Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

    За къкъв комплект говориш
    [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

    Коментар


    • #17
      До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

      Ами гледам в книгата за ремонт някакви клапани,решетести шайби и т.н.

      Коментар


      • #18
        До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

        аз сам си ги сменях въпреки че съм на 15 години
        и ти ще можеш не е трудно
        [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

        Коментар


        • #19
          До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

          Здравей градски,ето няколко снимки и от мен
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

            Имах мз 150 ТС,и 150 ЕТЗ 5 ск.Първото ме разочарова-трошлива рамка,калпаво зареждане.Второто като куче-колкото повече го биеш по-слуша.След 4 год тормоз преживя шлаиф ново бутало,сегменти,биела,долния "болт" които държи кол. вал,семеринги.Преди 4 год го продадох,и още ме е яд-Един колега го взе,и още го кара.Даже на Мургаш се бил качвал.То е едно ,особено,аз го правих от рамка само.
            Прикачени файлове
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

              Здравеите на всички днес в този студен и мрачен ден аз реших да си направя нов ауспух на мз та

              това е от наиу старите ямахи сега като му го сложин вади глас ама нещо няма тяга някои можели да обясни

              тръбите за ауспуха са от гърне на жигули


              ето го и предния ауспух как изглежда
              [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

              Коментар


              • #22
                До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                Ако беше чел малко повече преди да дялкаш железа , щеше някъде да се натъкнеш на истината , че ауспуха е поне 1/3 от двутактовия двигател. Движението на газовете в него е много важно , за правилната работа на мотора. Почти колкото изпускателните клапани на четритактов мотор. Такива свободни съчинения , като твойто , освен че изглеждат атрактивно и вдигат шум , много рядко довеждат до прецизно газорапределение.

                Или ще трябва да си върнеш оригиналния ауспух или да търсиш друг от подобен мотор.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #23
                  До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                  Жоре точно това е проблема няма никаде такива, е има де но са много скъпи ако можеш да намериш пиши или на:
                  0888642119 обаче да е с кривката и скобата на успуха сас една дума всичко да има по него
                  [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                  Коментар


                  • #24
                    До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                    Марине, Марине ще сменяш бутало пак ми се струва.Този ауспух го махни, по добре и си сложи старият.Така с телоподаващото и богато въображение не става,аз също не съм добре запознат с изчисляването и конструирането на ауспуси,но основните неща за правилната работа на ДВГ трябва да са ти ясни.И нали за това е форума за да си помагаме преди да направиме нещо (да се посъветваме) така ,че не е срамно да питаш.

                    Коментар


                    • #25
                      До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                      Здавейте МZманиаци!Наскоро ми попадна една изоставена,стара(1988год.)МZ-ка,стояла около 10години до един хамбар на открито.Имаше известни липси,но като цяло беше в оригинален вид.Тъкмо се оглеждах за нещо по-мощничко от SIMSON SR50,за големия ми син.Свалихме всичко излишно,което сметнах,че ще е в тежест,изместих амортесьорите по напред зада получа голям ход на вилката с малък ход на амортесьорите.Поради липсата на пр.спирачка,само каплата с диска беше останала,му сложих 16-ка от МZ Трофи.Предния зъбак смених с 2зъба по-малък,изгнилите му гуми смених ме с 2 подходящи за терена на който ще се кара.Получи се много приятен на вид и за каране мотор.Днес направихме първия тест и от возията му съм изненадан.С ръка на сърцето признавам,че CRF-а(R)по-друса.Направихме и няколко снимчици,ако успея и да ги кача.....Датата на тях не е актуална,а има и две снимки на един Симсоно-Балкан-Ковровец хибрид на едно приятелче,още в разработка.
                      Прикачени файлове
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • #26
                        До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                        Моят Мз е на 10 000 километра нямам никакви ядове.Това е то германска машина и не се засягаите тези които имат тази машина заштото се пак си правиш кефа и с нея.

                        Коментар


                        • #27
                          До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                          браво браво колега добре е станало
                          [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                          Коментар


                          • #28
                            До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                            Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                            Здавейте МZманиаци!Наскоро ми попадна една изоставена,стара(1988год.)МZ-ка,стояла около 10години до един хамбар на открито.Имаше известни липси,но като цяло беше в оригинален вид.Тъкмо се оглеждах за нещо по-мощничко от SIMSON SR50,за големия ми син.Свалихме всичко излишно,което сметнах,че ще е в тежест,изместих амортесьорите по напред зада получа голям ход на вилката с малък ход на амортесьорите.Поради липсата на пр.спирачка,само каплата с диска беше останала,му сложих 16-ка от МZ Трофи.Предния зъбак смених с 2зъба по-малък,изгнилите му гуми смених ме с 2 подходящи за терена на който ще се кара.Получи се много приятен на вид и за каране мотор.Днес направихме първия тест и от возията му съм изненадан.С ръка на сърцето признавам,че CRF-а(R)по-друса.Направихме и няколко снимчици,ако успея и да ги кача.....Датата на тях не е актуална,а има и две снимки на един Симсоно-Балкан-Ковровец хибрид на едно приятелче,още в разработка.
                            Стига бе,колко търсих такава изоставена,а тя къде била
                            Добре е станала.Не стана ли много мека задницата?
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #29
                              До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                              задната капла колко цола е ?

                              Коментар


                              • #30
                                До: В тази тема може да пишете за вашите МЗ-та какви са им предимствата и недостатъци

                                Първоначално публикуван от monster energi Преглед на мнение
                                Жоре точно това е проблема няма никаде такива, е има де но са много скъпи ако можеш да намериш пиши или на:
                                0888642119 обаче да е с кривката и скобата на успуха сас една дума всичко да има по него
                                Ето ти готов резонатор за МЗ 150 ако те интересува ще ти кажа и откъде да си го купиш цената му е 70-80лв

                                А тук има интересни неща за тунинговане на двигател на МЗ както и малка програмка за пресмятане на резонатор за двутактови мотори,успех.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X