Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

    Здравейте!
    Може ли някой колега от Варна който е сменял прочутата семеринга на ГНП-то на паджеро 2,8 дизел. Да каже къде могат да го направят това упражнение. Щото като чуя ,че ще пипат помпата доста се притеснявам

  • #2
    До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

    Провери най-напред дали нямаш проблем с релето на свещите. Иначе във форума имаше тема за смяната с много подробно описание на процедурата. Ако питаш мен най-добре отиди в сервиз на BOSCH. Аз направих така и ремонта ми струваше около 120лв.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

      Колега, виж

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=54949


      тази тема

      после, ако има нещо за питане, питай..
      с малко четене им висях на главата на моите майстори, на които им беше забранено да правят каквото и да било, без да съм казал изрично кое и как.
      Удоволствието ми струваше 160 или 170 лева - цена като за приятел, ама им извадих душичката , и малко повече от едни работен ден

      Впоследствие интервенцията беше проведена върху П2 на колега от форума, за доста по-кратко време, и само една консултация по телефона

      За съжаление юнаците са в Пловдив


      ако може да съм полезен с нещо - насреща съм
      Последно редактирано от Veni1; 26-11-09, 09:09.

      Коментар


      • #4
        До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Нещо не се отваря ,дава ми грешка

        Коментар


        • #5
          До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

          Стефан Кароса, сервиз на Топлата вода, под сиганската маала.....0887859269
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

            Първоначално публикуван от яворчо Преглед на мнение
            Нещо не се отваря ,дава ми грешка
            извиняванм се, поправено е

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=54949

            ето пак

            Коментар


            • #7
              До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
              Провери най-напред дали нямаш проблем с релето на свещите.
              За палене си пали перфектно ,но ако му подавам газ и му вдигна оборотите изгаря нафтата в филтъра и угасва.

              Коментар


              • #8
                До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                извиняванм се, поправено е

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=54949
                Благодаря ти темата съм я изчел цялата и наистина е доста подробна .
                И смятам да копирам някой неща и да ги занеса на майсторите .
                А пък повечето майстори като им даваш акъл и като им седиш на главата се засягат.Макар че колкото пъти не съм стоял на главите им толкова пъти се е поевявал друг проблем.

                Коментар


                • #9
                  До: помщ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                  ами то проблема с майсторите се реши при мен в малко субективна светлина
                  собственика на сервиза ми е приятел
                  двамината, които натиснаха джипа, също са ми приятели.

                  след като обсъдих с тях дерта, единогласно ми докараха вода от 9 дерета, че трябва да се направи всичко друго, освен правилното решение.
                  и тогава аз си говорих със собственика, да ми ги даде тия двамката за неопределено време ( не знаех как ще се движа във времето ), и да ме остави да си навлека един гащеризон работен, и да им соча с пръста..
                  той се съгласи, и оттам след доста мрънкане от двамцата, нещата тръгнаха.

                  единственото недовършено, недогледано от мен, по-скоро, беше незатегната клема на единия акумулатор.

                  това беше преди половин година - джипа върви идеално , пу, пу.., и това е единствената интервенция, която му се е случвала като ремонт.

                  Коментар


                  • #10
                    До: помощ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                    Здравейте!
                    Днес ще направя последен опит ,ще сложа едно шише с нафта преди горивният филтър .И сутринта като го запаля ще видя дали ще ми направи проблем.

                    Коментар


                    • #11
                      До: помощ ! има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                      Имам и още един проблем за решаване .Има един клапан на кулера който не работи .Този клапан когато е студен двигателя отваря и подава въздух към едно лостче и вдига оборотите нещо като автоматичен смукач.Извинявам се ,че не го обяснявам технически правилно.
                      Та така до тоя клапан не отива ток.Прилагам снимки на клапана.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                        Това което показваш вдига оборотите май само като пуснеш климатика. Поне при мен е така. Много съм умувал как да го ползвам и като автоматичен смукач при студено време, но ми се вижда сложно.
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                          Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                          Това което показваш вдига оборотите май само като пуснеш климатика. Поне при мен е така. Много съм умувал как да го ползвам и като автоматичен смукач при студено време, но ми се вижда сложно.
                          Аз нямам климатик а като съединя маркучите вдига оборотите .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                            Това е клапан, който са управлява от ABS-а и също служи за повишаване на оборотите.
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...20ot%20ABS.tif

                            Коментар


                            • #15
                              До: Има ли колеги от Варна сменяли семеринг на ГНП на 2,8

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Това е клапан, който са управлява от ABS-а и също служи за повишаване на оборотите.
                              https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...20ot%20ABS.tif
                              Там пише автомобили до 1994 моя е 1995

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X