Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов Инжекцион/за Лада Нива/ 1.7i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов Инжекцион/за Лада Нива/ 1.7i

    Колеги посъветвайте ме какво да турна на Нивичката(чисто нова е )?Казаха ми че с газовия инж. ще гори колкото на бензин и ще върви така или да слагам обикновенно газово или метан? Един колега си сложи метан и на бензин губи един цилиндър и прекъсва.
    При вас как е?

  • #2
    Не съм имал Нива инжекцион-моята е обикновенна(карбуратор)-но според мен е по добре да сложиш обикновенно газово-пак ще ти гори колкото на бензин при добър монтаж и регулиране на газовото.За метан-а съм малко против-първо защото е доста скъпа уредбата и второ защото няма на всякъде метанстанций все още.

    Коментар


    • #3
      Метана го забравете, тежко и неефективно да не говорим за загубата на мощност. За бензинов инжекцион единственото правилно решение е газов инжекцион. В противен случай едно "гърмене" и сте без дебитомер а той струва горе-долу колкото цялата ви газова уредба...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Газовия инжекцион си е голяма крачка напред в сравнение с обикновенната газова, обаче аз не бих се притеснявал от грамотно монтирана газова с изпарител. Има си и достатъчно ефективни начини да се предпази дебитомера, а и при правилна настройка на практика е изключено да киха. Ако имах парите бих сложил инжекциона, иначе хубава уредба с изпарител но само при правилни и мислещи майстори.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Не ми е за парите - Просто искам да стане като хората и да нямам проблеми поне с Газовото - Слагам газовия инжекцион - около 1200 лв. и да се надяваме че няма да стане някой сакътлък!
          Преди карах 1.6 карбуратор с Lovato - гореше ми 15л. в града ,а в калта и снега до 19 ми е стигала!Дано с инжекционна да падне разхода!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
            Не ми е за парите - Просто искам да стане като хората и да нямам проблеми поне с Газовото - Слагам газовия инжекцион - около 1200 лв. и да се надяваме че няма да стане някой сакътлък!
            какъв е този за 1200 ???
            преди година моят излезна 1800 и беше една от най-ниските оферти...
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
              какъв е този за 1200 ???
              преди година моят излезна 1800 и беше една от най-ниските оферти...
              Къде си я слагал?Даже 1200 е много!за 900 ми предлагат във Велико Търново но при положение че съм от Варна ще ми излезе същото

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                Къде си я слагал?Даже 1200 е много!за 900 ми предлагат във Велико Търново но при положение че съм от Варна ще ми излезе същото
                в София
                едно малко сервизче до моста чавдар.
                каква марка ти предлагат ?
                моята АГУ е БРЦ с японски инжектори...
                а на нивата дебитомера ако ти е до въздушният филтър без проблем можеш да си сложиш АГУ с изпарител. Предишната ми кола беше пасат 2.0 за 100 000 км. не ми е гръмнала нито веднъж.
                всичко е въпрос на кадърно монтиране и изпаравни тоци ( свещи, кабели, делко и палец )
                А как стои въпросът с гаранцията ?
                да нямаш проблем с нея след като монтираш АГУ ????
                при инжекциона ще ти разпробият колектора...
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  Точно BRC е! А за гаранцията - купувача ме изпрати там и каза че поемат гаранцията!Иначе няма да я сложа на своя глава.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                    Преди карах 1.6 карбуратор с Lovato - гореше ми 15л. в града ,а в калта и снега до 19 ми е стигала!Дано с инжекционна да падне разхода!
                    Колега какъв е този разход бре За Нива ли става дума Нещо не е била в ред или майстора който е монтирал това газово нищо не разбира

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                      Колега какъв е този разход бре За Нива ли става дума Нещо не е била в ред или майстора който е монтирал това газово нищо не разбира
                      защо много ли е това? аз мисля че е нормално, аз също имам 1.6 на газ градско е 15/100, поминалата седмица в Пирдоп на прехода ми даде около 32/100 газ, кажи ако нещо ти се вижда много да ходя да я правят,а ?
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
                        защо много ли е това? аз мисля че е нормално, аз също имам 1.6 на газ градско е 15/100, поминалата седмица в Пирдоп на прехода ми даде около 32/100 газ, кажи ако нещо ти се вижда много да ходя да я правят,а ?
                        Много е,прекалено много даже-Нивата на мен ми гореше към 11/100 газ на дълъг път става дума за 1.6-старата Нива.Газовото ми беше на BRC-някакво вакумно или нещо подобно.В гората не съм я засичал колко гори точно-но за сравнение-ЗиЛ-а 157/Джоган/ми гореше около 50/100 газ-без значение пълен-празен-на асфалт-или в гората.Какъв е този разход при теб от 32/100 не мога да си го обясня с друго освен че ти изпуска газовото-но трябва да си го усетил ако е така

                        Коментар


                        • #13
                          Ей туй за 32л. и аз не съм чувал! Нещо наистина не е наред!
                          Ама вие ми кажете за 1.7i? Гледам по спецификацията я дават 11.2 градско бензин и 9 извънградско

                          Коментар


                          • #14
                            Няма какво да му мислите, не е наред. За справка моето бившо Гранд Чероки 5.2 фултайм автоматик гореше в най-големите задръствания 20-22 газ. На офроъд пак толкова. На извънградско ако караш леко 13, ако ли не 16-17. Така че правете я тази Нива, не би трябвало да е такъв прахосник. Навремето имах Нива 1.6, повече от 13 газ не е горяла.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                              Много е,прекалено много даже-Нивата на мен ми гореше към 11/100 газ на дълъг път става дума за 1.6-старата Нива.Газовото ми беше на BRC-някакво вакумно или нещо подобно.В гората не съм я засичал колко гори точно-но за сравнение-ЗиЛ-а 157/Джоган/ми гореше около 50/100 газ-без значение пълен-празен-на асфалт-или в гората.Какъв е този разход при теб от 32/100 не мога да си го обясня с друго освен че ти изпуска газовото-но трябва да си го усетил ако е така
                              Може би сте прави да харчи много, но извън градско харчи 10/100 газ, засякох я по същото време на отиване към Пирдоп, ако завъртя кранчето и намаля газта тя въобще не иска да върви, мосля,че сега е в оптималния вариант разход/вървене, изпаритела е ловато, какво да му правя дали е за ремонт на 30-35000 км е иначе работи добре затова си мисля, че е нормално-говорих по тел с човека който я е монтирал, каза " ти к`во искаш всички харчат толко с постоянно 4х4 не може да е по-малко"

                              Къде да отида някой да я види в София?

                              П.С. знам че е от значение смяната на въздушния филтър сменя се на 3500-4000км.
                              LZ1PER

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X