... .Мойта...добре че не е такава...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Малиии,чета и не вярвам на...ушите си .Ми,то,тая кола не трябва да се кара бре... .Мойта...добре че не е такава...
        И мойта и мойта
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #5
          Айде сега...много добре си върви..кво искате от 90 коня...и 1600 кила
          Човек все отнякъде трябва да почне - сега 2.1 , след година две- 4.0, а като се видим в пари напрао минимум Гранд 5.2 !!!!

          Калпазани !

          Коментар


          • #6
            Чак пък да не трябва да се кара.
            Просто колата иска малко повече грижи и да се кара по внимателно.
            Много верни неща каза Леам само разхода ми се вижда малък. Да не са ти врътнали помпата за да харчи малко. Отзад пуши ли.

            Коментар


            • #7
              Ааааа,трябва и да харчи повече,така ли??? И да не дигаш повече от 2500об/мин.Стига бре.
              Това за грижите съм съгласен-ТРЯБВА да се полагат.Ама мене са ме учили,че кола от каране не се плаши...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Ааааа,трябва и да харчи повече,така ли??? И да не дигаш повече от 2500об/мин.Стига бре.
                Това за грижите съм съгласен-ТРЯБВА да се полагат.Ама мене са ме учили,че кола от каране не се плаши...
                Колата не се плаши от каране, плаши се от Соти!
                Вчера замалко сме се разминали с теб в Обеля
                Що се касае до Джипчето на Пламен, не съм карал много дизелово Чероки, пък и съм свикнал да карам неща с доста тяга, ама това ми се стори че може и повече да върви, може и да са му свили помпичката както казва длугия Пламен
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Благодаря ви много за информацията доста важни са тези неща

                  Коментар


                  • #10
                    2.1TDI /115phs ?

                    Забравих да попитам .... възможно ли е мотора ми е да е 2.1TDI 115конски сили..... така ми казаха като го купувах никаде не намирам такъв мотор...

                    Коментар


                    • #11
                      Някой, нещо лъже! 80 к.с.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        113-115 кс е действително дизеловия двигател който се слага на Чероки, но не този 2.1-Рено, а 2.5-VМ... Иначе този на Рено е наистина там някъде около 80кс...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Ей Джери, ако го юркаш тва чероки първа-втора-първа-втора по котленските баири и 20/100 ще гори Като ти мине малко мерака разхода ще падне... иначе към Варна тръгвай с него - няма да изхарчи повече от 8 нафта.
                          "..there is no substitute for cubic inches.."

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Чак пък да не трябва да се кара.
                            Просто колата иска малко повече грижи и да се кара по внимателно.
                            Много верни неща каза Леам само разхода ми се вижда малък. Да не са ти врътнали помпата за да харчи малко. Отзад пуши ли.


                            Не знам дали е "свита" помпата.. отзад не пуши изобщо./само като я паля малко сиво-бял пушек/..това лошо ли е?

                            А разхода ми е такъв, 3-пъти го засичам, а и зареждам на едно и също място /даже колонката е същата за да няма грешка...освен да са я бърникали няколко пъти за един месец/.

                            Има и друго нещо - аз си карам спокойно и не върта гуми м/у два светофара :-) а на междуградско не карам с повече от 110

                            Коментар


                            • #15
                              абе, я да спрете да ме депресирате с тези разходи - 10 -12. това разход ли е, та бил и нафта. откакто зимата дойде реално, по груби сметки съм над 20. е това е РАЗХОД .
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X