Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRF450X, KTM EXC450F)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRF450X, KTM EXC450F)

    Здравейте.
    Търсейки перфектния ендуро мотор за мен, попаднах на този модел
    http://http://www.bikez.com/motorcyc...e_510_2006.php

    Вида на мотора ми допадна много. Лек е, 108кг.В чуждестрнните форуми коментарите за мотора и здравината му са положителни. Мотора е с възможност за регистрация. Може да се открие на цена около 6000лв. С частите не би следвало да има проблем, все пак е европейски. Всичко това звучи много добре, някой може ли да каже къде е уловката?

  • #2
    До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

    Сбъркал съм линка:
    http://www.bikez.com/motorcycles/hus...e_510_2006.php
    Става въпрос за 2006 модела.
    Последно редактирано от Twisted; 05-12-09, 21:00. Причина: Линк

    Коментар


    • #3
      До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

      Разглобявал съм такъв 2005г. до последния болт горе долу. Впечатления от каране така и не можах да добия , щото не се съживи. Проблем с частите има- финансов и голям. Това което гледах аз беше с карбуратор идеднтичен с този на WR 450 , предница Marzocci , спирачки Brembo. Тоест впечатляваща колекция от скъпи и хубави чаркове. Какъв е резултата от тази колекция остава да гадая докато не седна на нещо такова. Иначе на страничната пластмаса пише , че бил световен супермото шампион.

      Според мен мазането на главата е ненадеждно. Буталото е с два сегмента - няма как да не гълта масло , дори и чисто нов. Самото бутало повече прилича на някакъв прешлен от праисторически гущер. Свръхолекотено е. Май малко прекалено. Целия двигател ме остави с впечатлението , че от там е изцедена повече мощност отколкото е разумно с оглед на дълговечността. Ама аз не съм инженер по ДВГ а прост "юзър" и монтьор , така че може и да не е меродавно моето виждане.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

        Здрасти. Погледнах сега в описанието на резервните части и изглежда има два сегмента и един маслосъбиращ. Прилагам снимка.

        В понеделник ще проверя въпроса с частите. В нета никакви ги няма.

        Коментар


        • #5
          До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

          Може тази която разглабях да е била донаточвана с някакви екстри щото буталото изобщо нямаше такива широки поли. Докато това на този чертеж си изглежда нормално.

          Всъщност пропуснах да кажа , че съединителя например си беше , като за мотор с 60 к.с. мощност. Останалата карантия , просто ми е чудно как ги издържа.

          Пак казвам , не съм инжинер. Но пък съм виждал доста вътрешности от мотори. Е този изглежда крехък. Ама знае ли човек?
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

            Еххх
            Направо се влюбих в мотора но изгелжда че ако го купя трябва да се заробя с него
            Иначе го дават за 6к преди пазарлък и изглежда много добре.
            Благодаря ти за включването.

            Коментар


            • #7
              До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

              http://husqvarna-riders.gr/index_en.html
              Май няма да е Хъскито със сигурност.
              Тук един обяснява как 300 дни чака за части на новозакупен мотор. А в началото е регистрирал домейна за да прави фен клуб.

              Коментар


              • #8
                До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

                Колега от известно време тази Хускварна и на мен много ми харесваСъжалявам, че не мога да ти дам мнение от личен опит, но мога да ти кажа, че части в Бг за Хускварна вече се намират доста по-лесно отколкото преди няколко годиниАко тази статия, те е уплашила и разколебала,аз мисля че това може да се случи с всеки нов мотор от всяка една марка.............Понякога нещата опират и до лош късмет
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #9
                  До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

                  Понаписал съм мейли до Английски представители на марката. Да видим дали няма да има начин за лесна доставка от там. Като цяло не искам да разчитам на късмет.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

                    Колега с интерес чакам да видя, какъв ще бъде отговора и се надявам да ме уведомиш
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

                      Двама доставчика ми дадоха предложения. Единия от тях даже има частите на склад. Примерни цени за Бутало и клапани:
                      · Inlet valves: £65.73 each
                      · Exhaust valves: £68.68 each
                      · Piston kit: £211.37
                      · Head gasket: £16.77
                      Като сравнявам цените с тези на Honda ми се струват двойни.
                      Писах и на Husqwarna директно с молба да ми препоръчат доставчик от Европа. Никакъв отговор. Някак си не ми допадат фирми който не четат съобщенията на мейла който са дали за контакт с клиенти.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRFx50X, KTM EXC450F)

                        В крайна сметка , мнението ми - ако си състезател и те спонсорират - взимай го. Ако много държиш да имаш "уникат" - взимай го. Ако изобщо не ти пука за разходите - взимай го.


                        Ако искаш да си купиш мотор и да караш без да псуваш много - вземи си японец.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRF450X, KTM EXC450F)

                          Хубава сентенция на казаното до момента.
                          Явно моя избор е CRF 250x или ДРЗ 400 но Е версията.
                          До края февруари трябва да съм избрал хубаваца че да използвам топлите и кални дни на март

                          Коментар


                          • #14
                            До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRF450X, KTM EXC450F)

                            От посочените два мотора /CRF и DRZ/, аз съм за............... КТМ-аха-ха.Нещо тази тема ме накара и аз да се замисля, дали тази Хускварна е добра партия за бедния и препатил, но пълен с идей български моторист
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Husqvarna TE 510 в сравнение с другите (CRF450X, KTM EXC450F)

                              По мой сметки не е . Готина е, има много глезотий ( Например съединителя е хидравличен) но с тези части x2 ще излезе златничка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X