Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем температура

    Моля колеги с Фронтери помагайте
    ето тук е описано за какво!
    Имам нужда от информация за вашите температури.....
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=8140&page=2
    no signature no problems

  • #2
    Еми братче, аз моята перка съм я чувал да работи точно 2 пъти,по едно време се бях замислил дали всичко е ок...
    Когато температурата е на средната чертичка 90градуса най-вероятно,перката неработи ... но колата ми е от скоро и още не е карана лятото за да ти кажа с по-голяма точност

    Коментар


    • #3
      фАНАтик какво точно питаш,че от другият форум нищо не разбрах.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        къде ти стои стрелката за температурата? кое е нормалното и състояние? къде ти отваря термостата(по стрелката) ако си забелязал?
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Айде бе колеги толкова фронтери има и никой не казва????
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            Не знам до колко ще съм полезен , защото моята Фронтера е 2.4 I и не е с ел.перка за охлаждането, но понеже скоро сменях термостат мога да кажа, че трябва да отваря на 92 грдуса и нормално стрелката за температурата ми стои, след като загрее колата малко на средната черта.

            Коментар


            • #7
              Мерси, нищо че си с 2.4 аз си правя статистика....
              айде другите колеги моля...
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                Първо здравей,след известно време закъснение?Значи,нормалната температура при моята "Фронтера" ,без значение дали има натоварване "тормоз", стрелката на таблото винаги показва средната черта ,дори малко под нея.Ако си спомняш имах подобни проблеми,които ги обсъждахме преди време.А с термостата имах доста проблеми,просто трябваше да го сменя с нов и сега отваря точно на 92градуса,а вискомуфата започва да увлича перката на около 93-4 градуса,която температура постигнах на място и с около 2500 оборота на дв.Направихме снимки с Маринхакер той ще те ги прати.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                  Първо здравей,след известно време закъснение?Значи,нормалната температура при моята "Фронтера" ,без значение дали има натоварване "тормоз", стрелката на таблото винаги показва средната черта ,дори малко под нея.Ако си спомняш имах подобни проблеми,които ги обсъждахме преди време.А с термостата имах доста проблеми,просто трябваше да го сменя с нов и сега отваря точно на 92градуса,а вискомуфата започва да увлича перката на около 93-4 градуса,която температура постигнах на място и с около 2500 оборота на дв.Направихме снимки с Маринхакер той ще те ги прати.
                  Проблеми с нета тия доставчици !!
                  Фанатик това е на моята точно на това място отваря термостата температурата е около 90гр.Обаче не всички термостати отварят еднакво-в смисъл че различни производители и тн.Нямам тернометър за да премеря точно температурата на отваряне но е около 85-90гр.

                  а това е на SEf BMW
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    Mерси много момчета
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      Моля, ако пак има нужда пиши!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем температура

                        Току що се обадих на майстора ми,защото стрелката ми стои на 2-рата черта,нисичко демек.Парното ми духа топло но все пак ме интересуваше нормалната работна температура на дизелчето.Каза ми че уредите често са с различни показатели,което се дължи на стари датчици и т.н.НО ако запалиш колата и след 5 минути маркуча след термостата се затопли,значи е за смяна,стои си постоянно отворен.Та съвета тук е
                        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем температура

                          Ако мъркуча след 5 мин. след радиатора е топъл то 100% е термостат и почни от него, че е най-евтин
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем температура

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Ако мъркуча след 5 мин. след радиатора е топъл то 100% е термостат и почни от него, че е най-евтин
                            Така де,така.Да довърша сега.При мен термостата е добре,значи уреда показва не вярно.Съвета е:знам положението му вече и си го гледам както обикновенно,само следя да не вдигне по-високо.В противен случай трябва да сменям датчика,а не смятам че е необходимо.
                            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем температура

                              Хайде и аз да споделя малко опит по въпроса. Значи когато си купих Фронтерата стрелката на температурата не отиваше по горе от първата тънка чертичка. Реших че е термостат и в навечерието на предната зима го смених. Резултата бе че стрелката се закова малко над средната черта. Ура казах си - познах, но радостта ми трая точно около два месеца и после стрелката отново започна да стои малко над първата тънка черта. Така е и до сега. Иначе като запаля и започна да карам стрелката тръгва нормално нагоре, вдига се малко над средата и после се връща до първата тънка черта. И така си стои. Парното си топли добре. Това е и зиме и лете. Та аз си мисля че може би термостата нещо се е объркал и просто държи по ниска температура. От друга страна пък е по добре за лятото. Не знам. Ментелък ли излезе термостата, датчиците ли бъркат?
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X