Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джипки на Дакар-2011г

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Български джипки на Дакар-2011г

    Два Български /Варненски/ екипажа имат желание и малка финансова възможност да участват на Дакар идната година.
    Обръщам се с молба към Съфорумниците за компетентно мнение и съответните правилници и изисквания за автомобилите в клас Т-2.
    --------------------------------------------------------------
    Ал. Иванов
    +359888561561

  • #2
    До: Български джипки на Дакар-2011г

    На сайта на "Дакар" има формуляр за машините (Word файл), в който са посочени групите по FIA за крос-кънтри ралита (Т1, Т2 ...), което навежда на мисълта, че изискванията са тези, които FIA е определила.

    Документите на FIA за cross country са тук, а по-специално за Т2 е този PDF.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Български джипки на Дакар-2011г

      Щеше да е добре всичко това да е на наш език по някакъв начин и някой интересни подробности ако може.
      [FONT=Comic Sans MS]
      [/FONT]

      Коментар


      • #4
        До: Български джипки на Дакар-2011г

        Извинявам се за спама.Но и аз нищо не разбирам.

        Коментар


        • #5
          До: Български джипки на Дакар-2011г

          Без да искам да засягам никого, ако кандидатите не могат да се оправят с един формуляр на английски - непознаването на езика може да им изиграе лоша или направо трагична шега по време на самото състезание.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Български джипки на Дакар-2011г

            Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
            Два Български /Варненски/ екипажа имат желание и малка финансова възможност да участват на Дакар идната година.
            Обръщам се с молба към Съфорумниците за компетентно мнение и съответните правилници и изисквания за автомобилите в клас Т-2.
            И аз да поспамя малко Алекс ако ще ходиш с Г-ето си закъснял трябваше да идеш 82год. Близнака нали ти пусна едно клипче тия гета са ги карали 82год.
            OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
            www.offroadprimorsko.com
            0899883765

            Коментар


            • #7
              До: Български джипки на Дакар-2011г

              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
              Извинявам се за спама.Но и аз нищо не разбирам.
              Първоначално публикуван от ЦОНКО Преглед на мнение
              Щеше да е добре всичко това да е на наш език по някакъв начин и някой интересни подробности ако може.
              Съжалявам, ама ASO явно още не са се сетили да си преведат сайта и формулярите на български.


              П.П. Гоблин е прав, че ако някой иска да ходи на Дакар, при всички положения трябва да владее английски или поне да има със себе си човек, който е добре с този език. Иначе ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Български джипки на Дакар-2011г

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Без да искам да засягам никого, ако кандидатите не могат да се оправят с един формуляр на английски - непознаването на езика може да им изиграе лоша или направо трагична шега по време на самото състезание.
                Много си прав, мисля че поне един за предпочитане навигатора трябва да е доста на "ти" с английския. На състезанието в Румъния (което е много далече от Дакар) всички участници говориха английски, брифингите бяха на английски и т.н. , не бих могъл да си представя на проява от ранга на Дакар как ще се получи с езикова бариера.

                Коментар


                • #9
                  До: Български джипки на Дакар-2011г

                  Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                  Два Български /Варненски/ екипажа имат желание и малка финансова възможност да участват на Дакар идната година.
                  Обръщам се с молба към Съфорумниците за компетентно мнение и съответните правилници и изисквания за автомобилите в клас Т-2.
                  Алекс, още като си говорихме по темата с теб ти казах, че това е обречено начинание за теб и Златко
                  От този форум и съфорумците няма как да получиш компетентено мнение за правилници и изисквания, защото никой не е ходил и не ги е чел...същото важи и за подготовката на колите
                  В темата освен да се "разтягат локуми" и някой да припада от кеф и възторг, друго ценно няма как да се научи...
                  Първото нещо, което трябва да направиш е да ходиш да караш на състезания навън, за да си видиш колко носиш, основно на маратонски състезания...
                  Доколкото си спомням Златко има две или три участия в състезания и то в България...за теб важи същото и нямаш база за сравнение за възможностите ти !
                  Едно от изискванията за да участваш на Дакар е да си карал маратонско или рали-рейд състезание кръг от FIM или FIA.
                  Ако желанието Ви е само да се запишете като първите българи, няма лошо, 200 000 евро ще ви стигнат точно да стигнете до старта (евентуално, ако не Ви върнат на техническия преглед)
                  Подготовката за едно такова състезание изисква много участия, много опит, много състезания с машината с която ще участваш и още толкова познания, за да я направиш годна да издържи поне няколко етапа...
                  Вие още нямате пясъчно състезание, не знаете принципа на ориентиране и куп дребни неща, които аз лично преоткривам вече втора година...

                  П.П.

                  Основния език на Дакар не е английския (макар, че официални са френски и английски) болшинството от информацията на брифинги и срещи е на френски...

                  Първоначално публикуван от ЦОНКО Преглед на мнение
                  Щеше да е добре всичко това да е на наш език по някакъв начин и някой интересни подробности ако може.
                  Досега с Петър сме изхарчили по преводи и телефонни разговори над 2000 лева...и още толкова много има за четене...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Български джипки на Дакар-2011г

                    Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                    Обръщам се с молба към Съфорумниците за компетентно мнение и съответните правилници и изисквания за автомобилите в клас Т-2.
                    Христов,налага ми се да се самоцитирам заради Теб.Погледни малко над собствения си ръст .Спри със "само аз мога".А ако можеш да помогнеш ...

                    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                    ...В темата освен да се "разтягат локуми" и някой да припада от кеф и възторг, друго ценно няма как да се научи...
                    Не подценявай и обиждай хората от форума.За разлика от Теб тук има и мислещи и знаещи хора.
                    --------------------------------------------------------------
                    Ал. Иванов
                    +359888561561

                    Коментар


                    • #11
                      До: Български джипки на Дакар-2011г

                      Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                      Христов,налага ми се да се самоцитирам заради Теб.Погледни малко над собствения си ръст .Спри със "само аз мога".А ако можеш да помогнеш ...

                      Не подценявай и обиждай хората от форума.За разлика от Теб тук има и мислещи и знаещи хора.
                      Алекс, аз съм реалист и ти казвам как стоят нещата...не съм казал само аз мога, казвам, че се готвя от две години
                      С удоволствие съм помагал на ВСИЧКИ състезатели за участията им в чужбина и това е факт, но във вашия случай е безсмислено според мен...
                      А за форума не подценявам и не обиждам никого, защото наистина няма някой който да е ходил, а призива ти е жив популизъм и и "флирт" с публиката...
                      По-добре вземи ходи на по-дълги и тежки състезания и си виж възможностите... това като съвет !

                      П.П.

                      И аз ще се радвам ако отидете и карате на Дакар !
                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 25-01-10, 19:36.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Български джипки на Дакар-2011г

                        Колега не знам какви ги делите с Христов, но ако не ти изнасят реалистични коментари - добави едно "Моля - само поощрения и възхвали" в първия си пост. Иначе става подвеждащо.

                        Не знам как я виждаш участие в такова състезание ако участниците не могат да си разчетат поне формулярите. Дори хипотетично парите да не са проблем, да не ги дисквалифицират в началото, да минат техническите проверки, и въобще - да стигнат до самото състезание, интересно ми е после как ще се разберат на брифингите, как ще спазват указания от ръководството на състезанието при спешност и паника, и прочие да не дава Оня Горе - на какъв език ще крещи единия на спасителите докато другия лежи контузен, травмиран, и всяка спестена секунда е от значение.

                        Та не знам, уж сте сериозни хора, ако не можете да се абстрахирате от лични нагласи когато четете сериозно мнение, не до Дакар, до Антарктида ще стигнете.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Български джипки на Дакар-2011г

                          Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                          Алекс, аз съм реалист и ти казвам как стоят нещата...не съм казал само аз мога, казвам, че се готвя от две години
                          С удоволствие съм помагал на ВСИЧКИ състезатели за участията им в чужбина и това е факт, но във вашия случай е безсмислено според мен...
                          А за форума не подценявам и не обиждам никого, защото наистина няма някой който да е ходил, а призива ти е жив популизъм и и "флирт" с публиката...
                          По-добре вземи ходи на по-дълги и тежки състезания и си виж възможностите... това като съвет !

                          П.П.

                          И аз ще се радвам ако отидете и карате на Дакар !
                          Така и така вече си чел и ровил доста, защо не пуснеш една тема за маратонските състезания към ФИА, за участниците, за изискванията. Мисълта ми е да се знае повечко за това какво и как го правят хората, защото ние тук си живеем с родния "пенкилер" двудневен формат и започваме да губим нишката. От известно време се опитвам да си обогатя общата култура, но за сега съм на ниво снимки и видео клипчета. Хубавото е , че форумите са за това (или трябва да са за това) - да разбере човек нещо , да се научи и да се предпази от глупости водещи до финансови бедствия.
                          Последно редактирано от Yaro; 25-01-10, 22:50.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Български джипки на Дакар-2011г

                            Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                            Така и така вече си чел и ровил доста, защо не пуснеш една тема за маратонските състезания към ФИА, за участниците, за изискванията. Мисълта ми е да се знае повечко за това какво и как го правят хората, защото ние тук си живеем с родния "пенкилер" двудневен формат и започваме да губим нишката. От известно време се опитвам да си обогатя общата култура, но за сега съм на ниво снимки и видео клипчета. Хубавото е , че форумите са за това (или трябва да са за това) - да разбере човек нещо , да се научи и да се предпази от глупости водещи до финансови бедствия.
                            Реално погледнато на Дакар може да отиде всеки,който си плати. Даже може и да завърши.
                            Има класове, доста!
                            Никой не попита Алекс и компания, какви са им идеите и амбициите.
                            Набъзо ги задраскахте. Защо?
                            Сигурен съм, че ако трябва да викат "помошт" на френски, ще го направят, ама там повечето публика си псува на нещо като Испански, Португалски ли МАИ.
                            Отбор и Бърза асистенция при частниците в класа на аматьорите(тъй си мисля), ще е участието им . Кое не е ясно?
                            Без ФИА лиценз, но според правилата.
                            Сигурен съм, че ще ги пратим и ще ги посрещнем!
                            Господин Гоблин(куче "чао-чао"), Формулярите се разчитат ,а брифингите са на няколко езика. Не се притеснявай!
                            Лично аз смятам, че е уважителна инициативата на тези хора.
                            Какво става там вече е въпрос на "ДАКАР"
                            Последно редактирано от Yaro; 25-01-10, 22:51.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              До: Български джипки на Дакар-2011г

                              Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                              Така и така вече си чел и ровил доста, защо не пуснеш една тема за маратонските състезания към ФИА, за участниците, за изискванията. Мисълта ми е да се знае повечко за това какво и как го правят хората, защото ние тук си живеем с родния "пенкилер" двудневен формат и започваме да губим нишката. От известно време се опитвам да си обогатя общата култура, но за сега съм на ниво снимки и видео клипчета. Хубавото е , че форумите са за това (или трябва да са за това) - да разбере човек нещо , да се научи и да се предпази от глупости водещи до финосови бедствия.
                              Ето ги двата шампионата на FIA, (съвместно с FIM) като в две от състезанията ще участваме през тази година с Петър, за да наберем нужните състезания !
                              А в тези състезания всички ходят, за да се подготвят за Дакар, те също са под егидата на FIA и FIM !
                              По-близки маратонски състезания са това в Гърция през април- 700 км., в Румъния -1500 км. и нашия Маратон 1600-1800 км.
                              Много добра школа е "Baja Saxonia" и "Baja Italia" !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X