Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

    Mitsubishi pajero sport 2003г 2,5TDI Имам проблем с тампона на раздатката- скъсан е ! В приложения фаил лист 22-8 позиция 12 transver roll stopper! Дайте идея , нещо може ли да се импровизира (тия в магазините са луди - искат 100 лв за това нещо).Благодаря предварително!!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

    Колега само а от къде си сигурен че тампона е скъсан,тресели ти клопа ли.Защото като ходих в Балкан Стар на преглед ме предопредиха че тампона си е така и нее скъсан,такаче се поинтересувай за състоянието му с някой маистор.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

    Коментар


    • #3
      До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

      Разбира се, че може да се импровизира. Този тампон ограничава ъгъла, до който се усуква целият комплект двигател - скорости - раздатка при рязко тръгване/спиране с двигател. Нямам идея точно за импровизацията, трябва да поседя в канала и да го погледам.
      Не са луди ония, че ядат баницата, а този, който не си я яде сам, а я дава на тях

      Между другото, за да се скъса той, може другите, носещите тампони да са омекнали?!

      Коментар


      • #4
        До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

        Това, дето ти искат 100 кинта за него, ще изкара един месец и ще е в същият вид като твойто.

        Това е така наречения "обтяжен" тампон. Братушките приспособяват за там тампони за генерация, ама не си спомням от какво.
        Моя го направих с парчета маркучи, набити едно в друго, но стана малко твърдичък и претриса при гасене на мотора. Сигурно има и по-добро решение, ама значението на детайла определено не оправдава усилието за измислянето му
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

          Е, не е важен, но без него не бива - особено на бавни, ако пуснеш рязко съединителя, въртящият момент, напускащ раздатката е такъв, че ще изпокъса останалите лесно.

          Коментар


          • #6
            До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

            Аз имам идея, но точно от това се притеснявам - да не стане много твърд. дали да не е от някаква по мека гума , или да я разпробия малко!

            Коментар


            • #7
              До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Е, не е важен, но без него не бива - особено на бавни, ако пуснеш рязко съединителя, въртящият момент, напускащ раздатката е такъв, че ще изпокъса останалите лесно.
              Скъсан или не, ако тампона си е на мястото (т.е. не е демонтиран, понеже сам няма как да изпадне), не позволява движение повече от 15 мм.
              Ако се направи по-твърд, единствения проблем е по-лошото гасене на вибрациите най-вече при палене и гасене на двигателя.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                Ето как изглежда здрав оригинален тампон:
                Прикачени файлове
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                  Благодаря stargazer , имам два скъсани и по остатъците нещо такова ми се върти в главата. И как тези тънички гумички държат раздатката, значи трябва да е доста мек тампона , а какво ли ще се получи, ако сложа плътна гума на мястото на тези тънките гумички, но определено да е по-мека гума?!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                    Първоначално публикуван от npopov2000 Преглед на мнение
                    И как тези тънички гумички държат раздатката, значи трябва да е доста мек тампона , а какво ли ще се получи, ако сложа плътна гума на мястото на тези тънките гумички, но определено да е по-мека гума?!
                    Тези само и ограничават движението (завъртането) в посока, обратна на тази на карданите. А я държат основните тампони на раздатка, скорости и двигател.

                    И аз си мисля за силикон или пореста мека гума

                    Коментар


                    • #11
                      До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                      Първоначално публикуван от npopov2000 Преглед на мнение
                      а какво ли ще се получи, ако сложа плътна гума на мястото на тези тънките гумички, но определено да е по-мека гума?!
                      Като запалиш ще ти изпаднат пломбите барабар със зъбите. Аз като видях, че моя е скъсан, намерих и сложих хубав здрав тампон (незнам от какво беше ама стана с малко преработки) сложих го паля и ... изпадна от седалката. Невероятни вибрации.
                      Затова там трябва да е нещо което само да предпазва раздатката от усукване. Моя съвет е дори ако са скъсани 4-те "лъча" не сменяйте стария, той пак си върши работата.
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар


                      • #12
                        До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                        Почистваш хубаво с бензин и пълниш между двете части със силикон за фуги !
                        LZ5ZI qth HASKOVO
                        Pajero II GLS 3000 V6

                        Коментар


                        • #13
                          До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                          Здравейте. Относно тампона на моето Паджеро го направи с тампон от носач на Голф2.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                            здравейте имам пажеро 2 95 година сьщия тампон го купих за 40 лева от магазин в софия като ми го пратиха по еконт номера е 028310066 дано да сьм бил полезен

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Mitsubishi pajero sport тампон на раздатката

                              Първоначално публикуван от jaison Преглед на мнение
                              Здравейте. Относно тампона на моето Паджеро го направи с тампон от носач на Голф2.
                              благодаря колега за инфото и аз го направих от такъв тампон стана перфектно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X