Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на охлаждане Фронтера 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    И понеже е важно - човек, който мисли дълбоко да гази в калта да си стяга виското, защото там електрически перки не виреят
    тя калта ако стигне височината на ел. мотора на перката, фронтерката ще трябва да я вадим с товарен хеликоптер
    LZ1RED

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Ами двигателя??
      Нищо не му става, пробвано е многократно. В първия момент гълта малко повече ток, после изхвърля водата и си работи
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        ""а каква ли е разликата в температурата на антифриза между входа на радиатора и изхода ???
        дали е повече от 5 - 7 градуса ?
        някой има ли идея....""

        Ами зависи от температурата на околния въздух и с каква скорост той преминава през радиатора(с каква скорост караш). Ако си на място или на бавни зависи колко работа върши перката. Въобще - колкото е по-голяма тази разлика, толкова по-голям запас имаш от време преди да прегрееш

        Коментар


        • #19
          мерси на всички, ще я хакна след термоса успокоих се, че се бях ушашкал да не скапя мотора отново след като го управят.....


          п.с. Специялни благодарности на Севдо(disem) за прекалената му ангажираност дори на рождения му ден ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН СЕВДО!!!
          no signature no problems

          Коментар


          • #20
            а за температурите какво ще кажете колко да е датчика, термостата ми отваря на 92 и затваря на 87 как става тоя номер незнам така пишеше на него, датчика дето съм сложил в момента е 1-ва скорост 87-92 втора 93-97 мисля да си потърся 93-95 и 95-100 или нещо подобно да е малко по-високот от 92? какво мислите по въпроса?
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              мерси на всички, ще я хакна след термоса успокоих се, че се бях ушашкал да не скапя мотора отново след като го управят.....


              п.с. Специялни благодарности на Севдо(disem) за прекалената му ангажираност дори на рождения му ден ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН СЕВДО!!!
              Алелеее и не казва! Той за да избегне почерпката явно
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                А да си жив и здрав! Пък може да те хванем и да те научим да пиеш)
                С вискомуфата в калта си мъртъв. Преди брода ремъкът се сваля. Иначе перката нарязва радиатора.
                Не ти трябва толкова зимен термостат. Ще опечеш мотора, особено ако системата се разхерметизира. Хем ще кипи, хем няма да завърти вентилаторите.

                Коментар


                • #23
                  Сагата продължава... след като установих, че мястото на датчика не е на капака на радиатора а в тръбата се взеха следните мерки още недовършени но в процес на работа:

                  това са температурите на термостата 92-107


                  това е новия датчик и гайката за него температурите са му 95 гр. 1-ва скорост 102 гр. 2-ра скорост.


                  ето това ще е конзолата за датчика:

                  направена е от неръждавейка но още не е боядисана...

                  ето краен вид:


                  Остава да ми направят главата и Севдо да навърже жиците на новия датчик и ще пусна снимки пак.

                  П.С. мисля, че новите температури са по-добри старите бяха 87-92 95-98?? какво мислите? по книжка този мотор го дават да включва при 100 и изключва при 95?
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    Казах ти вече, не ти трябва толкова зимен датчик. След две седмици на улицата пак ще стане 30 градуса и ще тичаш насам - натам с вайкане.
                    Приеми тия, на които пише по-ниски температури за летни, другите - за зимни.
                    Отваря и затваря при различни температури заради хистерезисът естествено.
                    Неръждавейката не се боядисва. Боята не я лови.

                    Коментар


                    • #25
                      Не я боядисвай наистина, и без това е в маркуча почти целия. Иначе изглежда правилно
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        Ако обаче успее да я боядиса, химиците сигурно ще го предложат за нещо в Стокхолм))
                        Има уж някви бои за неръждавейка. Луди пари. Чисто менте.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Ако обаче успее да я боядиса, химиците сигурно ще го предложат за нещо в Стокхолм))
                          Има уж някви бои за неръждавейка. Луди пари. Чисто менте.
                          Брат, ако си измилил начин, експерементирай... ако ти дадът нещото от Стокхолм, с него вървят и 1 000 000 евро или долара незнам ама ще сме БОГАТИИИИИ
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Сагата продължава...
                            Ако режеш оригиналния маркуч добре. Но ако слагаш други маркучи гледай да запазиш наклона към радиатора, защото мотора се обезвъздушава по този маркуч. Да няма провиси и т.н.
                            Леко ме смущава стеснението, което се е получило(може и така да ми се струва от снимката), но на дебита не трябва да пречи нищо, защото при голям зор през лятото ще е важно

                            Коментар


                            • #29
                              Имам следното питане:
                              Така като гледам колегата с фронтерата ще слага направената от него тръба в горната гърловина на радиатора,но на повечето автомобили датчика се намира в долната част на радиатора.
                              Това има и следната логика-като се отвори тремостата и топлата вода преминава през радиатора охлажда се от притока на въздух и студената вода слиза на долу,обаче ако по някава причина не може да се охлади добре водата датчика се включва и перката прави "изкуствен" въздушен поток като по този начин перката не работи постоянно,а само при нужда.Обаче при начина на изпълнение не колегата след като се отвори термостата и топлата вода полива датчика(особено ако е някой за по ниска температура както предлага Стефан) и перката се включва и си работи даже без нужда.

                              Това са мой предположения кажете дали греша в размислите и страстите
                              Аз съм реализирал една такава идея копирана е от Лада,но все още не е пробвана дали работи



                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #30
                                Принципно си прав, но при мен случая е друг, тук и двете тръби са горе, следващата модивикация на Фронтера 1 година по-късно на същия мотор слага ел. вентилатор и датчика е поставен на същото място.

                                към Паджеровод: дебита на 2-те тръби е един и същ просто едната е квадрат а снимката е макро и затова може би изглежда така иначе стеснението е 3х3 см.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X