Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Isuzu Trooper 3.0 DOHC Заслужава ли си?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Isuzu Trooper 3.0 DOHC Заслужава ли си?!

    Здравейте на всички!
    От известно време се оглеждам за 4х4 до около 20 000 лв. След като прочетох почти всичко изписано по темата в този форум се отказах от Фрийлендър, Гранд Чероки след '96г. и още няколко модела.

    Търся превозно средство с прилична проходимост ... в градски условия (бордюри, полу-асфалтирани улици), както и с приличен обем за багаж. Ще се използва може би 95% от времето в града и на асфалт и много рядко ако изобщо се наложи извън асфалта.
    Гледам да е нещо с доста приличен комфорт от вътре и да се държи добре и на магистрала, както и да е дизел.

    Та така се спрях на Исузу Труупър 3.0 DOHC common-rail. Има всичко от което се нуждая, цените ме устройват също. Интересува ме някой дали има наблюдения при него дали се появяват проблеми както при Фрийлендърите и Гранд Черокитата. Някой дали има наблюдения? И ако да, то какво SUV да търся за града ?!
    П.П. Знам, че е офроуд форум, а аз търся нещо за асфалт, но не знам към кого друг да се обърна

  • #2
    Странен избор! Поне за мен Въпреки, че Исузу има отлични мотори. Я по-добре виж някое Паджеро но избягвай 2.5 ТД мотора!

    Коментар


    • #3
      Гранд Черокито заради дизеловия мотор ли го зачеркна. Щото ако е заради раздатката ай ся написвам десет страници. Куадра разбирасе ще помага
      Огледаи РейнджРовър 2.5

      Коментар


      • #4
        Според мен вариант за тези изисквания е и ТЛК80

        Коментар


        • #5
          Гранд Черокито 96-99 го е задраскал заради тъпия компютър дето всичко минава през него

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
            Гранд Черокито 96-99 го е задраскал заради тъпия компютър дето всичко минава през него
            Не е само до 99. От 96 до наши дни всички ГрандЧерокита са така.
            На асвалт РР е по добър от 80ката. Лично мнение.
            Тропера също е добър избор но не знам нищо за надежноста.
            Последно редактирано от kinex; 04-02-07, 12:34.

            Коментар


            • #7
              Обяснявам защо спрях да гледам за сега Гранд Чероки: В повечето теми пишете, че Гранд-а след 96г. се чупи доста. Предполагам, че говорите за офроуд и за асфалт (все пак не си карате джипките само в калта), та за това за сега исках да видя мнения за това Исузу. Иначе си бях набелязал вече Гранд в Германия, но събирам още впечатления. НИКОГА не съм карал 4х4 или още повече, нещо по високо от 5-7см. над земята, но сега обстоятелствата го налагат. Отказах се от комбита и лимузини всякакви, поради ред причини и се спрях на 4х4.

              Иначе гранда, който съм си харесал е този или подобен - линк

              В момента карам БМВ, така че цените на частите не ме плашат особено (стига да се намират ), ако не се налага да ги сменям по няколко пъти

              П.П. пуснах темата, защото не можах да намеря нищо за това Исузу и се надявах да разбера нещо повече, за другите немрих доста инфо тук, за което съм ви благодарен.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                Според мен вариант за тези изисквания е и ТЛК80
                Няма такава дизелова 80-тка, за която с потягането след покупка да се вместиш в 20.000лв. (каквото е изискването на gopi). А и като първоначална покупка (с разходите до БГ) напрактика е изключително трудно да се намери ТЛК80 (за тези пари).

                Не става ясно защо в търсенето до момента са били ('рамо до рамо') Фрийлендър и Гранд Чероки - нямам нищо общо по между си...

                За тези изисквания (според мен) - Range Rover 2.5 дизел или Гранд на газ. Аз бих избрал второто.

                Иначе тук, в секцията Исузу има не малко писано за Исизу 3.0, можеш да погледнеш.

                Коментар


                • #9
                  На външен вид черокито изглежда супер пък проблемите с електрониката не са чак толкова големи.Познат има подобно чероки и имаше проблем с някакъв датчик както и веднъж ходи да му чистят компа от грешки.
                  Това му се случи за около година каране.
                  А за Исузото нямам никакви наблюдения но пък с команрел двигател не би трябвало да имаш проблеми.Досега не сам чул някой да се оплакал от този тип дизели на никаква машина според мен това доста повишава надежността.Пък и штом ще го караш на асфалд няма много да го натоварваш така че би трябвало и окачване трансмисия също да нямаш проблем.

                  Коментар


                  • #10
                    щом си карал бмв,значи че с подръжката на рейнджа ще ти е по-лесно.споделят едни сервизи.наличността на части там е огромна.цените-нормални.по повод компа-и при рейнджа е така,абсолютно всичко минава през тъй наречения BECM-body electronic control modul.другото предимство на рейнджа е перманентното 4по4.щом не си карал друг път джипка риска да повредиш гранда е по-голям.там има съобразяване кога да се използват различните рижеми а раздатката.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      Та така се спрях на Исузу Труупър 3.0 DOHC common-rail.

                      Пичове, дайте първо мнение за Исузу-то , после акъл за други джипки. Според мен то е идеално за изискванията на човека. Много яко окачване , дори и КБ има голям багажник, 3.0 DTI ( а не DOHC) е здрав, и икономичен (10.5-11L/100km). По не е за препоръчване 3.5 V6.Доколкото знам на повечето след 180-200К км им заминават повдигачите , оттам тръгват и клапани и ...т.н. Важно е и съотношението цена / години. Тук Исузу определено печели пред РР , Паджеро , или голямо Чероки
                      ПАНЧО

                      Коментар


                      • #12
                        еми ти си дал мнение за исузуто,човека се е спрял на него.ние сега кво?сигурно трябва да го похвалиме?еми честито.би ли ме свтнал кой представя исузу и внася части(от до) за него и ква му е толкова по- изгодната цена от гранда примерно.щото гранда има много добри цени в момента.пък и ти си отговорил на 180 000 има заминават повдигачи и оттам клапани-е не благодаря.а този 3.0тди който го предлагаш се продава в бг в мобилето за 21800.няма нищо между 96 и 2001 година.помисли малко екземпляри=проблеми с продажба и подръжка.
                        Последно редактирано от братчеда; 04-02-07, 13:30.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          Официален вносител - "СофКо", части в почти всички магазини за "японци".
                          ПАНЧО

                          Коментар


                          • #14
                            От всичко прочетено до сега мога да дам следния съвет. Качи се на всеки един от тези автомобила, покарай ги и избери каквото ти сърце иска. Толкова са различни че няма как да не усетиш кой е твоя.
                            Иначе моя избор за около 30000 е това:
                            http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?top...662&f1=details
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Ухаааааааааа, Тахо!!! И аз искам! Ама тва е много дърто. Не знам колко струва, ама гледах в Германия има по-нови - доста евтино При това ако ще е гарга то да е Субърбан
                              Иначе по темата - приятелю, не ти трябва дизелов Гранд.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X