Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Фонетична подредба в Windows Vista

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова Фонетична подредба в Windows Vista

    Опитах новият Уиндоус и бях неприятно изненадан (първо приятно като видях че има, апосле неприятно като видях разликите и се опитах да пиша) о Новата подредба на Фонетичната клавиатура, Инсталирах си Пхонетиката на Инжинера (версия 9 работи и под Виста) и се зачетох тук и тук .
    Молбата ми е (интересно ми е) коя подредба ви харесва повече - Старата ЯВЕРТ или Новата ЧВЕРТ?
    57
    Старата -"ЯВЕРТ"
    64.91%
    37
    Новата - "ЧВЕРТ"
    3.51%
    2
    Все ми е тая, пиша на БДС/не ползвам кирилица...
    31.58%
    18

  • #2
    естествено че гласувам за старата, цял живот съм я учил
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      и аз така, ама се опитах и с новата - била по-такава, онакава, не се получи, постоянно бърках. но сега ще я наложат, като на всеки му е инсталирана в уиндолса и ще стане още по-трудно.
      Последно редактирано от alex_markov; 17-01-07, 13:52.

      Коментар


      • #4
        А пък на мен ЕГН-то ми е такова, че съм се учил да пиша още като се използваха пишещи машини. На тях си имаше подредба по БДС ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Ами то са си казали хората че модата винаги се връща...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Естествено че старата, със новата ще пишем така сякаш за първи път виждаме клавиатура, но със всичко се свиква с времето
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • #7
              Qerty- e абсолютно изкуствен продукт. Измислят го Оливетти преди повече от 100 години, като съблюдават най-употребяваните знаци да не са един до друг(?!!!), защото лостовете на пишещата машина се заклинват, при бързо писане!
              Има и втори ефект-рекламен, че tipe riter( пишеща машина), може да се напише без да гледаш в клавиатурата, защото знаците са на един ред.
              Най-добрата и ергономична система е Дворак, но точно за това не се е наложила и до сега. Там знаците са подредени на двете ръце, гласни и съгласни, според честотата на употребата им. БДС съвпада на 70% с Дворак и за това, до ден днешен е най-предпочитаната от нас система за писане на кирилица. Системата на Виста е опит да се подобри ЯВЕРТ и развали БДС, за да се противопостави на досегашната фонетика- манджа с грозде, за срам, с участито и на БАН!!!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                БДС съвпада на 70% с Дворак и за това, до ден днешен е най-предпочитаната от нас система за писане на кирилица.
                Дали? Повечето от по-младите потребители блъскат на фонетична подредба, щото ги мързи да се учат на БДС.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Дали? Повечето от по-младите потребители блъскат на фонетична подредба, щото ги мързи да се учат на БДС.
                  Аз надали минавам (за жалост) за млад, но винаги съм писал на "Фонетична" клавиатура, защото:
                  1. Не пиша толкова много (поне до преди този Форум) и при това го правя с 2-3 пръста
                  2. Не се нуждая от "надписана" клавиатура
                  3. Много по-лесно сменям с латиницата, на която ми се налага да пиша почти толкова, ако не и повече

                  Коментар


                  • #10
                    Аз пък не мога на никаква фонетична

                    Коментар


                    • #11
                      Твърдо за старата.....
                      преди години нямаше изобщо кирилица по BBS каналите и ARC
                      хората като мен сме писали години сумати години само на латиница и няма как, а и не искам да се уча на друго....
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #12
                        За срам, ще си призная, че пиша на фонетика, по-лесно ми е, а се издържам от БДС-а. Обяснението за това е, че в казармата бях радио-телеграфист "средна и голяма мощост", а там подредбата на СТ-то(телетипа), беше на руски. После ми беше трудно да мина на БДС. На пишеща машина писах доста време, на два пръста, на компа тоже, но на руска подредба праскам на десетопръсната без проблеми...!!!???

                        Коментар


                        • #13
                          И аз не мога на фонетична. Съвпадащите букви - как да е, ама специфичните кирилишки букви като ш, щ, ч, ц и т.н. да ги помня къде са, не си е работа... Пък БДС-а ти е написан, всичко се вижда къде е )) А и е по-шукар да можеш цъкаш и на двете, макар "превключването" понякога да е трудно
                          Преди време в работата си взехме некъв лаптоп, аху, иху, па накрая гледаме - няма БДС по клавиатурата ))))))) Въобще никой не се беше сетил точно па тая му характеристика да гледа... Турихме му елегантни, ръчно надписани лепенчици по клавишите, та да си е кат нашенски ))
                          Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Нова Фонетична подредба в Windows Vista

                            И какво стана ? ЯВЕРТ има доста привърженици, неочаквано за мен и БДС-то се оказа много популярно, а новият "Стандарт" който ще се напънат да ни наложат няма нито ЕДИН привърженик за сега???

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Нова Фонетична подредба в Windows Vista

                              старата естествено - нали съм си свикнал на нея

                              а БДС незнам - просто, когато се учих да пиша на РС, то нямаше буквички и така свикнах на фонетик, че сега две думи не мога да напиша на БДС, даже и като пише нашенските буквички по клавишите
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X